Chrystusowcy biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrystusowcy biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Pokuta – Zac Poonen.

Pokuta to dokonanie pewnego zwrotu w naszym życiu. Pomaga ona nam nawrócić się do Boga. Zanim Bóg przebaczy komuś grzechy, musi zobaczyć, że człowiek ten wybiera Go. Bóg nigdy nie przymusza nikogo, by przyjął coś wbrew swojej woli. Bóg dał ci wolną wolę. Jeśli nie chcesz tego, co Ci oferuje, nie wleje ci tego na siłę do gardła. Biblia mówi, że Jezus stoi u drzwi twego serca i puka.Czeka, byś otworzył Mu drzwi, gdyż jest dżentelmenem. Nigdy nie zmusi cię do uczynienia czegoś, czego nie chcesz. Chce, abyś odpowiedział na Jego zaproszenie.

Zjednoczenie z Chrystusem jest podobne do małżeństwa. Mężczyzna może chcieć poślubić dziewczynę, ale nie jest możliwe dopóki ona nie zgodzi się. Gdy oboje wyrażą swą gotowość, małżeństwo staje się faktem. Zdarza się, że mężczyzna chce ślubu, ale musi czekać 5 lat, zanim dziewczyna zgodzi się. Tak właśnie jest z Bogiem. Mówi On: “Chcę być z tobą zjednoczony, chcę przebaczyć ci twoje grzechy, chcę przyjść i mieszkać w twoim sercu i błogosławić cię. Chcę zmienić twoje życie, chcę pomóc ci wyzwolić się z twoich złych przyzwyczajeń.” Nie uczyni jednak tego, dopóki nie zgodzisz się. Nie zmusi cię do małżeństwa, jeśli nie jesteś zainteresowany. Stąd, tak wielu ludzi żyje bez Boga.

Wielu ludzi żyje zgodnie z jakąś religią. Jednak, to nie to samo, co życie z Bogiem. To kolosalna różnica. Jest na świecie wiele religii, także chrześcijaństwo. Ludzie zazwyczaj przynależą do jakiejś religii, gdyż urodzili się w niej. Razem ze swoją rodziną przychodzili na określone miejsce oddawania czci. Ale jest mnóstwo różnic pomiędzy tym, a byciem zjednoczonym z Bogiem. Jezus nie przyszedł, aby założyć nową religię. Jest tu pewne niezrozumienie. Jezus nie przyszedł, by uczyć nas wielu rytuałów oraz chodzenia co niedzielę do kościoła. Nie. Przede wszystkie przyszedł po to, aby przywieźć nas do prawidłowej relacji z Bogiem, jako Naszym Ojcem, do osobistej relacji z Nim samym. Jak wcześniej wspomniałem – do małżeństwa. Powiedział ci: “Tak”, gdy umarł na krzyżu i powstając z martwych. A teraz czeka na ciebie, byś ty też powiedział: “Tak”. Jest to podobne oczekiwanie, jakiego doznaje chłopak, gdy czeka, aż dziewczyna zostanie jego żoną. Małżeństwo zostaje zwarte w chwili, w której mówisz Mu: “Tak“, a wtedy jesteś zjednoczony z Nim już na zawsze. Jednak, aby tak się stało (twoja zgoda), musisz uczynić to, o czym mówi Biblia – pokutować.

Pokuta jest bardzo prostym zwrotem oznaczającym “dokonanie odwrotu”. Gdybyście widzieli wojskową paradę, prawdopodobnie zobaczylibyście przywódcę nakazującego “odwrót”. Gdy rozkaz zostaje wydany, wszyscy żołnierze obracają się o 180 stopni, do kierunku odwrotnego, niż ten do którego zmierzali. Tym dokładnie jest pokuta. Od urodzenia jesteśmy odwróceni od Boga. Tak naprawdę nie byliśmy zainteresowani Bogiem. Biblia mówi, że nie ma na nikogo, kto by szukał Boga. Wielu ludzi jest religijnych, ale nie oznacza to, że szukają Boga. Od urodzenia szukamy własnych zysków i korzyści. W tym zakresie, religijni ludzie w niczym nie różnią się od innych. Pomyśl o tych wszystkich ludziach, którzy chodzą na przeróżne pielgrzymki. Po co tam chodzą? Chcą uzyskać jakąś korzyść dla siebie. Jest to skryte samolubstwo. Nie różnią się niczym od niereligijnych biznesmenów, którzy szukają własnych korzyści, by zarobić więcej pieniędzy.

Tak więc nawrócenie się do Boga, to odwrócenie się od własnej ścieżki życia. Można wyrazić to słowami: “Panie, chcę odwrócić się od wszystkiego co cię znieważa i nie podoba Ci się. A chcę nawrócić się do Ciebie. Dotąd byłem odwrócony od Ciebie, byłem zwrócony do świata i grzesznych przyjemności, moich własnych dróg, robienia tego, co chcę. Teraz, chcę odwrócić się do tego wszystkiego, a nawrócić się do Ciebie i szukać tego, co podoba się Tobie.”

W 1 Liście do Tesaloniczan 1:9, Biblia nazywa pokutę: “nawróceniem się od bałwanów do Boga”. Jeśli czcimy coś innego, niż prawdziwego Boga – jak pieniądze, własne ego, które mogą stać się dla bożkiem – odwracamy się od Boga. To, co staje się moim Bogiem, szczególnie wypełnia mój umysł. Pokuta oznacza odwrócenie się od tego wszystkiego i nawrócenie do prawdziwego Boga. Takim bożkiem może być ładna dziewczyna, którą kochasz, a która zajmuje zbyt wiele twojego czasu. Mogą to być pieniądze, praca, samochód, dom, lub cokolwiek innego. Nie możemy mieć relacji z Bogiem, dopóki nie będziemy gotowi odwrócić się od tego, co czcimy. Musimy wyznać Bogu: “Boże, Stwórco nieba i mój Stwórco, chcę, abyś zajął pierwsze miejsce w moim życiu” (tym jest właśnie pokuta – nawróceniem się i uczynieniem Boga centrum naszego życia).

Bardzo łatwo nam zwodzić samych siebie. Możemy sądzić, że skoro wypowiedzieliśmy te słowa, to pokutowaliśmy. Biblia jednak naucza, że musimy przynosić owoce godne naszej pokuty. Jak możemy dowieść, że odwróciliśmy się od starej ścieżki życia? Jedna z dróg może być taka – jeśli w przeszłości ukradłeś komuś pieniądze, albo oszukałeś państwo w podatkach, to po pokucie, zwrócisz to, co ukradłeś. Pójdziesz do tej osoby i powiesz jej: „Przepraszam, ukradłem ci pieniądze i mogłeś tego nawet nie wiedzieć, oto one”. Jeśli oszukałeś państwo w podatkach, powinieneś zwrócić je. Jeśli podróżowałeś bez biletu, powinieneś oddać pieniądze. Dowiedzie to prawdziwej pokuty. Inaczej, mogą to być tylko puste słowa.

Nawrócenie wielu ludzi to tylko puste słowa. Jest werset w Biblii, gdzie Bóg mówi: Lud ten czci mnie wargami, ale serce ich daleko jest ode mnie. Daremnie mi jednak cześć oddają, głosząc nauki, które są nakazami ludzkimi. Tak jest z większością religijnych ludzi, ich religia nigdy nie wymaga niedogodności. Czy wiesz jak kłopotliwe jest zwrócenie pieniędzy osobie, od której wyłudziłeś je? Jest to poniżające, ale jest to dowodem, że naprawdę chcesz odwrócić się od starej ścieżki życia. Oznacza to również, że gdy krzyczałeś na kogoś, straciłeś panowanie nad sobą, albo zwymyślałeś kogoś, musisz pójść do tej osoby i powiedzieć: “Przepraszam za to, co robiłem. To był mój błąd. Proszę, wybacz mi.” Widzisz, jest to tylko kilka słów. Wypowiedzenie ich zajmie ci może z 15 sekund. Odkryjesz jednak, że bardzo trudno je wypowiedzieć.

Czemu tak trudno ci wypowiedzieć te 10, czy 15 słów? Z powodu pychy. Z jej powodu tak wiele ludzi nie może zwrócić się do Boga. Pomimo tego, że Chrystus umarł za nasze grzechy, musimy nawrócić się do Niego, aby otrzymać przebaczenie. Musimy odwrócić się od starej ścieżki życia, którą wybraliśmy i powiedzieć: “Panie, chcę przyjąć to, co masz dla mnie.” Jednak, żeby móc to powiedzieć, niezbędna jest pokuta, która oznacza “nawrócenie”. Inaczej, jeśli po prostu powiem Bogu, że jest mi przykro, a nie chcę uporządkować swoich spraw z ludźmi, z którymi źle postąpiłem, może to być oznaką, że niepoważnie traktuję swoją pokutę i odwrócenie się od starego sposobu życia. Oznaczałoby to uzyskanie przebaczenia tanim kosztem. Czy wiesz jak kosztowne jest przebaczenie? Bóg musiał posłać na ziemię Swego Syna, aby umarł. Musiał On przejść przez wszystkie te cierpienia, by nabyć dla nas przebaczenie. Jeśli chcesz zdobyć je tanio, bo nie chcesz nawet wyznać swego grzechu osobie, którą skrzywdziłeś, nie otrzymasz przebaczenia .

Tak więc, pokuta oznacza przyznanie się do winy za oddawanie czci komuś lub czemuś innemu niż Bogu. Muszę przyjść do Boga i powiedzieć: “Panie, tylko Ty jesteś godny, aby Cię czcić. Ciebie nie mogę ujrzeć moimi oczami – Niewidzialnego Stwórcę wszechświata – Ty Jeden godny jesteś wszelkiej czci. Przepraszam, że czciłem to, co zostało stworzone. Chcę nawrócić się do Ciebie.” Pokuta nie oznacza, że masz porzucić swoją pracę i stać się pustelnikiem, porzucić swoją rodzinę, ani nic innego tego typu. Nie oznacza porzucenie tego, co ziemskie, ale porzucenie przywiązywania się do tych rzeczy.To wielka różnica. Bóg nadal może pozwolić ci posiadać dom, samochód, pracę, rodzinę, ale nie bądź przywiązany do nich – nie czyń ich swoim bożkiem. Jeżeli tak się stanie, zniszczy cię to. Nie jest grzechem korzystanie z udogodnień jakie daje nam obecna cywilizacja, ale grzechem jest kochanie tych wygód bardziej niż Boga.

Zauważ, że Bóg stworzył nasze ciała w taki sposób, że możemy doświadczać przyjemności płynących z jedzenia, spania i tym podobnych rzeczy. Nie ma niczego złego w doświadczaniu tych przyjemności. Ale jeśli uczynimy je ważniejszymi od Boga, wtedy staną się one dla nas bożkami. Jeszcze jedno, Jezus powiedział, że: nasz Niebiański Ojciec nie wybaczymy nam, jeśli nie wybaczymy innym. Musimy to zrobić. Jeśli naprawdę pokutowaliśmy, przebaczymy każdej osobie, która nas skrzywdziła, tak, jak Bóg, nasz Niebiański Ojciec przebaczył nam.

źródło: http://www.cfcindia.com/07-repentance

Updated: 10 października 2016 — 14:26

8 komentarzy

Add a Comment
 1. O, coś w ten deseń. Ostatnio znów płynęłam ściekiem tego świata przez kilka dni, czego nieprzyjemne konsekwencje odczułam niemal natychmiast. Ledwo złapię równowagę i znowu to samo, albo i jeszcze gorzej. Panie, zmiłuj się! Nie chcę czynić wbrew Bogu, a jednak człowiek słaby… Jest w ogóle możliwe, żeby nie grzeszyć? Być świętym w tych czasach to naprawdę trudne zadanie…

  1. Tak do końca życia, byle do przodu a nie do tyłu 🙂

 2. Wszystko mi wolno ale niczemu nie oddam się w niewolę.

  1. Co właściwie oznacza to pojęcie z cytatu biblijnego? Bo się nad tym zastanawiam od jakiegoś czasu…
   Z góry dzięki za pomoc! 🙂

 3. Ten świat coraz bardziej pogrąża się w chaosie pojęciowo-moralnym… ludzie coraz szybciej zatracają człowieczeństwo… Liczy się wieloraki sukces, bez względu na koszty… Jak tak dalej pójdzie wybrańcy Boga wyginą…

 4. Ciekawy film o egzorcyzmach, który potwierdza, że szczegółowość podczas pokuty czy spowiedzi jest ważna. Wyznawać Bogu należy konkretne rzeczy, oczywiście jeśli się o nich pamięta i ma się wiedzę, że dane zachowanie jest złe.

 5. Kolejny wartościowy i piękny tekst.Zwróciłem uwagę że.już od dłuższego czasu nie jest mi trudno powiedzieć: przepraszam, wybacz jesli wiem.że źle postapilem w stosunku do.innych.Również żeby moim bliźnim wybaczyć też nie mam oporów, czasami nie jest to łatwe, ale zawsze wygrywa Duch Święty i mi “mówi” wybacz. Zawsze po tym wyznaniu czuje się lżej, bardziej szczęśliwy.
  Z Bogiem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: