Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

“Przełęcz ocalonych” – zwiastun PL

Jeden z największych bohaterów USA. Poszedł na wojnę, aby nikogo nie zabijać. Nie wystrzelił ani jednego naboju na linii frontu.

 

Jest to nowy film Mela Gibsona. Już w kinach.

“Zaciągnął się do armii w 1942 roku na wieść o japońskim ataku na Pearl Harbor. W trakcie służby odmówił  jednak noszenia broni i zabijania wrogów, argumentując decyzję swoimi przekonaniami religijnymi. Mimo to w trakcie krwawej bitwy o Okinawę w maju 1945 udało mu się uratować życie 75 żołnierzom. Za swój heroiczny wyczyn rozmodlony pacyfista otrzymał z rąk prezydenta Trumana najwyższe odznaczenie wojskowe, Medal Honoru.”

http://www.filmweb.pl/reviews/Waleczne+serca-19129

 

Doos-truman

Truman odznacza Dsemonda.

 

 

Film jest oparty na faktach. Niestety media recenzujące ten film nie wspominają, że Doss był chrześcijaninem:

 

Urodził się w Lynchburg w stanie Virginia w Stanach Zjednoczonych. Był synem stolarza Williama Thomasa Dossa i Berthy E. (Oliver) Doss[1][2].

Do wojska został powołany w kwietniu 1942[3] i tego samego roku w Richmond, Virginia wziął ślub z żoną Dorothy na przepustce między ćwiczeniami. Z powodów światopoglądowych – był adwentystą dnia siódmego – odmówił noszenia broni podczas walki oraz zabijania przeciwników. Całą służbę wojskową podczas II wojny światowej pełnił rolę sanitariusza ratując życie wielu żołnierzy, po obu stronach konfliktu. Przez cały czas był wierny swoim przekonaniom religijnym.
Tabliczka na grobie Desmonda Dossa
Był trzykrotnie ranny podczas wojny 21 maja 1945 r.[4]. Krótko przed opuszczeniem armii zdiagnozowano u niego gruźlicę (w wyniku choroby i odniesionych ran stracił jedno płuco)[5][1]. Zwolniony ze służby wojskowej w 1946 roku[6] przez pięć lat poddawany był leczeniu[7].

Zmarł (miał problemy z oddychaniem) w roku 2006 w swoim domu Piedmont w stanie Alabama. Został pochowany jako bohater wojenny w asyście wojskowej[8] na cmentarzu w Chattanooga w stanie Tennessee.’

https://pl.wikipedia.org/wiki/Desmond_Doss

 

Ciekaw jestem co na to zwolennicy pastora Chojeckiego nawołującego do posiadania  broni….

 

 

Updated: 5 października 2016 — 14:34

30 komentarzy

Add a Comment
 1. …nawołującego do broni – oraz od razu wskazującego kto jest wrogiem, a kto nim nie jest. Manipulacja.

   1. Dodam wyjaśnienie do mojego komentarza. To Chojecki i Kowalski dokonują manipulacji, wskazując nam jako wroga Rosjan, aby Słowianie zabijali Słowian. Nawołują do broni, pomijając fakt że każde życie i istnienie jest niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju, a tylko Pan Bóg ma prawo dawać życie i odbierać.
    My dostaliśmy przykazanie miłować bliźnich i modlić się za naszych prześladowców, a nie samowolnie zabijać ludzi wskazanych nam przez medialny reżim.
    Kilka dni temu dołączyłem tu film, nad którym zapisałem wypowiedzi Kowalskiego i Chojeckiego, cytuję: “wystarczą dwie głowice nuklearne do pozbycia się 10% Rosjan” oraz “Rosja to diabeł”. Cały film był przesiąknięty agresją do Rosjan, pomijał fakt że to są tacy sami ludzie jak my, chcący żyć w pokoju i spokoju.
    W ostatnich dniach Rosja przestaje mówić do Zachodu : “nasi partnerzy” i stawia warunki dodaję link:
    http://jeznach.neon24.pl/post/134123,pokerowe-ultimatum-putina
    W Rosji trwają ćwiczenia, 40 mln Rosjan ma być umieszczonych w schronach, w Usa też trwają dziwne działania, niejako przedłużone ćwiczenia, rozmieszczany jest wojskowy sprzęt transportowy po różnych stanach.
    Prawdopodobnie są to “przepychanki” a prawdziwy konflikt nastanie po odtrąbieniu stałych sojuszy, na przykład przez Trampa, jednak musimy być czujni i śledzić wydarzenia światowe, jednocześnie analizując je w wymiarze Biblijnym. Na przykład też w kwestii Syrii, gdzie zerwano negocjacje wschód-zachód, oraz “Damaszku”.

      1. Ale skąd wiecie że ma być wojna z Rosją?

       Najprawdopodobniej będzie z Chinami,Islamem albo z Kaszmirem

       1. Nag An, nikt nie powiedział że będzie wojna z Rosją. Przytoczyłem najważniejsze wydarzenia do mojego komentarza. A jeśli kiedyś wybuchnie “planowany” konflikt, to może on wyrwać się spod kontroli i rozlać na całą ziemię. Pokój z Tobą.

      2. Istotne informacje, Syria, największe na świecie złoża gazu i ropy naftowej:

       1. Podsumowanie. Zgadzam się z opinią Cupaka, który ostatnio pisał że wszyscy jesteśmy rozgrywani przez kilka stron rzekomego, sztucznie stwarzanego konfliktu, jednak przywódcy tych stron, pozostają na smyczy u jednego mocodawcy. Nie ma dobrych i złych przywódców, jedynie jedni grają rolę dobrego policjanta, a inni złego policjanta:
        https://s13.postimg.org/efc2s4lnb/lawrow.jpg

  1. http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=8&t=25346&sid=ec8581bccc3ebafc31ed097718c4d619

   przepraszam że się wcinam , ale to już od tej soboty ONZ przejął władze nad globalna siecią Domen Internetowych co to oznacza w praktyce w linku powyżej.

 2. cześć Piotrek, bardzo ciekawe wykłady prof. Veith’a:
  https://www.youtube.com/watch?v=S1ON5eqHiv8
  Jeśli wydadzą Ci się równie wartościowe, możesz podać dalej

 3. O, już czuję, że będę potrzebowała dużego pudełka chusteczek do tego filmu.

  1. Wiesz Diano ja podobnie,na samym zwiastunie łzy wycierałam.
   Dzięki Bogu,że powstają takie filmy.

   1. Szkoda, że nie będziemy mogły sobie razem w kinie popłakać :-(.

    1. Och,tak bardzo już za Wami tęsknię,że jak bym mogła,to na pieszo bym szła,żeby pobyć razem?

  2. Ja się dziś spłakałam przy filmie “Więcej niż fan”, na scenie pogrzebu, kiedy goście wychodzili po kolei na mównicę………popłakałabym też i do tego filmu z Wami 🙂

   1. Fajnie byłoby kiedyś się zebrać wszyscy razem i obejrzeć dobry film chrześcijański 🙂

    1. Jak już tak mowa o filmach to polecam ten Western chrześcijański. Mnie osobiście bardzo się podoba 🙂

     “Odkupiciel”

     https://youtu.be/VNZ8JDb8sks

     1. Odkupienie* przepraszam za błąd 🙂

    2. No Agusia może dostalibysmy jakiś rabacik na hurtowy zakup chusteczek 😉

 4. Doss to Adwenstysta, ukaże się książka, dokładniej tłumaczenie książki, która została napisana z co pamiętam, przez 2gą żonę Dossa (1 zmarła), premiera książki przewidziane jest tak jak premiera filmu, będzie dostępna w https://sklep.znakiczasu.pl/

  1. znaki czasu? chyba kupowałem tam książki Ucieczka do Boga

 5. Dodaję interesujący filmik, jednak obarczony dużym błędem. Minuta 3:10 cytuję: “walczmy o obalenie barier między narodami”. Wniosek: Przesłanie tego krótkiego filmu wydaje się być pozytywne, jednak może to być klasyczny przykład mocnego zwiedzenia. Narrator wzywa do obalenia barier między narodami, czyli prawdopodobnie do jednego globalnego świata – Nowego Babilonu. Filmik ubrany w ładne słówka i chwytające za serce idee, a w rzeczywistości oferujący jeden cel – globalne połączenie dokonane przez ludzi, a nie przez Pana Boga. Podaję link:
  https://www.youtube.com/watch?v=nv7h80v8IOs

  1. Tez sie z toba zgadzam, no przeciez jak tu sie wzruszyc? przeciez nie jestesmy bez serca, ale serce potrafi nas zwiesc

 6. O, będę musiała wybrać się na ten film, historia wydaje się być ciekawa 🙂
  Dziękuję bardzo za polecenie! 🙂

 7. Czuję że to będzie piękny i wzruszający film

  1. O tak, zwiastun naprawdę jak rzadko który zrobił na mnie wrażenie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: