” To głupota prowadzi człowieka psuje jego drogi, on tymczasem w swym sercu obwinia Boga”. Prz 19

 

 

Czasem używam określenia o pewnych grupach ludzi “głupi”. Jak to wspominałem kilka razy, w Biblii takie określenie występuje kilkadziesiąt razy. My chrześcijanie nie możemy zwracać się do drugiego człowieka per “głupku”, ale w myślach możemy ocenić kogoś czy postępuje mądrze czy głupio. Tak samo jak ktoś jest chory czy zdrowy.

Niestety, ale osoby nie mające w swym sercu Boga, za wszystkie swoje i swoich bliskich porażki oskarżają Boga. Powiedzmy że kogoś syn wchodzi w świat przestępców, tym samym krzywdząc innych. Nagle spotyka go jakaś krzywda. Rodzic powiada: do niczego taki Bóg, który na to zezwolił, nie chcę takiego Boga. To był akurat skrajny przykład dla zobrazowania sprawy, ale na poziomie niższym również działa Prawo Boga mówiące:

nie krzywdź innych

Lubię rozmawiać z ludźmi i analizuję ich  życie z punktu widzenia łamania Prawa Boga. Niestety, ale powyższy cytat wszystko wyjaśnia. Brak mądrości powoduje takie, a nie inne życie. Czy w tej sytuacji mamy się użalać nad pokrzywdzonymi? Modlić tak, ale nie użalać. Wszak sami wybrali swoje życie.

Pisze to także z  autopsji. popełniłem masę błędów i teraz mogę śmiało napisać: tak, byłem głupi. Z tego co pamiętam również oskarżałem Boga.

 

Czytajcie Biblię.

“Kto wierzy we mnie, jak powiada Pismo, z wnętrza jego popłyną rzeki wody żywej. (39) A to mówił o Duchu, którego mieli otrzymać ci, którzy w niego uwierzyli; albowiem Duch Święty nie był jeszcze dany, gdyż Jezus nie był jeszcze uwielbiony.” Jana 7

 

Zwracajcie się do Jezusa Chrystusa. Masz problem? Zwróć się do Jezusa,  Nie do Marii, nie do pastorów, ale do Jezusa.