” Jeśli kto mówi, niech mówi jak Słowo Boże. Jeśli kto usługuje, niech czyni to z mocą, której udziela Bóg, aby we wszystkim był uwielbiony Bóg przez Jezusa Chrystusa. Jego jest chwała i moc na wieki wieków. Amen.” 1 P 4

 

Nie wiem jak Wy, ale ja chcąc przekonywać ludzi do wiary biblijnej z początku raczej opowiadałem im o tym co jest w Biblii, ale nie cytowałem samego źródła. W miarę upływu czasu odkryłem, że w rozmowie z poganami w tym z rodziny, bardziej przekonywujące jest ewangelizowanie Słowem Bożym, oczywiście jeśli nie jest w nadmiarze gdyż można poganina wypłoszyć 🙂

Musimy zatem nauczyć się kluczowych cytatów na pamięć.

Nie będzie mocy jeśli powiemy mamo, tato, wujku, Zosiu kościół to nie budynek, ale na przykład “biblia mówi w Dziejach Apostolskich, że Bóg, który stworzył świat i wszystko na nim, On, który jest Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach zbudowanych ręką ludzką”.

Tak więc nasza mowa ma brzmieć również jak Słowo Boże.

W Poznańskiej brzmi to tak:

“Jeżeli ktoś przemawia, niech będą to jakby słowa Boże! Jeśli kto usługuje, niech to (czyni) mocą, jakiej Bóg udziela’

Zaś w konkordancji Stronga  jest napisane tak:

 

Jeśli kto mówi, niech mówi jak wyroki Boże.”

Wyroki od  gr. “logion:” – wyrocznia, słowo.

Jeśli dobrze to rozumiem, to mamy mówić niczym wyroki Boga, coś co ma moc przeistoczenia się w rzeczywistość.

 

Zatem jeśli kto mówi, niech mówi jak Słowo Boże.

Co oznacza zaś moc?

W greckim jest to od “ischys” czyli siła,  potęga moc.

 

Tak powiedział Bóg i tak się stanie!

Popatrzcie, jeśli mówimy o poglądach politycznych, to mówimy z przekonaniem, ale jeśli jest mowa o wierze na podstawie biblii, to juz tego przekonania niekoniecznie mamy sporo.

Na koniec. Ważna informacja. Bóg ma być uwielbiony przez kogo? przez Jezusa Chrystusa. Jego jest chwała moc na wieki wieków.

Jezus to moc, Jezus to potęga, Jezus to Bóg najsilniejszy.

Amen