Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Słowo na 27.09.2016. Każdy niech będzie poddany władzom, sprawującym rządy nad innymi. Nie ma bowiem władzy, która by nie pochodziła od Boga.

“Każdy niech będzie poddany władzom, sprawującym rządy nad innymi. Nie ma bowiem władzy, która by nie pochodziła od Boga”.  Rz 13

 

Niestety, ale kilka la temu był to jeden z niewielu wersów, z którymi nie do końca się zgadzałem :-). Człowiek ma to do siebie, że rodząc się na nowo chce zostawić coś dla siebie, wbrew Biblii, wbrew nakazom. Możesz być obeznanym z Pismem człowiekiem, ale jeśli uderzy się w Twego bożka, czując się niezręcznie protestujesz, jesteś protestantem wobec Prawa Boga. Pamiętam jak kiedyś napisałem tekst o hip hopie. Wylała się lawina szyderstw. Najstarsi czytelnicy i zarazem fani hip hopu odeszli od bloga, choć za jakiś czas wrócili, ale to był ten bożek.

Jeśli chodzi o moją osobę, to moim bożkiem była polityka i Korwin Mikke. Część z Was wie, że działałem w tej sferze. Byłem zbuntowany wobec władzy, ale przecież tę władzę wybrali ludzie..

Notabene, utożsamianie się z ideami Korwina Mikke rodzi bunt wobec władzy, często nienawiść. Jednym z ulubionych powiedzeń Korwina Mikke jest:

“Dobry czerwony (komunista, socjalista) jest jak dobry kompot, a dobry kompot to zimny kompot”. Gdybym wtedy wiedział co oznacza być chrześcijaninem, to wnet bym z takiej partii wyszedł.

W skutek nauk Korwina nie lubiłem urzędników, gardząc nimi w duchu i patrząc jak na nieudaczników życiowych.

 

Paweł powiada, że władza pochodzi od Boga. Tak, w tym nawet Hitler. Nie oznacza to, że Bóg zesłał Hitlera, ale to że Bóg zezwolił na rządy Hitlera, tak jak zezwoli na rządy ostatniego antychrysta. Wszak antychrystów było już wielu.

Ktoś niezaznajomiony z Biblią powie: okrutny to Bóg.

Nie, Bóg jest miłością, ale to nasze wybory życiowe determinują naszą przyszłość. Pertraktowanie ze złem. Zaślepienie.

 

“. Pomimo sukcesu w Oldenburgu i Brunszwiku w wyborach 1928 r. NSDAP nie zdołała wyjść powyżej 3 proc. w skali kraju. Nadzieję na powrót do wielkiej polityki dały lokalne wybory do Landtagu w protestanckiej Turyngii w 1929 r., gdzie z 11 proc. partia Hitlera stała się trzecią siłą w tym regionie.

Inaczej było wśród protestanckiej elity, gdzie antynazistowski głos był prawie niesłyszalny. W dużej mierze dlatego, że wielu pastorów i teologów stanęło wyraźnie po stronie Hitlera. Wśród tych pierwszych warto wspomnieć choćby „hajlujących” biskupów Fredricha Cocha czy Ludwiga Mullera – członka NSDAP. Ten ostatni „po linii partyjnej” zdobył uznanie samego Führera i został przez niego nagrodzony tytułem biskupa Rzeszy Niemieckiej, najwyższego zwierzchnika niemieckich protestantów. Wśród czołowych teologów protestantyzmu wymienić należy oddanych sprawie nazizmu w Niemczech: Gerharda Kittela, Paula Althausa czy Emanuela Hirscha. To z ich ust padały między innymi słowa, że „hitlerowskie państwo powinno być akceptowane i wspierane przez chrześcijan jako narzędzie łaski Bożej”, czy to, że „władza Hitlera to dar i cud Boży”.

http://www.uwazamrze.pl/artykul/966825/jak-protestanci-wybrali-hitlera/2

 

Bóg nie mieszka w kościele jako budynku:

Bóg, który stworzył świat i wszystko na nim, On, który jest Panem nieba i ziemi, nie mieszkaświątyniach zbudowanych ręką ludzką”

 

Ten cytat będzie niebawem inspiracją do innego tekstu.

Krzyżacy mordowali w imię Jezusa, a protestanci poddani złym pastorom wspierali Hitlera. Teraz część amerykańskich  pastorów  wspiera Franciszka uważającego, iz mamy wspólnego boga razem z buddystami i muzułmanami.

Dlaczego jest tak wiele zła na świecie i niedobrej władzy?

 

Gdy sprawiedliwi sprawują władzę, lud się cieszy, lecz gdy rządzą bezbożni, lud wzdycha (4) Król umacnia kraj prawem; kto ściąga wiele podatków, niszczy go. Prz 29

Niestety, ale niesprawiedliwych wybierają niesprawiedliwi. Rządzący są obrazem, lustrem społeczeństwa. Jakże niewielu jest sprawiedliwych w Polsce.

 

Bóg powiedział do Adama:

“Bóg człowiekowi taki rozkaz: Z każdego drzewa tego ogrodu możesz jeść, (17) ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo gdy tylko zjesz z niego, na pewno umrzesz.” Rdz2

 

Adam zrobił inaczej. Dzisiaj także ludzie czynią inaczej niż Bóg nakazuje i stąd takie życie, a nie inne.

 

Czy bezwzględnie winniśmy poddać się władzy?

Daniel w niewoli babilońskiej, podobnie zresztą jak Józef i Mojżesz byli oddanymi sługami na obczyźnie. Nie buntowali się. Wyjątkiem było łamanie Prawa Boga. Tylko na tej płaszczyźnie możemy okazać bunt. We wszelkich innych powinniśmy być posłuszni władzy lub się stąd wyprowadzić.

 

Tam, gdzie są ludzie bezbożni, cierpią ucisk sprawiedliwi,

a gdy wyginą sprawiedliwych przybywa.” Prz 28

 

Do czasu przyjścia Pana Jezusa nie mamy co liczyć na krainę mlekiem i miodem płynącą, ale:

 

Naród łamiący Prawo nie będzie miał przewodnika,

a kto przestrzega Prawa będzie bardzo szczęśliwy. Prz 29

 

Mamy taką władzę jaką sobie wybrali katolicy i zwiedzeni protestanci. Wszak poseł Godson jest protestantem, a H Gronkiewcz Waltz była popierana przez byłego pastora Zielonoświątkowego Olechnowicza.

 

Opierając się na biblii, powinniśmy szanować władzę.

“Nawet w swoich myślach nie przeklinaj króla, ani w swojej sypialni nie przeklinaj bogacza, bo ptaki niebieskie mogłyby roznieść ten głos, a stwór skrzydlaty oznajmić to słowo.” Koh 10

Wobec władzy mamy być pokorni jak Daniel, Mojżesz, Józef:

” Jeżeli gniew władcy wybucha przeciwko tobie, nie opuszczaj swojego miejsca, gdyż spokój może zapobiec wielkim uchybieniom” Koh10

 

Reasumując, każda władza pochodzi od Boga, ale ma to związek z jakością narodu. Mamy taka władzę na jaką zasłużyliśmy i tę władzę mamy szanować, co nie oznacza że nie możemy oceniać pod kątem Prawa Bożego.

 

 

Updated: 27 września 2016 — 12:03

28 komentarzy

Add a Comment
 1. Amosa 5:7 Biada tym, którzy przemieniają prawo w piołun, a sprawiedliwość rzucają na ziemię!

  Biedna, oj, biedna będzie przed Bogiem władza, która postępuje niesprawiedliwie. Dlatego musimy się za nich modlić :-).

  1. Dokładnie….komu wiele powierzono, od tego wiele się wymagać będzie. Biedna władza, biedni będą też zwodziciele, którzy prowadzą wielu na manowce.

 2. Każda władza ziemska demoralizuje, zaś władza absolutna deprawuje całkowicie.

  1. Bo ludzie, przejmując władzę, mają jej na początku mało, potem zaś coraz więcej i więcej chcą…
   Oczywiście jeśli są to niesprawiedliwi…

 3. 8:4 Powołują królów, lecz beze mnie, ustanawiają książąt, lecz bez mojej wiedzy. Ze swojego srebra i złota uczynili sobie bałwany na własną zgubę.

  Ks Ozeasza

  Czyli można cytat z listu do Rzymian przekręcić ku własnej zgubie i iść za władzą nawet, gdy ta nakaże np znak bestii.

  1. Lajcik, chyba niedokładnie przeczytałeś tekst. Dwukrotnie napisałem o Danielu podając go jako przykład. Był poddany władzy pogańskiej, ale nad nią było Prawo Boże.

   1. przeczytałem, ale w ogóle nie piję teraz do tekstu 🙂 chciałem tylko ukazać ozeasza i pawła w zestawieniu, by nie odczytać źle tego drugiego (choć znajdą się tacy którzy na podstawie ozeasza skreślą Pawła hehe)

  2. Piotr, czyli kamień, nie skała

   Podatki mamy płacić, bo to należy do naszych współczesnych “Cezarów”, ok zgadzam się.
   Ale np. czczenie niedzieli – z tym to już trochę przeginają. “Niedziela jest dla Boga” mówią, ale nie każdy czci solarne kalendarze Konstantyna oraz królowe niebios 🙂
   Dla mojego Boga jest szabat, czyli sobota, ale dzięki nim zakupów w normalny dla mnie dzień, czyli niedzielę już zrobić nie będę mógł.
   I co z tego typu rzeczami, kiedy ustawowo nakażą lub zakażą czegoś na co nie będziemy mieli wpływu?
   A zapowiada się, że będzie więcej takich rzymskokatolickich zasad pieczętowanych ustawowo.
   Co zresztą zapowiada Biblia – znamię bestii (filozofię jednej światowej religii powstałej wskutek wciągnięcia do Babilonu rzymskiego pozostałych religii) na czoło (myślenie) i rękę (działanie).
   Zapowiada się ciężki czas, i myślę, że nie będą takie łatwe te wybory jeśli ustawy będą normowały tego typu kwestie.
   Ale jednocześnie to co się dzieje jest też dowodem na to, że Słowo Boga jest prorocze i nieomylne.

   1. po części ustanawianie niedzieli dniem ‘swietym’ pomoże ludziom w zrozumieniu Prawa, a w tym i mi, bo ja do tej pory mówiłem “sam sobie ustale kiedy mam mieć szabat’ a jednak świat i jego działania pokazują, że jest inaczej. dlaczego światu miałoby zależeć na tym, by ludzie święcili szabat, robiąc wolną niedzielę? a no nie zależy, bo szabat jest w sobote. i tego się uczę cały czas, a tutaj z obserwacji świata mam kolejny argument, że błądzę.

   2. Jak ustanowią zakaz handlu w niedziele, to nie będzie tas na odpustach i KRK tylko na tym straci, więc w zasadzie dziwi mnie popieranie tej ustawy przez kościół..Chyba że będą z tego zwolnieni (Nawet bym się nie zdziwił.)

    Ogólnie z jednej strony powinien być rozdział KRK od państwa, z drugiej zaś dobrze jest by choć jeden dzień był wolny ustawowo dla każdego człowieka i z dwojga złego lepiej niedziela niż żaden dzień. Ale dlaczego tylko dzień handlu, przecież inni ludzie też pracują w niedziele. Aj i tak źle i tak niedobrze ;/

    1. Piotr, czyli kamień, nie skała

     Ale jeśli będzie to niedziela to nawet pracując w weekendy prawdopodobieństwo, że wypadanie Ci wolna sobota spadnie do zera 🙂 Bo to solarny dzień Konstantyna będzie ustawowo “dla Boga”.
     Szatanowi bardzo zależy na odciągnięciu ludzi od szabatu. Ja od kiedy zacząłem przestrzegać sobotę to jak nigdy do tej pory zawsze ktoś mnie prosi o wykonanie jakiejś pracy w sobotę. Dziwne 😉
     Oczywiście dzięki pomocy Boga skutecznie odpieram te propozycje co często wiąże się z poczuciem napiętnowania, ale to dobrze, do takich bowiem będzie należeć Królestwo Boga 🙂

 4. Szczerze mówiąc to protestanci mają więcej krwi na rękach niż katolicy,albo niewiele mniej

  1. Widzisz, pomiędzy katolikami jest pewna, zasadnicza różnica. KRK jest konkretną denonimacją (teoretycznie, w praktyce to inna religia).

   W protestantyzmie jest jeszcze konkretny podział, a nie że wszyscy protestanci odpowiadają za każdego. Do protestantów się nie przynależy, protestantem się jest. Tak jakbym był człowiekiem lub ateistą. Nie da się przynależeć do ludzi czy do ateistów. Do KRK się przynależy. Oczywiście nie mówię o ledwo co ochrzczonych niemowlakach. Jeśli ktoś w pełni świadomie uczestniczy we mszy, to sam wystawia sobie świadectwo. To samo tyczy się protestantów paktujących z Rzymem. Jak mawiał Charles Spurgeon “Wojna z tym miastem”
   Ktoś inny jeszcze miał rzec “pokaż mi kościół związany z Rzymem, a ja Ci pokażę kościół bez Chrystusa”
   Spurgeon miał też powiedzieć “Wolałbym by ktoś nazwał mnie diabłem, niż żeby miał mnie nazwać księdzem” czy jakoś tak.

   A po drugie śmiem wątpić by ktokolwiek choćby się zbliżył do szkód spowodowanych przez KRK i to tylko tych fizycznych. Ofiary śmiertelne można liczyć w milionach (I nie mam na myśli tutaj 50 milionów ofiar inkwizycji, tylko przez cały czas istnienia KRK) już nie wspominając przecież o rodzinach czy majątkach tych ofiar które były konfiskowane. Jedni mówią o “sądach świeckich” phi..Albo sędzia świecki skazywał albo dostawał ekskomuniką, która w tamtych czasach była czymś poważnym (polityka te sprawy..) I za co? Za posiadanie Biblii w języku narodowym? Sam “heretyk” musiał wykazać niewinność gdy był podejrzany.

   Czy wziąłem to z jakichś protestanckich lub antyklerykalnych książek czy co lepsza memów
   Otóż nie!
   To postanowienia soboru laterańskiego 4, które każdy może sprawdzić.

   http://soborowa.strefa.pl/lateran-iv.html

   Tak więc czy wierzę w 50 milionów ofiar inkwizycji? Tak, jestem skłonny w to uwierzyć bardziej niż w 4 tysiące (Tak, taką liczbę mi podał pewien katolik..Na podstawie książki “W obronie inkwizycji” i sam przyznał że są tam tylko źródła Watykańskie) I dodać do tego jeszcze ofiary ograbione z majątku czy też torturowane i wypuszczone tak jak Galileusz.

   1. (1): Tomci wam powiedział, abyście się nie gorszyli. (2): Wyłączać was będą z bóżnic; owszem przyjdzie godzina, że wszelki, który was zabije, będzie mniemał, że Bogu posługę czyni. (3): A toć wam uczynią, iż nie poznali Ojca ani mnie. [Biblia Gdańska, J 16]

    Jasno i konkretnie wynika..KRK nigdy nie był zborem Bożym.

   2. no, odpust to oni na pewno sobie jakoś obejdą, bo to będzie podchodziło pod obrzedy kościelne czy coś, nie wierzę że zakażą handlu tym dziadostwem, kiedy im za to płacą.

 5. Wartościowy tekst, warto się nad tym wszystkim zastanowić i potępować według tego co napisałeś adminie. A trudne mamy czasy, bo rządy nie postępują sprawiedliwie. Niestety z każdym miesiącem jest coraz trudniej… Dziękuję niech Bóg Cię błogosławi, by z pod Twojego pióra powstało jeszcze wiele równie wartościowych przemyśleń dla budowania w nas wiary i ku poznawaniu prawdy na chwałę naszego Pana i Zbawiciela.

  1. Dziękuję w imię Jezusa i Tobie niech Bóg Ojciec Błogosławi Bożeno

 6. Chwała Bogu !
  Cudownie móc przeczytać twój świetny tekst i widzieć mój? umiłowany bracie tą ogromna różnice.Którą Pan Jezus Chrystus wprowadził do twojego serca.
  Niech DŚ kieruje Ciebie w stronę Prawdy,bo dzięki temu dużo ludzi budzi się .
  Bożych błogosławieństw dla Ciebie i całej społeczności kochani❤

  1. Dziękuję.
   Na chwałę Boga Ojca

   podstawa prawna:

   “Przeto czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek innego czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie “

 7. czyli ustroje różne ,władcy ,imperia itd były są i będą sie zmieniać gdyż na daną epokę na dane lata ma byc taki a taki porządek i poznała ludzkość i poznaje ze nie ma idealnego systemu.Dopiero nadejscie Pana to zmieni.

 8. “A On znając ich zamysły, rzekł do nich: Każde królestwo, rozdarte wewnętrznie, pustoszeje, a skłócone domy upadają.” Dom Narodu polskiego już dawno upadł, a królestwo opustoszało czego dowodem są miliony mi podobnych, którzy musieli szukać chleba za granicą! Władza jaką mamy, a jaka nie zmieniła się od zakończenia II wojny światowej bo poza lekką kosmetyką nie zmieniło się nic jest dokładnie tym na co ten Naród zasługuje i co właśnie dostaje.

 9. Dziękuje za tekst w imieniu Pana Jezusa.

  Choć i tak nie rozumiem zbyt wiele, w sumie większości tu z rozważań, to w odpowiednim czasie pewnie tak.

 10. Cytat z filmu:
  “Chcemy żyć w pokoju”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: