Tekst w wersji angielskiej podesłał mi ktos na fejsie. Tłumaczyła Julka.

Badanie z Harvardu pokazuje, że 70 procent przemocy domowej jest popełniana przez kobiety wobec mężczyzn

boudiki

 

 

Zdjęcie Boudiki zrobione w Londynie przez Josepha Earnesta

Newscast Media HOUSTON Trzy lata temu napisałem artykuł w oparciu o badaniu naukowym przeprowadzonym przez Harvard Medical School, które ujawniło, że przemoc domowa nie jest jednostronna jak media często to przedstawiają. Ten artykuł jest do dziś drugim najpopularniejszym artykułem, który napisałem i najbardziej cytowanym zarówno online i offline.

Od tamtego czasu odkryłem, że oryginalny artykuł, który został opublikowany na stronie internetowej Harvard Medical School został usunięty, wydaje mi się, że pewna grupa aktywistów mogła naciskać na profesorów, aby go usunęli. Większość takich instytucji zależy od darowizn i dotacji na funkcje, więc zrozumiałe jest jak mogło to wpłynąć na przyczynę usunięcia.

Jednak nie obawiaj się. Nawet trzy lata temu, moje rozeznanie i zdrowy osąd pozwoliły mi wyobrazić sobie, że coś takiego może się stać, więc zrobiłem screenshot całego artykułu na wszelki wypadek. Ponownie publikuję ten artykuł i formatuję go na PDF, abyś był w stanie używać go jako źródło odniesienia. Znajdziesz PDF na końcu artykułu.

Jedną z rzeczy odnośnie Newscast Media jest to, że nie otrzymuje funduszy od sponsorów i jest samofinansująca się, przez co nie jesteśmy od nikogo zależni i możemy publikować jaką tylko chcemy treść. To jest przykład prawdziwego niezależnego i obiektywnego dziennikarstwa.

Innym interesującym aspektem tego artykułu jest sekcja komentarzu. Jest ponad 250 komentarzy na temat tego artykułu, które możesz uznać za fajne albo pouczające pod koniec. Poniżej znajduje się oryginalny artykuł:

 

 

Oryginalny artykuł Joseph Eartnest 15 lipca 2010

Newscast Media HOUSTON Media pokazują migacze obrazów i odtwarzają taśmę jak Mel Gibson krzyczy na swoją byłą kochankę, trzeba się zastanowić jak wygląda druga strona tej historii. Jest oczywiste, że zostało to ustawione przez dziewczynę Mela Gibsona, która według niego starała się wyłudzić od niego pieniądze. Nie toleruję żadnego rodzaju przemocy, ale muszę przedstawić moim czytelnikom niektóre zimne fakty, które „główne media” zignorowały w związku z przemocą domową.

Ekspert medycyny sądowej Arlo West powiedział podczas Good Morning America w odniesieniu do taśm „Wierzę, że są profesjonalnie wykonane. Myślę, że miała pomoc. Wyraźnie mówiła do mikrofonu. Jej głos jest bardzo dobrze nagrany. Brzmi świetnie. Aby uwierzytelnić nagranie musi być oryginalne.”

Informacje przedstawione tobie pochodzą z badań śledczych renomowanych organizacji jak Harvard Medical School, Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC), Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne, wymieniając tylko kilka.

Główne media sugerują, że jedynymi sprawcami przemocy wobec kobiet są mężczyźni, jednak badania dowodzą inaczej. Niedawne badania przeprowadzone przez Harvard Medical School zorganizowały ankietę 11,000 mężczyzn i kobiet, i w 50% przemoc była obustronna. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety mieli taką samą odpowiedzialność za równą przemoc w ogniu pasji.

Badania wykazały, że kiedy przemoc jest jednostronna, znaczy niesprowokowana, zarówno mężczyźni, jak i kobiety, które brały udział w badaniu stwierdzili, że 70% czasu to kobiety popełniają przemoc wobec mężczyzn.

 

 

Zobacz screenshot badania tutaj >>

Inne badanie Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego poparło badanie Harvard Medical School , badanie zostało opublikowane przez Joan Arehart-Treichel, która powiedziała “Kiedy nie chodzi o wzajemną przemoc kobiety częściej są sprawcami”. Badanie z Harvarda zostało zweryfikowane i opublikowane w American Public Health Journal jak można tu zobaczyć

Tłumaczyła Julka. Dziękuję w imię Jezusa.

______________

Ten ważny temat jest mi znany bardzo dobrze m.in z mojej dalszej rodziny jak i od kilku czytelniczek. Mój wujek utrzymywał 5 osobową rodzinę,  ale jego żona i córka czasem go biły, a już na porządku dziennym było znęcanie psychiczne i prowokacje. Jest to przykład bierności mężczyzny, ale większość jest nieco inna. Kobiety potrafią świetnie prowokować i to z całą premedytacją.

Zastrzegam, że ja z tym problemów nie mam 🙂

Temat ten jest jednak tematem tabu, ale prawda jest inna. Tutaj niżej jest tylko to co widzimy na ulicach:

 

 

Problem jednak istnieje i tak jak z uchodźcami jest jak to się mówi wykręcaniem kota ogonem.

 

Przy okazji, Mel jest, był bardzo wierzącym człowiekiem. Ojciec Mela jest sedewakantystą.

Sedewakantyzm (od łac. sede vacante – „przy nieobsadzonej stolicy” lub „przy pustym tronie”) – hipoteza teologiczna, według której wszystkie osoby, które zasiadają na tronie papieskim od czasu śmierci Piusa XII w 1958 roku, są antypapieżami. Istnieją także nieco starsze sedewakantystyczne opinie teologiczne, sięgające XIX wieku.

 

W tej sytuacji możemy uznać, że Mel Gibson jest zwiedzionym człowiekiem, aczkolwiek na swój sposób głęboko wierzącym. Scena z jego kochanką pokazuje jak szatan ustawia scenę podstawiając żonatym mężczyznom, zamężnym kobietom atrakcyjnego nowego partnera. W tym przypadku po 28 latach małżeństwa. Mel w momencie złapania się na haczyk cudzołóstwa miał siedmioro dzieci.

Taki jest skutek okłamywania się religiami innymi niż chrześcijaństwo biblijne, naśladujące Jezusa?