Geoffrey Grider

Papież Franciszek powiedział, że wszyscy transseksualiści oraz homoseksualiści powinni być „zapraszani” i przyjmowani przez kościół katolicki.

Bynajmniej, mówię wam, lecz jeśli nie będziecie pokutować, wszyscy tak samo zginiecie” (Ewangelia wg św. Łukasza 13:3, UBG).

NOTA REDAKTORA: Papież Franciszek stanowczo zaznacza, że kościół katolicki musi „zapraszać i akceptować transseksualistów i homoseksualistów”, ale nie mówi, że homoseksualizm to grzech. Czy biblijny Jezus odprawiłby homoseksualistę, który do Niego przyszedł? Nie… ale… biblijny Jezus powiedziałby tej osobie, że musi pokutować i odwrócić się od swojego grzechu. Papież Franciszek mówi, że powinni oni być przyjmowani właśnie takimi, jakimi są, bez potrzeby pokuty i otrzymania zbawienia. Jest to doktryna diabła.

Franciszek powiedział, że Jezus nigdy nie odwróciłby się od ludzi transpłciowych oraz że będąc księdzem, biskupem, a teraz papieżem służył homoseksualistom.

„Gdy jakaś osoba przybywa do Jezusa, to Jezus z pewnością nie powie: ‘Odejdź, bo jesteś homoseksualistą'” – powiedział przywódca religijny.

Papież Franciszek: globalne ocieplenie jest grzechem – homoseksualizm nie jest

„Każdy przypadek musi być przyjmowany, trzeba dotrzymać mu towarzystwa, musi on być przebadany, rozpoznany i zintegrowany [z kościołem]. Oto, co dziś zrobiłby Jezus”.

Franciszek powiedział, że służył gejom przez cały okres swojej kariery w kościele katolickim. Powiedział: „Nigdy ich nie porzucałem. Gdy ktoś, kto ma tę dolegliwość, przychodzi do Jezusa, to On na pewno nigdy nie powiedziałby: ‘Odejdź, bo jesteś gejem'”.

Franciszek przywołał historię transseksualnego Hiszpana, który napisał do niego list, w którym szczegółowo opowiadał o swoim przejściu z bycia kobietą do bycia mężczyzną i który później poślubił kobietę. Papież powiedział: „A ja ich przyjąłem. I byli szczęśliwi”.

 

Dziękuję Jackowi za tłumaczenie w imię Jezusa.