Ostatnimi czasy czytelnicy poinformowali mnie o problemach wokół ślubnych.

Analizowana prze mnie kwestia rozwodu i ponownego ślubu chrześcijan, dotyczy także czegoś znacznie więcej aniżeli tytułowych dylematów. Dotyczy ona biblijnosci lub niebiblijności zborów.

Otrzymałem mailem również ciekawy konspekt jak w temacie, ale to innym razem.

 

Przedstawiam moją analizę w kwestii ponownego ślubu chrześcijanina.

Otóż chrześcijanin nie ma prawa do ponownego ślubu, ale….

Sęk w tym, że kościołowe myślenie pochodzące od matki wszetecznic (Ap 17. 5) wmówiło  protestanckim nauczycielom Biblii, że mamy podział na Stary i Nowy Testament. Prawda jest taka, że Biblia stanowi całość. Nowy Testament został napisany sporo po śmierci pierwszych chrześcijan, a więc apostołowie posługiwali się…Torą i naukami Jezusa. Jest to bardzo ważna informacja. Dlaczego ważna? ponieważ wszelkie normy społeczne oparte były na Prawie i dotyczyły one Judejczyków i chrześcijan. Nie pogan. Chyba jest co do tego pełna zgoda. Poganie mieli swój kodeks moralny i mają do tej pory. Czym chrześcijanie się kierują? Biblią.

 

Hipotetyczna sytuacja.

Kobieta nigdy nie poślubiona i mężczyzna po rozwodzie.

Każda osoba przed narodzeniem na nowo jest poganinem. Dajmy na to, że kobieta narodziła się ona na nowo rok temu i chrzest miała rok temu również. Od partnera żona odeszła 4 lata temu. On narodził się na nowo ok 5 lat temu w trakcie pogańskiego związku, pod koniec którego zdradziła go żona .

Mamy więc spełnione dwa ważne warunki:

 

  1. Żona rozwodnika poganka opuściła męża.

„Tym zaś, którzy żyją w stanie małżeńskim, nakazuję nie ja, lecz Pan, ażeby żona męża nie opuszczała. . . ” 1 Kor. 7:10″

 

2. Rozwodnik nowym jest stworzeniem w Chrystusie.

“„Tak więc, jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem; stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe” (2 Kor. 5:17).”

 

Załóżmy, że żona poganka odeszła od męża bo był zły. Jeśli więc narodził się na nowo ma czystą kartotekę, tak samo jak były złodziej, były oszust, były cudzołożnik. Stare przeminęło i te osoby są nowymi stworzeniami. Jeśli nowymi, to mają prawo do nowego życia i do (uwaga) pierwszego w życiu związku chrześcijańskiego.

Często także jest tak, że pogański związek zwłaszcza w tych czasach jest rozpustny. Pornografia, wyuzdany seks itp.

Jeśli nawet idąc takim tropem,  gdzie determinantem jest dla kościołowego myślenia związek prawny, to stawiają się w sytuacji kosmicznej obłudy,  ponieważ załóżmy, że nie liczy się narodzenie na nowo partnera. Opierając się na kontrowersyjnym cytacie:

 

“„A powiadam wam: Kto oddala swoją żonę – chyba w wypadku nierządu – a bierze inną, popełnia cudzołóstwo. I kto oddaloną bierze za żonę, popełnia cudzołóstwo″”

 

..liczy się tylko to, że partner miał prawny związek małżeński i nie wolno mu wstępować w nowy. Ok. Teraz popatrzmy na to w ten sposób: skoro partner miał związek prawny, a narzeczona nie, to czy liczą się jej poprzednie związki seksualne? Wg kościołowego i  religijnego myślenia nie liczą, gdyż jest ona nadal panną. Mogła na przykład żyć w konkubinacie ileś lat, ale dla legalistycznego zboru liczy się prawo świeckie, a nie Boże ..

Napisałem, że nie ma czegoś takiego jak seks bez zobowiązań:

 

Seks to małżeństwo.

 

Kobieta owa mogła mieć 50 mężczyzn jako partnerów seksualnych, ale ważne dla kościoła jest to, czy miała związek prawny. Partner mógł mieć jedną kobietę-byłą żonę, a partnerka wielu mężczyzn seks partnerów, ale to partner nie spełnia kryteriów religii.Tutaj pojawia się legalizm i brak znajomości Biblii. W ST ktoś zdradzający partnera, mógł tylko zdradzić męża lub żonę. Nie było czegoś takiego jak seks bez zobowiązań. Albo ktoś cudzołożył mając żonę czy męża, albo był wolny.  Tutaj koło protestanckiej głupoty się zamyka.

 

Mnie osobiście  ta kwestia mniej interesuje z pozycji możliwości ponownego ożenku w świetle bibliii, aniżeli to, jak można zostać zwiedzonym chodząc do jakiegokolwiek kościoła. Jeśli w takiej kwestii się mylą, to jak w wielu innych poważnych sprawach, mogą się mylić.

Znam przypadek, gdzie pastor w kluczowej decyzji musiał słuchać się rady zboru. Sam podjął dobrą decyzję, ale bojąc się rady zboru uległ i tym samym był posłuszny ludziom, a nie Bogu. Zrobił to ponieważ miały odbyć się niebawem wybory na pastora.

Pastor popełnił grzech przed Bogiem:

 

“Gdybym jeszcze teraz szukał uznania wśród ludzi, nie byłbym sługą Chrystusa” Ga 1

 

 

Poważne oskarżenie i przekleństwo.

(5) To mówi Pan: Przeklęty mąż, który pokłada nadzieję w człowieku i który w ciele upatruje swą siłę, a od Pana odwraca swe serce. Ks. Jeremiasza 17:5,

 

Jak można bać się rady zboru? Przecież Biblia jest czymś nadrzędnym.

 

Teraz pomyślcie, ile jest pokrzywdzonych par poprzez takie decyzje niebiblijnych zborów? Jak oni się czują w tych zborach jako obywatele drugiej kategorii? Co czują kiedy odmówiono im ślubu i siedzą nadal w ławkach tego kościoła czując wzrok braci i sióstr? Swoją drogą ja na ich miejscu bym wyszedł z takiego kościoła gdzie akceptują płatności i pobyt w kościele, ale nie akceptują związku i to biblijnego. Z tego co wiem takich osób jest wiele.

 

Ktoś powie “pastor i starsi to są tylko ludzie”. Jeśli tak będziemy na to patrzeć, to wrócimy do kościoła rzymskiego. Tak wszak mówią katolicy na grzesznych kapłanów w czarnych sukienkach. Jeśli to są tylko ludzie, to gdzie jest jakaś selekcja, gdzie prowadzenie Duchem Świętym? gdzie znajomość Biblii? gdzie znajomość życia? Skąd będziemy wiedzieć, czy w kwestii jedzenia wieprzowiny, czy obchodzenia szabatu się nie mylą? Przecież mogą się pomylić, to są tylko ludzie.

 

 

Jaka była historia Izraela? Pełna odstępstwa.

 

(1) Jeżeli mąż porzuci swą żonę, a ona odejdzie od niego i poślubi innego męża, czy może on jeszcze do niej wrócić? Czy ta ziemia nie została całokowicie zbezczeszczona? A ty, coś z wielu przyjaciółmi cudzołożyła, masz wrócić do Mnie? – wyrocznia Pana.

 

Lecz jak kobieta zdradza swojego kochanka, tak wy mnie zdradziliście, domu Izraela – mówi Pan. (21) Słuchaj! Na wzgórzach słychać błagalny płacz synów izraelskich, że przewrotnie postępowali, zapomnieli Pana, swojego Boga. (22) Zawróćcie, synowie odstępni, uleczę wasze odstępstwa! Oto jesteśmy, przychodzimy do ciebie, bo Ty jesteś Panem, naszym Bogiem. (23) Zaiste, ułudą jest pokładanie nadziei w pagórkach i wrzawa na górach! Zaiste, w Panu, Bogu naszym, jest zbawienie Izraela. (24) Od młodości naszej ha

(Ks. Jeremiasza 3:1,

 

Kto objął dziedzictwo, miejsce Izraela?

 

17 6 Jeżeli zaś niektóre gałęzie zostały odcięte, a na ich miejsce zostałeś wszczepiony ty, który byłeś dziczką oliwną, i razem [z innymi gałęziami] z tym samym korzeniem złączony na równi z nimi czerpałeś soki oliwne, 18 to nie wynoś się ponad te gałęzie. A jeżeli się wynosisz, [pamiętaj, że] nie ty podtrzymujesz korzeń, ale korzeń ciebie.
19 Powiesz może: Gałęzie odcięto, abym ja mógł być wszczepiony 20 Słusznie. Odcięto je na skutek ich niewiary, ty zaś trzymasz się dzięki wierze. Przeto się nie pysznij, ale trwaj w bojaźni! 21 Jeżeli bowiem nie oszczędził Bóg gałęzi naturalnych, może też nie oszczędzić i ciebie. 22 Przyjrzyj się więc dobroci i surowości Bożej. Surowość [okazuje się] wobec tych, co upadli, a dobroć Boża wobec ciebie, jeśli tylko wytrwasz w [kręgu] tej dobroci; w przeciwnym razie i ty będziesz wycięty. Rz 11

Jeśli się w tym mylę w kwestii ponownego ślubu, to proszę poprawcie mnie, a ja odpowiednio zmodyfikuje tekst w tej ważnej kwestii.

Czytajcie Biblię, a prawda Was wyzwoli.