Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

“Pan zaś jest Duchem, a gdzie jest Duch Pana, tam jest i wolność”

” Pan zaś jest Duchem, a gdzie jest Duch Pana, tam jest i wolność” 2 Kor 3.17

 

W kontekście tego cytatu wolność oznacza uwolnienie od sił ciemności. Od sił szatana.

W języku  greckim słowo “wolność” tłumaczy się jako “eleutheria”, co oznacza zarówno “wolność” jak i “swobodę”.

Tak więc Ducha Świętego nie ma w sektach i co niektórych zborach, gdzie ingeruje się w życie prywatne. Owszem, pastorzy, starsi zboru, czy nawet bracia i siostry winni być zainteresowani życiem współwyznawców. Jednakże tam gdzie się przekracza granice wolności, możemy mówić o duchu Jezebel.

Jeżeli czujesz się kontrolowany, inwigilowany, a Twoja wola jest zminimalizowana, to musisz wiedzieć, że nie ma tam Ducha Świętego.

 

 

Updated: 24 lipca 2016 — 21:15

6 komentarzy

Add a Comment
 1. Cechą natury Boga jest wolność. On nigdy nie naciska, nie przymusza, szanuję twą wolną wolę. Zdobywa zaufanie poprzez czyny. Ofiarował siebie samego za nas, uwalnia z wszelkiej niewoli. Znakiem złego ducha chęć dominacji i kontroli, ale test Chrystusa nie zawodzi : “…po owocach poznacie ich” (Mat. 7,20. Tylko Nim się kierujmy 🙂

  1. Bardzo ładnie to uściśliłaś Aldona.

 2. Ja trochę z innej beczki. Kto z was czytał kiedyś księgę Henocha? Powiem tylko tyle , że zostałem zganiony przez jedną siostrę, że nie powinienem tego czytać. Zawsze interesowało mnie jak Henoch chodził z Bogiem mało jest tego w Biblii.

  1. mi sie wydaje że to właśnie ta beczka.czytałem w moimi odczuciu w ks. Henocha pokazana jest absolutna wielkość Boga i Jego panowanie.jest poza kanonem ale kojarzy mi sie z księgą Hioba.

  2. Pismo mówi o dwóch mężczyznach noszących to imię:

   Henoch syn Kaina (słyszałam teorie, jakoby masoneria twierdziła, że tam są ich korzenie, ponieważ Henoch był wspaniałym budowniczym…)

   Henoch potomek Seta, ten który chodził z Bogiem.

   Czym jest tzw. Księga Henocha i kto jest jej autorem nie wiem, ale uważam, że PŚ wystarczy. (Tym.3,16-17). Nie mam zaufania do “cudownie” odnalezionych pism, których nie ma w Biblii.

   1. racja .wystarczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: