Dzisiaj szukając w Biblii inspiracji do “Słowa dnia” natknąłem się na bardzo ciekawe odkrycie, które postanowiłem zbadać.

 

W Dziejach 7.43 jest taki oto wers:

 

“Tak, nosiliście namiot Molocha i gwiazdę bożka Romfana, bałwany, które uczyniliście, aby im bić pokłony; Przeto przesiedlę was poza Babilon.”

 

Postanowiłem sprawdzić czym zatem jest gwiazda Remfana, bo tak nazwiemy ją z angielskiego przekładu. Tak wygląda owa gwiazda:

 

heksagram-Remphana

 

Nie wierzycie? Poszukajcie w necie.

 

Jak widzimy nie jest to Gwiazda Dawida!!!!!

Nigdzie w Starym Testamencie nie ma mowy o tym, aby Dawid miał jakąś gwiazdę. 

 

 

Znalazłem w angielskim necie informacje o tym bożku (demonie) i poprosiłem Jacka o przetłumaczenie, za co bardzo dziękuję w imię Jezusa:

 

Remfan (hrem-fan’) jest występującym w Biblii Króla Jakuba tłumaczeniem greckiego słowa pojawiającego się w Dziejach Apostolskich 7:43 [„Raczej obnosiliście namiot Molocha i gwiazdę waszego boga Remfana, wizerunki, które sobie zrobiliście, żeby oddawać im cześć. Dlatego zaprowadzę was poza Babilon”, UBG] w różnych formach – Ρομφα, Ρεμφάν, Ρεμφαμ, Ραιφαν oraz Ρεφαν. Jest to część cytatu z Księgi Amosa 5:26 [„Owszem, nosiliście namiot Molocha waszego i Kijuna, obrazy wasze, gwiazdę bogów waszych, którycheście sobie naczynili”, BG], gdzie zapis z Septuaginty raiphan lub rephanodpowiada hebrajskiemu Chiun lub Kewan. Greckie formy to prawdopodobnie proste błędy z hebrajskiego, k (koppa) została zastąpiona r (resz), a ph (f) wstawiono w miejsce v (yod). Kewan to prawdopodobnie starobabiloński odpowiednik Kayawanu, planety Saturn, kolejne (akadyjskie) imię, dla którego odpowiednikiem jest Sakkut, które pojawia się jako Siccuth we wcześniejszych fragmencie tego wersetu.

Remfan (tj. Kijun), egipski bożek – Remfan. W siódmym rozdziale Dziejów Apostolskich Stefan wskazuje na owo bóstwo, Remfana, zwracając uwagę na gwiazdę boga, którego obrazom oddawano część (w. 43).

https://en.wikipedia.org/wiki/Remphan

 

 

 

Ciekawa jest także zbieżność  określenia fana idoli z HREM-fan-em.

Bóg nasz Doskonały, nigdy nie wymagał oddawania czci symbolom. To świat szatana jest nimi przepełniony.  Ba, Bóg jest nawet temu przeciwny:

 

8Nie uczynisz sobie rzeźby ani podobizny wszystkich rzeczy, które są na niebie w górze i które na ziemi nisko, i które są w wodach pod ziemią. 9Nie będziesz się im kłaniał i służył. Bom ja jest Pan, Bóg twój, Bóg zawistny, który dochodzę nieprawości ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą, 10a czynię miłosierdzie na wiele tysięcy miłującym mię i strzegącym przykazań moich. Pwt Pr 5

 

Oczywiście zdecydowana większość kościołów nie powie Wam,  czym jest bożek Remphan, ponieważ są uwikłani w polsko-izraelskie relacje, a pastorzy mają od zamożnych Żydów proIzraelskich hojne datki. Znaczna część kościołów protestanckich uważa obecny polityczny Izrael, za ten sam Izrael Boga Ojca, co w starożytności co jest kłamstwem a obecna flaga Izraela jest tego dowodem. Czy w Izraelu Boga Ojca drwiono by z Jezusa w publicznej TV? NIE!!! Przenigdy!

W tym Izraelu jednak tak:

 

 

 

Czy teraz już wiemy kto jest prawdziwym bogiem Izraela?

 

Informacja o owej gwieździe jest w Dziejach Apostolskich tak przez niektórych odrzucanych.

 

izrael

 

Heksagram był znany w każdej części świata, poza Izraelem!!!!

 

heksagramnaswiecie

 

saturn

Zdjęcie przedstawia amulet związany z egipskim kultem byka Apis. Prawdopodobnie jest to ten sam byk, którego posąg zrobili Izraelczycy, dziękując mu za wyprowadzenie z Egiptu. Symbol tej gwiazdy sięga korzeniami aż po Daleki Wschód, gdzie znany był, jako Wielka Yantra w tantryzmie hinduistycznym. Trójkąt skierowany wierzchołkiem do dołu symbolizował pradawna samicę, istniejącą przed początkiem świata.

http://pomazancowy.blogspot.com/

 

Oto Ja ci daję [ludzi] z synagogi szatana, spośród tych, którzy mówią o sobie, że są Żydami – a nie są nimi, lecz kłamią. Oto sprawię, iż przyjdą i padną na twarz przed twymi stopami, a poznają, że Ja cię umiłowałem. Ap 3

 

 

Biblia nigdy nie kłamie!

Czytajcie Słowo Boże, a prawda Was wyzwoli.

 

Nie tylko dla znających angielski:

 

____________

Czytelnik Krzysztof po przeczytaniu mego tekstu podesłał mi dodatkowo ciekawe spostrzeżenie wraz z fotką:

. Jak wiadomo okultyści wszystko odwracają i przez to ukrywają znaczenie. Tak więc wystarczy odwrócić kolory na fladze Izraela i jest widoczne do kogo należy ich lojalność.
“To, co było to będzie, a co się stało to się stanie; zatem nie ma nic nowego pod słońcem.” – Księga Kaznodziei Salomona 1,9
odwroconekoloryIzraela
Pomyślałem, że to może być pomocne dla wielu osób i warto by zamieścić flagę z odwróconymi kolorami. Jest tam ciekawa symbolika. Wszystko można prześledzić wstecz do Babilonu.”