Chrystusowcy biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrystusowcy biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Słowo na 21.09.2016. To głupota prowadzi człowieka psuje jego drogi, on tymczasem w swym sercu obwinia Boga.

” To głupota prowadzi człowieka psuje jego drogi, on tymczasem w swym sercu obwinia Boga”. Prz 19

 

 

Czasem używam określenia o pewnych grupach ludzi “głupi”. Jak to wspominałem kilka razy, w Biblii takie określenie występuje kilkadziesiąt razy. My chrześcijanie nie możemy zwracać się do drugiego człowieka per “głupku”, ale w myślach możemy ocenić kogoś czy postępuje mądrze czy głupio. Tak samo jak ktoś jest chory czy zdrowy.

Niestety, ale osoby nie mające w swym sercu Boga, za wszystkie swoje i swoich bliskich porażki oskarżają Boga. Powiedzmy że kogoś syn wchodzi w świat przestępców, tym samym krzywdząc innych. Nagle spotyka go jakaś krzywda. Rodzic powiada: do niczego taki Bóg, który na to zezwolił, nie chcę takiego Boga. To był akurat skrajny przykład dla zobrazowania sprawy, ale na poziomie niższym również działa Prawo Boga mówiące:

nie krzywdź innych

Lubię rozmawiać z ludźmi i analizuję ich  życie z punktu widzenia łamania Prawa Boga. Niestety, ale powyższy cytat wszystko wyjaśnia. Brak mądrości powoduje takie, a nie inne życie. Czy w tej sytuacji mamy się użalać nad pokrzywdzonymi? Modlić tak, ale nie użalać. Wszak sami wybrali swoje życie.

Pisze to także z  autopsji. popełniłem masę błędów i teraz mogę śmiało napisać: tak, byłem głupi. Z tego co pamiętam również oskarżałem Boga.

 

Czytajcie Biblię.

“Kto wierzy we mnie, jak powiada Pismo, z wnętrza jego popłyną rzeki wody żywej. (39) A to mówił o Duchu, którego mieli otrzymać ci, którzy w niego uwierzyli; albowiem Duch Święty nie był jeszcze dany, gdyż Jezus nie był jeszcze uwielbiony.” Jana 7

 

Zwracajcie się do Jezusa Chrystusa. Masz problem? Zwróć się do Jezusa,  Nie do Marii, nie do pastorów, ale do Jezusa.

 

 

Updated: 21 września 2016 — 08:02

9 komentarzy

Add a Comment
 1. To jest rzeczywistość, ludzie po prostu wymawiają się złem tego świata aby nie wierzyć Bogu,
  standard to “nikt mi nie pomógł, żaden Bóg manny z nieba nie dał, gdzie On jest że tu sie dzieją takie rzeczy etc”

  1. Iamthefourth (Piotr, czyli kamień, nie skała)

   Na takie pytania odpowiadam ludziom “a gdzie ty jesteś, że On cię nie widzi?” 🙂
   “Wyciągnę Moją rękę na Judę oraz na wszystkich mieszkańców Jeruszalaim i zgładzę z tego miejsca szczątki Baala, imię mnichów wraz z kapłanami. Zarówno tych, co się korzą na dachach przed zastępem Nieba; jak i tych, co się korzą i przysięgają WIEKUISTEMU, przysięgając zarazem Malkomowi. Zarówno tych, którzy odstępują od WIEKUISTEGO; jak i tych, którzy WIEKUISTEGO nigdy nie szukali oraz o Niego nie pytali.” (Sof 1:4 NBG)
   Szukałeś? Pytałeś? No właśnie 🙂

 2. Chwała Bogu ,że zabiera od nas głupotę i daje swoją mądrość.
  Mnie się nie zdarzyło,żeby oskarżać Boga o głupoty,które w życiu popełniłam.
  Zawsze się bardzo bałam Boga,ale byłam tak głupia,że uwierzyłam oskarżycielowi.
  Z perspektywy czasu to co robiłam jest nie dorzeczne,bo jak można uciec przed Bogiem.
  Jak człowiek jest nierozumny ,to można się o tym przekonać analizując swoje życie.
  Przynajmniej tak było w moim wypadku.
  Albo należy się do Boga ,albo do Jego przeciwnika.Nie ma innych opcji.
  Dzięki,że dzielisz się z nami swoim życiem ,niech Cię Bóg Ojciec błogosławi w imieniu Pana Jezusa Chrystusa .

 3. oczywiscie. czesto za nasze nieszczescia jestesmy odpowiedzialni my sami. jednak czasami ludzie trafiaja na tak wielkie przeszkody i bele pod nogami, ze gdy o nich opowiedza to az ciezko sie tego slucha i ciezko zrozumiec czemu tak sie im dzieje. bardzo latwo ocenic w myslach “glupi\a” niestety trudniej juz spojrzec z miloscia na takiego czlowieka i z pamiecia o tym ze my nie widzimy wszystkiego. nawet wszystkich jego czynow i wszystkich okolicznosci z jego zycia. czesto tez nie przezywajac nigdy czegos takiego samego oceniamy a to prowadzi do mylnych osadow. to straszne bo juz tymi myslami mozemy kogos “zabijac”.

  1. Tak, ale to jest troche kobiece myślenie i to jest w tym piękne ze się uzupełniamy 🙂

   Owszem należy z miłością patrzeć na ludzi popełniających głupotę

   Jak spojrzeć z miłością?

   ” Kogo bowiem Pan miłuje, tego smaga, jak ojciec swojego ukochanego syna.”

   Nie pomoge komuś kto naduzywa alkoholu jesli dam mu pod sklepem 5zł. Wiem, że prowadzi on niemądre życie i jedyne co moge zrobić, to pomodlic się lub spróbować ewangelizować jeśli nie jest zbyt pijany.
   Matka zbyt rozpieszczająca syna robi mu krzywde zalewając go swa miłością i bezkrytycznością. Ojcowie są konsekwentni. To znaczy byc powinni.

   “Bojaźliwych strach paralizuje,
   a dusze zniewieściałych biedę będą cierpieć” Prz

   “Głupi mówi w sercu swoim – nie ma Boga”.

   Nie wymyśliłem tych cytatów a jest ich masa.

   1. to sa typowe i takie jasne przyklady ktore ty pokazujesz pewnie ze sie z nimi zgadzam bo milosc nie jest glupia. ale my nie mowimy o okazywaniu czulosci w pomocy komus i poblazliwosci kiedy to jest w danej sytuacji bledem ale o rozsadku w wydawaniu wyrokow “glupi/glupia” czyli w ocenianiu .. zgadzam sie z toba ale chodzilo mi bardziej o zbyt latwe wydawanie wyrokow na kims. my musimy rozeznawac dla dobra ale czy w takich latwyc kategoriach? bylabym ostrozna. jeszcze wielu rzeczy nierozumiem ale z doswiadczenia wiem ze ludzie zbyt latwo oceniaja i wydaja wyroki to niestety moze byc ale nie musi niebezpieczne bo moze prowadzic do podchodzenia do kogos “z gory” kiedy my nie jestesmy do takiego patrzenia i traktowania innych przeznaczeni. moze to akurat tylko moj problem ze sie tak tego uczepilam ale mysle ze wrazie co Bog mnie sprostuje.

    1. własnie dlatego musimy się nauczyc rozeznawać i prosic Boga o mądrość, żeby ani nie byc zbyt sądzącym, ani naiwnym

 4. Artykuł dotyczy też ludzi skrajnie upartych, gdy ktoś na przykład daje im dobrą radę w życiu to jednak postępują inaczej, po swojemu, a gdy skończy się to niepowodzeniem, to zamiast się upokorzyć a nawet przeprosić, przyznać się do błędu, to wolą iść w zaparte i oskarżyć tego który dawał im dobrą radę zamiast znaleźć winę w samym sobie.
  Opisany przykład też doskonale wypełnia zachowania ludzi którym objawiamy Prawdę Biblijną stojącą w sprzeczności z doktrynami kościołów i Prawdę Biblijną obnażającą kłamstwo i fałsz “rzekomych” objawień, ludzie jednak idą w zaparte, nie mogąc wyrzec się fałszywej tradycji swoich rodziców i potomnych.
  Upartość to brak rozsądku, a głupota to efekt liczenia się z własnym zdaniem i wystawianie go ponad Słowo Boże zawarte w Biblii. A mądrość to bojaźń Boża, czyli stawianie na pierwszym miejscu w życiu nauki Pana Jezusa Chrystusa. To jest jedyne źródło mądrości jakie zostało nam przekazane pod Niebem czyli na ziemi.

 5. Bóg najlepszym GPSem, nigdy się nie psuje, a prowadzi dobrze 🙂
  Pozwala zrozumieć błędy, jakie popełniało się bez niego…no cóż, GPS produkcji Szatana jest bardzo zawodny, wywodzi na złe drogi, na manowce, w pole i jeszcze się nabija gdy ma się pretensje o to, że nie mamy jak wyjść
  🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: