Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

BÓG NIE ZAWIÓDŁ ANI RAZU

David Wilkerson

Paweł pokazuje nam Boży szczególny cel w naszych głęboko doświadczających, ciemnych chwilach: „Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec miłosierdzia i Bóg wszelkiej pociechy, który pociesza nas we wszelkim utrapieniu naszym, abyśmy tych, którzy są w jakimkolwiek utrapieniu, pocieszać mogli taką pociechą, jaką nas samych Bóg pociesza.

„ Bo, jak liczne są cierpienia Chrystusowe wśród nas, tak też i przez Chrystusa obficie spływa na nas pociecha. Jeśli tedy utrapienie nas spotyka, jest to dla waszego pocieszenia i zbawienia; jeśli zaś pocieszenie, jest to ku waszemu pocieszeniu, którego doświadczacie, gdy w cierpliwości znosicie te same cierpienia, które i my znosimy; a nadzieja nasza co do was jest mocna, gdyż wiemy, iż jako w cierpieniach udział macie, tak i w pociesze” (2 Kor. 1:3-7).

Czy widzicie tu Boży cel? W naszych doświadczeniach pociesza nas Duch. A my z kolei możemy pocieszać innych, którzy przechodzą przez ciężkie doświadczenia. Jest to działanie Ducha: żeby dać pociechę ludziom poprzez głosy, które zostały doświadczone. Dlatego możemy wiedzieć, że kiedy zwiększa się nasze cierpienie, pociecha naszego Pana w nas staje się jeszcze mocniejsza.

Na naszej liście wysyłkowej są dwaj bracia, Israel i Jesse. Israel ma 100 lat a Jesse 102. Jeden zrezygnował z pracy w wieku 92, drugi 97. Obaj kochają Pana i otrzymywali moje kazania przez wiele lat.

Ci bracia są nie tylko naturalnymi braćmi, ale są naprawdę „braćmi w Panu.” Obaj mówią, że z całego życia wielkich doświadczeń, radość Pana była coraz głębsza. Byli oni świadkami strasznych katastrof przez cały wiek – Wielkiej Depresji, dwóch Wojen Światowych, strasznej suszy – i cierpieli też osobiście w czasie ich długiego życia. Ale w swoich podeszłych latach ci mężczyźni potrafią się uśmiechać i ogłaszać jeszcze z większą ufnością niż kiedyś: „Poprzez to wszystko Bóg nigdy nie zawiódł.” Ich świadectwo po tym, kiedy „już wszystko widzieli” jest pociechą Ducha Świętego dla reszty z nas.

 

Updated: 26 lipca 2016 — 15:20

2 komentarze

Add a Comment
 1. “Bóg jest naszą ucieczką i siłą, najpewniejszą pomocą w utrapieniu”-(Ps. 46,1)

  1. Aldona, coś Ty ?
   przecież niE ma Boga, to nie słyszałaś ?
   cały cZAS TRĄBIĄ, że niE ma,

   kursoror mi szie powłączał. jak szie to wyłącza ?

   akwarium,
   rybki szie kłóciły, czy jest Bóg…
   jedna była przeciw, druga za,
   kłóciły szie, aż szie woda
   zagotowała, żeby…

   w końcu… po miesiącu
   ta, co wierzyła,
   szie zapytała
   tej drugiej

   TO… KTO NAM WODĘ ZMIENIA ???

   Mika Agematsu “Cascada” Musica Paraguaya

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: