Ważny tekst Aldony  o zdrowiu. Stanowi korelację z innym moim tekstem o zasadowości organizmu. Ostatnio coraz częściej myslę o tym co sie dzieje u ludzi poprzez płaszczyznę zdrowotną i niebawem napisze o swych przemyśleniach i krokach, których sie podjąłem.

Tym czasem diagnoza Aldony.

 

 

“Szczęść Boże,  pragnę podzielić się informacją, że niedawno udało zdiagnozować się u mnie przyczynę moich chorób, a zmagałam się m.in nowotworem, dolegliwościami ze strony jelit, złym wchłanianiem składników odżywczych, alergiami, nietolerancją glutenu, mleka, spadkiem odporności, przewlekłymi stanami zapalnymi nerwów obwodowych i osłabieniem. Okazało się że mam wysokie przeciwciała przeciwko candida albicans we krwi i ten rodzaj patogennego drożdżaka jest przyczyną moich wieloletnich jak dotąd przez lekarzy niewyjaśnionych – dolegliwości.  Diagnozę udało mi się uzyskać nie od lekarzy, ale Bóg czuwał i jak zadziałał ku temu wspomnę na końcu. Najpierw chciałabym z wami podzielić się zebranymi informacjami na temat czym jest candida albicans i jakie zagrożenie może powodować dla naszego zdrowia, być może artykuł ten pomoże komuś znaleźć odpowiedź  też na jego kłopoty ze zdrowiem.

 

Candida albicans (bielnik biały) to pasożytniczy grzyb zaliczany do drożdżaków, który żyje w przewodzie pokarmowym ok. 40-80% populacji. Jego niewielka ilość nie przeszkadza prawidłowemu funkcjonowaniu organizmu, grzyb współżyje z innymi mikrobami składającymi się na florę fizjologiczną przewodu pokarmowego. Problem pojawia się, gdy populacja drożdżaków znacznie się rozrasta w przyjaznych dlań warunkach-przy nieodpowiedniej diecie, w stresie, w wyniku zażywania antybiotyków. Candida wykracza wtedy poza przewód pokarmowy, zagnieżdża się w innych częściach ciała i zmienia swoją formę- ze zwykłego grzyba drożdżaka przeistacza się w niebezpieczną bakterię odporną na działania antybiotyków i leków przeciwgrzybicznych. Z przewodu pokarmowego dostaje się do ścian jelit, co jest początkiem wielu poważnych dolegliwości i chorób. Następnie atakuje krew, w niej podróżuje po organizmie, wybiera najbardziej cieple i wilgotne organy ludzkiego organizmu i tam się zasiedla, zajmując kolejne narządy i wywołując w następstwie szereg rozmaitych zaburzeń i dolegliwości, także symptomów poważnych chorób, których przyczyną może być właśnie candida albicans.

 

Medycyna konwencjonalna jest bardzo często bezradna w leczeniu i rozpoznawaniu obecności tego złośliwego pasożyta. Bardzo wiele symptomów może być sygnałem, który świadczy o tym, że w organizmie zagnieździł się drożdżak candida:

 

Objawy ze strony układu pokarmowego

 

biały lub żółty nalot na języku, szczególnie rano, pleśniawki. częste afty, częste bóle gardła, uczucie kluchy w gardle przy przełykaniu, zgaga, wrzody żołądka i dwunastnicy ,niestrawności, bóle brzucha i kwaśne odbijanie, biegunki, zespół drażliwego jelita, nieszczelnego jelita, nadwrażliwość na gluten, mleko, kłopoty z utrzymaniem prawidłowej wagi niedowaga lub nadwaga, w jednym przypadkach candida zagłodzi jak w moim, w drugim  zatrzymuje sobie pokarm na zapas, powodując nadwagę i problemy ze schudnięciem.

 

Candida albicans często atakuje także rdzeń kręgowy i mózg. Skutki rozprzestrzenienia się grzybicy w tych rejonach naszego organizmu moga być tragiczne i prowadzić do ciężkich uszkodzeń.

 

Objawy ze strony układu nerwowego; depresja, apatia, ospałość, myśli samobójcze, trudności z pamięcią i koncentracją. zawroty głowy, autyzm, migreny, częste bóle głowy, zmęczenie psychiczne i fizyczne, bezsenność, nieostre widzenie, lekkie zaburzenia równowagi,zapalenia nerwów, drętwienia, mrowienia, nerwo-niedowłady, osłabienie przewodnictwa nerwowego mięśni, nadpobudliwość, niepokój.

 

Candida często atakuje narządy wydzielające hormony i odpowiadające za ich prawidłowe funkcjonowanie takie jak np. przysadka mózgowa. objawy ze strony układu hormonalnego impotencja endomertioza, nieregularne miesiączki, choroby tarczycy, torbiele

 

Objawy ze strony układu oddechowego:

 

częste przeziębienia, astma, duszności, problemy z zatokami, ciągle zapchany nos, przewlekły kaszel, gęsta, kleista plwocina trudna do odkrztuszenia, ściekanie gęstej wydzieliny po tylnej ściance gardła

 

Zakażenie ogólnoustrojowe  powstaje w skutek przedostania się drożdżaków candida albicans z jelit za pomocą krwi do innych części naszego organizmu. Wybierając sobie odpowiednie środowisko wypuszczają “korzenie” i penetrują tkanki naszego organizmu. Rozmnażając się i wydzielając groźne toksyny (neurotoksyny) zanieczyszczają organizm, wywołują dysfunkcje komórek, tkanek i narządów prowadza do ich wyniszczenia.

 

Objawy  ogólnoustrojowe to m.in :nowotwory zapalenia, stany wyniszczenia jelit ,zaburzenia rytmu serca, kołatania, częstoskurcze, zwyrodnienia/bóle stawów, zespół przewlekłego zmęczenia, bezsenność, pożądanie słodyczy, białego pieczywa, nabiału ,zmęczenie pomimo wystarczającej ilości snu, alergia na “wszystko” przedwczesne starzenie się zaburzenia równowagi i koordynacji ruchowej, częste pocenie się, hipoglikemia, nadwrażliwość na smaki, zapachy, hałas.

 

Candida albicans rozmnaża się szczególnie w zakwaszonym organizmie, zaburzona równowaga kwasowo-zasadowa organizmu i flory bakteryjnej jelit, współczesna dieta bogata w przetworzoną żywność faszerowaną antybiotykami i hormonami,  w cukier i białą mąkę, glutaminian sodu,  sprzyja przerostowi temu typowi grzyba i jest pożywką ku jemu rozmnażaniu.

 

Leczenie opiera się na diecie bez cukrowej i bez białej mąki, o niskim indeksie glikemicznym, dużą zawartością warzyw które zdziałają zasadotwórczo i na środkach przeciwgrzybicznych, kłopot bywa z tym że szczepy candida uzyskały większy stopień rozwoju niż bakterie i szybko uodparniają się na  na niektóre antybiotyki, więc walka z candida jest walką na lata, bo często lubi powracać, dlatego bardzo ważne jest stosowanie już na stałe zdrowego żywienia.

 

Moje stężenie przeciwciał we krwi wynosi 64,73%, od 70 wzwyż powstaje ryzyko wystąpienia sepy drożdzakowej. Można więc powiedzieć , że wykonałam to badanie w samą porę.  Jak do tego doszło, wierzę, że Bóg poprowadził wszystkim tak bym znalazła odpowiedź. Dostałam skierowanie z Urzędu Pracy na odbycie stażu w Urzędzie Skarbowym, a tam zetknęłam się z panią Alicją, która wcześniej  też chorowała na raka (co może być potwierdzeniem o tym że grzyb przenosi komórki nowotorowe i jest podłożemjego dla jego rozwoju)  i miała wiele podobnych dolegliwości do mnie, za jej podpowiedzią wykonałam to badanie i odpowiedź się znalazła. To był palec boży. Wcześniej robiłam wiele badań i odwiedzałam wielu specjalistów żaden z nich nie pokierował mnie w tym kierunku.  Tylko Bóg pokierował właściwie, i działając w tym przypadku za pośrednictwem osoby, z którą mnie na tym stażu zetknął.

 

Chwała Panu!

 

Leczenie moje będzie długie, biorę 6 antybiotyków na dzień, czasem ścina mnie z nóg i tylko śpię, dlatego ostatnio mniej się udzielam na forum. Ale dziękuję Bogu że dał mi odpowiedź. I dziękuję w Imieniu Jezusa Chrystusa Wam wszystkim za wsparcie, które od was dostałam i modlitwy za mnie J

 

Bóg Zapłać J Bracia i Siostry

 

Niech Bóg Was Błogosławi! ”