Chrystusowcy biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrystusowcy biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Słowo na 10.08.2016.

” Lepszy jest ten, który pracuje, a opływa we wszystko, niż ten, co przechadza się poważany, a nie ma chleba. (28) Synu, ze skromnością dbaj o cześć dla swej osoby i oceniaj siebie w sposób należyty. (29) Tego, kto wykracza przeciw samemu sobie, któż usprawiedliwi, i któż będzie poważał tego, kto hańbi swe życie? (30) Ubogi będzie poważany z powodu swej wiedzy, a bogaty dzięki swej zamożności. (31) Ten, kto jest poważanym w ubóstwie, o ileż bardziej nim będzie w bogactwie, a kto jest bez czci w bogactwie, o ileż bardziej będzie nim w ubóstwie.” Syr 10

 

Bardzo interesujące wersety., aczkolwiek jak na naszą polską post sowiecką i katolicką  mentalność kontrowersyjne. Znam wiele osób dumnych w swej wiedzy, czy nawet wiary, ale ubogich. Dla kontrastu znam także wiele osób pracowitych i zarazem zamożnych.

 

Syrach nakłania nas do dbałości o cześć własnej osoby:

“Synu, ze skromnością dbaj o cześć dla swej osoby i oceniaj siebie w sposób należyty. (29) Tego, kto wykracza przeciw samemu sobie, któż usprawiedliwi, i któż będzie poważał tego, kto hańbi swe życie?”

 

Syrach nie potępia ani biedy, ani bogactwa, ale pokazuje nam, jak należy się zachowywać w obu stanach zamożności. Tak jakby mówił: czym się szczycisz będąc biednym. Skąd Twoja pycha i wyniosłość?

” Lepszy jest ten, który pracuje, a opływa we wszystko”

 

Wszyscy pracują, ale są wśród pracujących tacy, którzy nie potrafią zarządzać pieniądzem. Takim osobom polecam książkę “Bogaty, biedny ojciec” autorstwa R. Kiyosaki. Zastrzegam, że książka nie uczy pędu do bogactwa, ale zarządzania pieniądzem. Według mnie w zgodzie z Pismem. Uczy antykonsumpcji.

 

Pisze do mnie wiele osób. W związku z tym na podstawie Słowa Bożego widzę przyczyny nieszczęść i w przypadku braku powodzenia finansowego pytam: czy szanujesz swego ojca i matkę?

 

“Czcij ojca twego i matkę, jak ci przykazał Pan, Bóg twój, abyś żył przez długi czas i żeby ci się dobrze wiodło na ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie”

 

Paweł za Mojżeszową:

”Dzieci, bądźcie posłuszne rodzicom swoim w Panu, bo to rzecz słuszna. Czcij ojca swego i matkę, to jest pierwsze przykazanie z obietnicą. Aby ci się dobrze działo i abyś długo żył na ziemi” (Efezjan 6.1-3)

 

Musze przy tym wyznać, że pomimo dużej energii, inicjatywy w działaniu i pracowitości nie wiodło mi się w życiu przez długi czas, ponieważ byłem w konflikcie z jednym z rodziców. Dziękuję więc Bogu, że pokazał mi prawdę i przyczynę niepowodzenia. Mam świadomość, że znaczna część naszych rodziców jest nawet okrutna, ale Prawo Boga jest niezmienne. Spytasz: jak mam szanować ojca skoro mnie wyzywa? Zło dobrem zwyciężaj. Plują na Ciebie? ty powiedz, że deszcz pada.

A propos, w Kielcach pada 🙂

Powyższy wpis jest tylko jednym z elementów rozważania na temat błogosławieństwa finansowego. Prawo Boże jest niezależne od tego czy wierzysz w nie czy nie
“Ubogi będzie poważany z powodu swej wiedzy, a bogaty dzięki swej zamożności’.

 

 

 

Updated: 10 sierpnia 2016 — 09:17

23 komentarze

Add a Comment
 1. Piotrze, a co.zrobić jeśli ojciec jest człowiekiem znienawidzonym przez wszystkich sąsiadów, który mnie jak.i brata nigdy, przenigdy nie traktowal jak.synów, zawsze nas wyzywal, nigdy nie pomógł, nie będę nawet wspominal jakie słowa padały pod.naszym adresem, szczególnie do mnie? Między innymi z tego i z kilku innych powodów wyjechałem za.granicę, żeby nie skończyło się to nasze przebywanie tragedią.W.stosunku do matki popełniłem też wiele grzechów i.już dawno ja przeprosilem i modlę się za nią codziennie do Boga, szanuje ją najlepiej jak.tylko potrafię bo.jej zawdzięczam bardzo dużo.Mój ojciec jest złym człowiekiem, jak przyjeżdŻam na urlop unikam go albo po prostu nic.się nie oddzywam, nie potrafię się przemoc i z nim rozmawiać, zrobił i.robi dalej wiele krzywdy najbliZszym sąsiadom, niekiedy są to ludzie w podeszłym już wieku ale do kościoła chodzi i.nawet śpiewa w chórze!!!Moja matka jest cudowną kobietą. Czytam ten blog już prawie rok,pisałem już o.tym, dziękuję Bogu za.Was wszystkich, czytam codziennie,znajduje odpowiedzi na.wiele moich problemów, watpiliwosci itd.Niech Wam Bóg błogosławi we Wszystkim, Jezus moim Panem i Zbawicielem a Bóg moim Najukochanszym Ojcem.

  1. W przypadku ojca wystarczy że nie będziesz mu złorzeczył, będziesz się modlił o niego, był uprzejmy, ne odcinał, okazywał owoce ducha.
   Niech zobaczy światłość Jezusa w Tobie. Jest to proces.
   Nie musisz starac się usilnie o względy, wystarczy to co powyżej.

  2. Mam ten sam problem Grzesiu. Tyle tylko że ja mieszkam ze swoją rodziną -ojciec u góry ja na dole. I tak jak Piotr powiedział zaprzestałem jakichkolwiek sprzeczek. Modlę się. Proszę Jezusa żeby ojciec mnie nie ,,atakował” i tak się dzieje.

  3. Tobie też Grzegorzu niech nasz Cudowny Bóg Ojciec błogosławi w imieniu Pana Jezusa Chrystusa.
   Pokój naszego Pana Jezusa Chrystusa niech będzie z tobą.

 2. Chciałbym się też ochrzcic, ale nie wiem kiedy ze względu na to ze przebywam w Anglii.Będę w Polsce we wrześniu, może jakoś by.się dało to zrobić.?

  1. Prawdopodobnie będzie zjazd w Toruniu 28 sierpnia, a jak nie to możesz do Kielc przyjechać we wrześniu Grzesiu

   1. Dzięki Piotrze za podpowiedzi, jak będę miał być w Polsce na pewno się skontaktuje.Pokój z Tobą

    1. Niech łaską Pana Jezusa i pokój będą z Tobą Grzegorz.

 3. Cześć. Wczoraj patrzyłem chwilowo na judo na IO.
  Patrzę, a tam na planszach jest oczywiście napisane RIO2016, ale zauważyłem także ciekawy inny napis.
  A new world. Pewnie gdzie indziej są te same napisy.

  https://www.rio2016.com/en/news/a-new-world-rio-2016-unveils-official-olympic-slogan

  1. Rio ma też inne, przerażające oblicze, takie jak np to, przedstawione w filmie pt. “Miasto Boga” :

   http://www.filmweb.pl/Miasto.Boga

   Copacabana … 4-kilometrowa słynna plaża, w okolicy której tygodniowo ginie około 30 osób. Ponad Rio króluje bałwochwalczy wielki posąg, a’la Świebodzin.

   1. Wow, dziękuję za przypomnienie mi tego tematu Koleżko 🙂

    Jutro o tym tekst.

    1. Nie ma sprawy Adminku 🙂

    2. Czekamy z niecierpliwością.
     Pozdrawiam

  2. http://kobieta.interia.pl/uroda/fitness/news-olimpijka-zareczyla-sie-w-rio,nId,2248744#pst114708259

   To pierwszy taki przypadek w historii igrzysk olimpijskich.

   No i wszystko jasne.

 4. Zabawne, właśnie tę książkę R. Kiosaki sprezentowałam mężowi ładnych parę lat temu. Nie przeczytał :-(.
  W Łodzi też pada.

  1. “Nie przeczytał :-(.”

   Skutek jest…
   a niebo płaczę nadal…

 5. Nie wiem czy polecanie książek tego autora jest właściwe. Przeczytanie niezliczonej ilości pozycji książkowych nie zagwarantuje Ci sukcesu finansowego. Ten pan wpisuje się wyraznie w popularną obecnie i głoszoną przez wielu ewangelię sukcesu wszechobecną i natarczywą. Wielu zarzuca mu, że zbił kapitał na sprzedaży książek, które zawierają wiele błędów merytorycznych. Ostatnio czyszcząc dysk z muzyki, gier, filmów itp wyrzuciłem m.in jego książki oraz innego autora J. Vitale pewnie niektórzy słyszeli i o nim. To prosta metoda działania, którą podam na przykładzie. Szkoleniowiec wynajmuje salę liczącą 1000 miejsc i organizuje spotkanie zatytułowane: “Jak zarobić milion dolarów w mniej niż 5 minut” Temat chwytliwy więc sala zapełnia się błyskawicznie. Wychodzi zatem na scenę wita wszystkich stwarzając przyjazną atmosferę i zadaje pierwsze pytanie: ile kosztował was bilet? 1000$ odpowiada ktoś z publiki. Sporo ale spotkanie warte swej ceny odpowiada szkoleniowiec 🙂 Po chwili zadaje kolejne pytanie: ile mamy miejsc na widowni? 1000 odpowiada publika. Zatem dziękuję to już koniec naszej prezentacji mówi zadowolony i schodzi ze sceny 😛 I tak w kilka minut zgodnie z treścią spotkania zarobił 1mln$ 🙂 Tak samo działają pozostali z tego nurtu ewangelii sukcesu – wciskają ci kit zarabiając na tobie 🙂 W cytacie który jest tematem dzisiejszych rozważań jest zawarte wszystko co potrzeba by się wzbogacić:praca, mądrość oraz cześć (szacunek) dla własnej osoby. Praca wykonywana rzetelnie, sumiennie bez wykorzystywania pracowników jeśli takich sie posiada. Mądrość i wiedza, których zródłem jest bojazn Boga. Nie każdy jest zdolny do wykonywania określonej pracy stąd potrzebne jest dbanie o własną cześć. Obecny świat to zaprzeczenie wszystkich tych wartości. Zatem istnieje coś takiego jak boża mądrość finansowa, którą każdy z nas może posiąść i zrobić z niej należyty użytek czego Wam wszystkim życzę 🙂

  1. Nie jest to ewangelia suckesu. Jak nnapisalem Slawku Kiyosaiki przede wszystkim uczy zarzadzania pienidzmi, oszczedzania.
   Ja sam kiedys bylem konsumentem.
   Kiyosaki uczy antykonsumpcji.

   1. Finansowych naciągaczy potrafię wyniuchać i dlatego wolałem wykasować jego pozycje książkowe niż się w nie zagłębiać ale być może zle go oceniam. Nie przestaje mnie jednak zadziwiać ludzka głupota pod względem finansów, a mianowicie to że nie potrafią gospodarować środkami pieniężnymi i ile by ich nie mieli to wszystko “puszczą”. Znam wielu takich i im podobnych i ludziom tym nawet 100 pozycji książkowych o zarządzaniu kapitałem nie pomoże. Dlatego ten cytat, który dziś rozważmy mimo zdawać by się mogło prostej wymowy jest tak ważny. Można powiedzieć jest tu zawarta recepta na sukces 🙂 Jeśli ktoś się interesuje tematem polecam zapoznać się z postacią legendą w zakresie inwestycji, a jednocześnie człowiekiem, który mimo swego wielomiliardowego majątku żyje skromnie. Ten pan to Warren Buffet.

   2. Co do R. Kiyosakiego -> Wszystko pięknie i ładnie dopóki nie zaczyna się badać prawdziwości ‘faktów’ przytaczanych przez autora w książce. Poniżej podam ciekawy artykuł na ten temat (jednak dość długa analiza). Niemniej jednak książka (akurat ta) zwraca naszą uwagę na pewne aspekty naszej relacji z pieniędzmi.
    Niemniej jednak zniechęciłam się do niego.

    Obiecany link:
    Część 1 – http://www.johntreed.com/blogs/john-t-reed-s-real-estate-investment-blog/61651011-john-t-reeds-analysis-of-robert-t-kiyosakis-book-rich-dad-poor-dad-part-1
    Część 2 – http://johntreed.com/blogs/john-t-reed-s-real-estate-investment-blog/61651331-john-t-reeds-analysis-of-robert-t-kiyosakis-book-rich-dad-poor-dad-part-2
    Część 3 – http://johntreed.com/blogs/john-t-reed-s-real-estate-investment-blog/61651587-john-t-reeds-analysis-of-robert-t-kiyosakis-book-rich-dad-poor-dad-part-3
    Część 4 – http://johntreed.com/blogs/john-t-reed-s-real-estate-investment-blog/61651907-john-t-reeds-analysis-of-robert-t-kiyosakis-book-rich-dad-poor-dad-part-4
    Oczywiście tekst w j. angielskim i naprawdę uprzedzam długi, bardzo, ale merytoryczny 😉

    Co do J. Vitale -> Vitale propaguje new age’owską filozofię przyciągania. Myślę, że “Sekret” większość zna bądź o nim słyszała. Czytałam jego jedną książkę i mi się nie podobała właśnie z tego powodu. I myślę, że nie powinno się chrześcijanom polecać go.

    1. New Age posługuje się także zdrowym odzywianiem w swej ideologicznej propagandzie, co nie oznacza, że racjonalizm w zywieniu jest zły.
     Osobiście wyławiam ze światowości to, co jest zgodne z Prawem Boga, poniewaz to co dobre jest tylko od Boga, a nie od złego. Nigdy na odwrót.

     1. Większość z nas tak postępuje. Jednak z uwagi na początkujące owieczki, dobrze by było uprzedzić o “skłonnościach autora” by nie popadły w odstępstwo. 😉 Tyle tylko.

 6. Dzięki ? za dzisiejsze rozważanie słowa w imieniu Pana Jezusa Chrystusa.
  Podsumowanie artykułu jest bardzo dobre,,Prawo Boże jest niezależne od tego czy wierzysz w nie czy nie,,Chwała naszemu Bogu!bo Jest Dobry.

  U nas także pada deszcz ☔,ale to w krainie deszczowców jest już normą.?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: