Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Cierp wespół ze mną jako dobry żołnierz Chrystusa Jezusa.

” Żaden żołnierz nie daje się wplątać w sprawy doczesnego życia, aby się podobać temu, który go do wojska powołał” 2 Tymoteusza 2″

 

Dzisiaj będzie militarnie.

Mówi się wiele o wojnach,o walce. Jednak prawdziwa walka już trwa. Na tym polega kłamstwo zwodzących. Oni Was stale przygotowują do wojny, kiedy wojna trwa od pierwszego dnia kiedy się na nowo narodziłeś. Jeśli się narodziłeś. Wielu narodzinom jak nie wszystkim, towarzyszy nie huczny toast, tort, ale zmasowany atak od rodziny, znajomych, otoczenia. Twój dotychczasowy świat się burzy. Burzy się gdy wychodzisz z niewoli, ze świata ciemności. Uciekasz jak jeniec z obozu, ale obozu diabła i jego pachołki demony gonią Cię. Musisz dobiec do oddziałów Boga. Jednak co się często dzieje w obozach Boga?

Bawią się, chodzą na koncerty, do kina, oglądają seriale, słuchają notorycznie muzyki, mają wykupione abonamenty w TV satelitarnej itd.

Jeśli trafiłeś do takiego oddziału, to nie jest to oddział Boga.

Biblia mówi jasno:

 

 

” Znoś razem ze mną trudy jak dobry żołnierz Chrystusa Jezusa. Nikt, zaciągając się do wojska, nie zajmuje się swymi zwykłymi sprawami, jeśli chce zadowolić tego, kto go do wojska zaciągnął.”

 

Po pierwsze masz być żołnierzem. Jednak nie będziesz nim jeśli masz złego dowódcę oddziału. W większości duchowych jednostek, oddziałów ma być fajnie. Czyli co?

 

“Żaden żołnierz nie daje się wplątać w sprawy doczesnego życia, aby się podobać temu, który go do wojska powołał.”

Dają się wplątać w sprawy doczesne świata. Czy Twoja duchowa jednostka wojskowa walczy czy daje się wplątać w sprawy tego świata?

Czy Twój oddział ewangelizuje? Czy poszerza terytorium Boga na ziemi?

Kiedy jednostkę wojskową możemy nazwać Bożą?

 

 1. Pomnaża kościół. Dzieje 9:31
 2. Walczy przeciwko ciału. Gal. 5:17
 3. Odradza nawróconych. 2 Tes. 2:13-14
 4. Bada wszystko. Rzym. 8:26

 

W innym przekładzie jest napisane:

 

Cierp wespół ze mną jako dobry żołnierz Chrystusa Jezusa.

 

Nigdy nie jest tak, że podczas wojny nie ma trudów w walce i cierpień. Jeśli nie masz trudów i cierpień, to oznacza, że jesteś po stronie demonów, zaplątany w ten świata,  więc w niewoli. Walka jest dlategoponieważ,  wspierasz poszerzanie terytorium Boga a wrogowi taka opcja się nie podoba.

Owe cierpienia są właśnie atakami z tego świata, od otoczenia. Musi być wyraźna różnica między Tobą, a innymi i to nie tylko w tej słynnej charyzmatycznej miłości, bo ludzie tego świata również często są bardzo mili i kochający bliźniego. Byłem w kiedyś w Bieszczadach, zresztą miałem o tym napisać tekst. Gospodyni jest ateistką. Przemiła kobieta. Jeśli kryterium wiary w Boga ma być only love, to w sumie po co studiować Biblię. Ateiści również są miłującymi bliźniego. Często są to ludzie o wysokiej kulturze.

Jak Bóg nas pokochał tak i my pokochajmy bliźnich mówiąc im prawdę o zakłamanym świecie. Ten blog powstał z miłości do ludzi, tak jak dla dobra społeczeństwa uwikłałem się kiedyś w bezsensowną walkę z tym systemem jako działacz polityczny partii liberalnej gospodarczo, a konserwatywnej co do wartości. Nie dla siebie, a dla innych.

 

Paweł także napisał w I Tymoteusza:

 

Staczaj dobry bój wiary, uchwyć się życia wiecznego, do którego też zostałeś powołany i złożyłeś dobre wyznanie wobec wielu świadków.

 

Chyba nie muszę przedstawiać etymologi słowa “bój”.

Bój wiary wobec wielu świadków. Teraz kościoły to są śpiące królewny, ale Ty taką osobą nie musisz być.

Amen..

 

12 komentarzy

Add a Comment
 1. Walczę od jakiegoś czasu i to trudny dla mnie bój, zważywszy że jest opór.

  1. Zdzisiu, ja też przechodzę ciężki okres.. Zniechęcenie , brak modlitw , osłabienie wiary. Nie wiem co mnie tak blokuje że nawet się nie modle.. To trwa już ponad tydzień przez co chodzę przygnębiony i wewnętrznie zdołowany, nawet Biblii nie otwieram 🙁

   Niech dobry Bóg w Jezusie Chrystusie nas z tego wyciągnie , niech doda sił i wiary. Amen

   1. A tak przy okazji 🙂 🙂

    Błogosławionego Szabatu wszystkim, pokój wam i miłość bracia i siostry w Panu naszym Jezusie Chrystusie , niech nas Duch Boży prowadzi. Alleluja

 2. Piotr, czyli kamień, nie skała

  “Gdybyście byli ze świata świat by kochał co własne; ale że nie jesteście ze świata, lecz Ja was sobie wybrałem ze świata dlatego świat was nienawidzi.” (J 15:19 NBG)
  Jak już wspomniałeś Piotrze, to jest bardzo dobre kryterium czy jesteśmy ze świata, czy z Królestwa Boga 🙂

 3. Nie ma to jak dopingujacy tekst z rana. Źle jest zachować się jak Jonasz .Dziękuję Piotrze niech Jezus Chrystus pomnaza Ci łask Bożych ♡

 4. Dziękuję Piotrze adminie, ten tekst jest wprost do mnie.

 5. bardzo dobry, ważny tekst :)Dziękuję w Imieniu Jezusa Chrystusa 🙂

 6. Marcin dolnośląskie

  Odkąd narodziłem się na nowo i zacząłem ewangelizować wszyscy się ode mnie odwrócili. Nie mam ani jednego znajomego czy kolegi do którego mógłbym zadzwonić. Jak tłumacze swojej żonie coś o Bogu to mi mówi, że nie chce tego słuchać i weź tu ewangelizuj tylko kogo ? A po drugie to trzeba mieć nerwy ze stali, w krzyżowym ogniu pytań ludzie z tego świata i świętego z równowagi wyprowadzą.

  1. To prawda, cytaty biblijne wyjaśniające prawdę świata są traktowane na początku z lekkimi uśmiechami politowania a kończy się na traktowaniu człowieka jak zacofanego odszczepieńca który się uczepił starych baśni, mitów, legend, spisków i żyje w równoległej rzeczywistości. Ludzie wolą tkwić w wygodnym kłamstwie i iluzji chwilowego szczęścia zamiast zapoznać się z prawdą która ich wyzwoli z okupacji duchowej świata pogrążonego w złym. Pokładają nadzieje w politykach, w sile militarnej, sile pięści, zamiast przyjąć Pana Jezusa Chrystusa jako ich jedynego pośrednika i Zbawiciela.

  2. I to jest przejaw tego że jesteś żołnierzem Chrystusa

  3. Trzymaj się, Marcin; niech Pan dodaje Ci sił, by się nie zniechęcać.

   Przy okazji dotarło do mnie, jakim szczęściem jest mieć zaufanego kolegę, który też wierzy w Jezusa. Choćby jednego.

 7. Dziękuję za tekst 🙂 Bardzo ciekawy i motywujący 🙂
  można pomyśleć sobie coś takiego:
  “Kim jesteś?”
  “Jesteś zwycięzcą!”
  (oczywiście zwycięzcą z Bogiem!) 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: