Chrystusowcy biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrystusowcy biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

„Jak się modlić, gdy brak ochoty”

JB Cachila

Przyjaciele, gdy mówimy, że „nie mamy ochoty się modlić”, to tak, jakbyśmy mówili, że „nie chce się nam rozmawiać z Bogiem”, który jest praktycznie jedyną Osobą mogącą zrozumieć nas we wszystkim, przez co przechodzimy.

Podjęcie decyzji o nierozmawianiu z Bogiem odnośnie tego, co czujemy lub o czymś myślimy wtedy, gdy naprawdę nam tego potrzeba jest niczym stwierdzenie: „Nie potrzebuję Boga, mogę zmierzyć się z [wstaw tu swoją sprawę] sam(a)”.

Dlaczego nie możesz pozwolić sobie na brak modlitwy

Przyjaciele, nie możemy pozwolić sobie na niemodlenie się. Nie możemy dopuścić do tego żebyśmy, będąc chrześcijanami, byli odłączeni od naszego Źródła mocy i wszystkiego, co jest nam potrzebne. Kiedy nie mamy ochoty się modlić, to w rzeczywistości jest to czas, w którym powinniśmy modlić się jak najwięcej.

Psalm 102 daje nam wspaniały przykład modlitwy „uciśnionego”:

„Panie, wysłuchaj mojej modlitwy i niech przyjdzie do ciebie moje wołanie,

Nie ukrywaj przede mną swego oblicza, w dniu mego ucisku nakłoń ku mnie swego ucha; w dniu, w którym cię wzywam, szybko mnie wysłuchaj.

Moje dni bowiem nikną jak dym, a moje kości są rozpalone jak ognisko.

Moje serce jest porażone  i usycha jak trawa, tak że zapomniałem jeść chleb.

Od głosu mego wołania moje kości przylgnęły mi do ciała.

Jestem podobny do pelikana na pustyni, jestem jak sowa na pustkowiu.

Czuwam i jestem jak samotny wróbel na dachu.

Przez cały dzień znieważają mnie moi wrogowie i przeklinają mnie ci, którzy szaleją przeciwko mnie.

Jadam bowiem popiół jak chleb, a mój napój mieszam ze łzami;

Z powodu twego gniewu i zapalczywości, bo podniosłeś mnie i strąciłeś.

Moje dni są jak chylący się cień, a ja usycham jak trawa” (Ps 102:1-11, UBG).

Oto kilka wskazówek jak modlić się, gdy brak ochoty:

1.      Zadaj sobie pytanie, czemu nie masz ochoty się modlić i powiedz o tym Bogu w modlitwie

Gdy nie jesteś w nastroju do modlitwy, zadaj sobie pytanie dlaczego tak jest. Wszystko ma swoje wyjaśnienie, a ty możesz przyjść do Boga z praktycznie każdym zmartwieniem, łącznie z powodem braku modlitwy bez obaw o to, że On sobie z tym nie poradzi – bo zrobi to. Pamiętaj Psalm 145:18 (UBG), który mówi: „Łaskawy jest PAN i litościwy, nieskory do gniewu i bardzo miłosierny”.

2.      Uświadom sobie, że Bóg nie odrzuci twojej modlitwy

Bóg wysłuchuje nas kiedy się modlimy. Psalm 102:17 (UBG) mówi: „Przychyli się do modlitwy opuszczonych i nie pogardzi ich modlitwą”. Uwierz, a On z pewnością odpowie. W Ewangelii wg św. Marka 11:24 (UBG) Jezus powiedział: „Dlatego mówię wam: O cokolwiek prosicie modlitwie, wierzcie, że otrzymacie, a stanie się wam”.

3.      Po prostu nie przestawaj się modlić

Nie możemy przestać się modlić będąc chrześcijanami. List do Rzymian 12:12 (UBG) mówi nam, że powinniśmy być „radujący się w nadziei, cierpliwi w ucisku, nieustający w modlitwie”.

 

Tłumaczył Jack. Dziękuję w imię Jezusa.

Updated: 17 lipca 2016 — 20:55

37 komentarzy

Add a Comment
 1. dziękuję za tłumaczenie i za cenny tekst 🙂 Oto praktyczne wskazówki, które przydadzą się z pewnością każdemu chrześcijaninowi. Najważniejsze by to przełamać, a potem przychodzi posilenie i odpocznienie w rozmowie z Naszym Ojcem. Pozdrawiam w Imieniu Jezusa Chrystusa 🙂

  1. Także dziękuję Jacku za bardzo wartościowy tekst w imieniu Pana Jezusa Chrystusa.
   To prawda,że posilenie i odpocznienie przychodzi od Pana i nawet jak są burze w życiu my mamy pokój Chrystusowy.

 2. dwa dni bez bloga ujawnia u mnie syndrom odstawienny 😉

 3. zresztą, jak zwykle w cel z tematem. Od jakiegoś czasu mam problemy z modlitwą…przekładam ją na później aż w końcu zasnę, a potem mam moralniaka dnia następnego.

 4. A co zrobić kiedy dopada nas zwątpienie? Zwątpienie, że Pan jest, że życie i śmierć mają sens? Czy to się zdarza u was? A może tylko u mnie..

  1. April 🙂 Zdarza się każdemu (chyba). Będzie dobrze…sam PAN to usunie i da więcej wiary i pewności 🙂

  2. U mnie nie ma wątpliwości,dostałam tyle dowodów na istnienie naszego kochanego Boga.W najróżniejszej postaci od uwolnień,przemiany mojego serca do słyszenia głosu,że nawet jak zły chce zasiać jakaś niepewność.To od razu zwracam się do Pana Jezusa Chrystusa o pomoc,żeby zabrał to.
   Nie dopuszczam do swojego serca,żadnych podszeptów złego i jego popleczników.
   Obejrzyj wykład Dawida Wilkersona ,,Wyleganie jak węża,,powinien Ci pomóc i nie miej już więcej wątpliwości.Oczyść swoje serce i proś Pana Jezusa Chrystusa ,aby pokazał Ci,że jest Bogiem Żywym i troszczy się o swoje dzieci.
   Będę modlić się o Ciebie,pozdrawiam w imieniu Pana Jezusa Chrystusa .

   1. Kochana April 🙂
    Nie mam żadnych wątpliwości 🙂 Wierzę i ufam Zbawicielowi na 120% (albo i więcej). Napisałam tylko, że zły czasami próbuje namieszać…niemniej jednak, bardzo dziękuję za modlitwę. Na moją także możesz liczyć. 🙂

    1. Sorry. Powyższy wpis był do Leny 🙂 a April ściskam i pozdrawiam 🙂

     1. To się porobiło ☺ ,moj wpis był kierowany do April.Nie wiem dlaczego Magdaleno pomyślałaś,że piszę go do Ciebie?Wiem,że twoja wiara jest mocno ugruntowana i ufasz Panu.
      Mój błąd,że nie zaznaczyłam do kogo go adresuje.
      Wybacz Magdaleno moją pomyłkę.
      Pozdrawiam w imieniu Pana Jezusa Chrystusa.O Ciebie także modlę się kochana i twoją córkę.
      Z Panem Bogiem .

      1. Mam pytanie ? dlaczego mój komentarz nie został opublikowany?Z 18/07 14:05

       1. już jest 😀

       2. Jeden z moich komentarzy też nie został opublikowany 🙂

      2. Leno kochana 🙂 Nie mam ci nic do wybaczenia (nawet gdyby Twój wpis był skierowany do mnie). 😀

       1. Wiesz Leno, ja ostatnio czytam i piszę z “doskoku”, bo mając przez 13 godzin 2 dzieci trudno inaczej. Więc czasami napiszę coś bez zastanowienia. 😀
        Kocham Was wszystkich 😀

        1. To rzeczywiście masz pełne ręce roboty,pozdrawiam serdecznie ? w imieniu Pana Jezusa Chrystusa.
         Kocham Cię ? siostrzyczko?

  3. Zwątpienie doprowadziło do tego, że Ewa dała się zwieść szatanowi. Doprowadziło ono do powstania grzechu i upadku człowieka. Czuję, że to ważne ostrzeżenie, do czego może nas prowadzić zwątpienie.

   “(1) A wąż był chytrzejszy niż wszystkie dzikie zwierzęta, które uczynił Pan Bóg. I rzekł do kobiety: Czy rzeczywiście Bóg powiedział: Nie ze wszystkich drzew ogrodu wolno wam jeść?”

   Ja miewam może nieco większy problem z zapominaniem o Bogu, o jego obecności i działaniu w moim życiu.

 5. Jaki jest sens modlitwy? Dlaczego Bóg ma być dżinem spełniającym nasze prośby? Boski plan jest ustalony z góry. Proszenie o wybaczenie grzechu też jest bezsensu. W jaki sposób modlił się Jezus?

  1. “Królestwo Boże jest w Was/pośród Was” wiec na co mi próbować jego wybłaganie w modlitwie?

   1. Czy i Ty uważasz, że człowiek nie ma woli i jest z góry skazany na wybór dobra lub zła?

    1. Jak to się ma do modlenia się?

     1. Zio 🙂
      Czy Ty rozmawiasz ze swoim ojcem, czy masz go gdzieś…? Jeśli rozmawiasz ze swoim ojcem, to dlaczego pytasz o sens rozmowy z OJCEM, który jest DOSKONAŁY ?

     2. Widzę związek mojego pytania z Twoją wypowiedzią o ustalonym z góry planie i bezsensie modlitwy.

      1. NNrozumiem
       Plan Boski zakłada postępujące po sobie zdarzenia, to w których weźmiesz jaki udział to jest Twoja wola, jak to ma się do modlitwy.
       Magdalena
       Z ojcem rozmawiam jak z człowiekiem, słyszę co do mnie mówi i mu odpowiadam. Nie słyszę głosu Jezusa w głowie, a czy Ty? Klęczenie i składanie rąk sprawia że do Ciebie przemawia?

       1. zio 🙂
        Czy kiedykolwiek próbowałeś rozmawiać z Bogiem ? Czy kiedykolwiek zwróciłeś się do Niego jak do kogoś bliskiego ? ON odpowiada przede wszystkim poprzez swoje Słowo, które umieścił w Biblii.
        Czy starasz się Go poznać, aby “usłyszeć” Jego głos ? Jezus powiedział, że Jego owce znają Jego głos i słuchają Jego głosu.
        ” Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną 28 i Ja daję im życie wieczne. Nie zginą one na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki. 29 Ojciec mój, który Mi je dał, jest większy od wszystkich5. I nikt nie może ich wyrwać z ręki mego Ojca. 30 Ja i Ojciec jedno jesteśmy». J 10
        I nie postawa ciała (chociaż powinna być godna) jest najważniejsza podczas rozmowy z OJCEM, ale postawa serca i umysłu, bo “prawdziwi czciciele będą oddawać cześć Ojcu w Duchu i prawdzie, a takich to czcicieli chce mieć Ojciec” J 4.
        Proś Boga o Ducha Świętego, a ON Cię poprowadzi, wszystkiego nauczy i wszystko wyjaśni. Niech Duch Zbawiciela Cię prowadzi i strzeże 🙂

 6. zdarza mi się taka myśl, że to nie ma sensu, że może to nie prawda…wtedy mówię odejdź szatanie ode mnie i przepraszam Boga Ojca. Tzn. że jesteś na dobrej drodze skoro zły chce Ciebie zawrócić.

 7. April, kiedy dopada zwątpienie tym bardziej trzeba wołać do Pana. On odpowiada na pytania, rozwiewa wątpliwości.
  U mnie częste są wątpliwości o moim zbawieniu, o trwaniu w Krzewie winnym. Nie zawsze wtedy wołam, szarpię się długo sama i szamocę, ale to nie jest dobre. Moje modlitwy są krótkie, zdawkowe, i pozbawione miłości. A potem przychodzi złamanie, szukanie, pytanie i… odpowiedź! Nasz Bóg jest wspaniałym Bogiem, Nie do opisania!

 8. Kiedy dostaję ataku migreny to wtedy ból nie przechodzi nawet w nocy i rano budzę się z ogromnym pulsującym bólem ale od pewnego czasu gdy dostaję ataku to proszę Jezusa o uzdrowienie i Pan zabiera mój ból. Modlitwa ma ogromną moc a usuwanie migreny z mojej głowy to niewielki odsetek odzewu na moje prośby do Pana. On nam daje to czego potrzebujemy a nie to czego chcemy. Gdy zapamiętamy tą różnicę to wtedy jest nam łatwiej prosić Pana w modlitwie o łaskę z Jego strony w danej sprawie. Niestety ja nie potrafię odpłacić się choćby lojalnością i mnie to coraz bardziej irytuje bo Pan mi pomaga a ja Go ciągle obrażam swoim zachowaniem 🙁

 9. Dziękuję Jacku za ten tekst, ja staram się modlić codziennie, ale czasami jak jestem zmęczony, nie mam siły na nic ,rownież na modlitwę, ale na drugi dzień modlę się więcej i czytam więcej Biblię

 10. Ale teraz już wiem, że muszę jeszcze bardziej się modlić i mimo czasami zmęczenia,nie dac się

 11. Ludzie chcą ( ano właśnie ) czegoś, więc się o to modlą, a gdy nie dostają, to się od Boga odwracają, podczas gdy Stwórca doskonale wie, czego tak naprawdę potrzebujemy. Nie zachowujmy się przeto jak rozkapryszone dzieci i bądżmy wdzięczni za najdrobniejszy dar od Pana Zastępów.

 12. Bardzo potrzebowałam waszych słów pocieszenia! 🙂 Dziękuję! Przeważnie czuje ogromną obecność Pana i radość jaką wlewa w moje serce, jednak ostatnio trochę podupadłam na zdrowiu i pewnie stąd te zwątpienie (chociaż wiem, że nie powinnam tak myśleć, bo przecież Bóg ma upodobanie w słabościach naszych).

 13. W temacie również modlitwy kochani. Jak ważne jest by być człowiekiem modlitwy.

  https://www.youtube.com/watch?v=wFNplGh-I4o

  “Wezwanie dla młodych ludzi do życia w poświęceniu” – Paul Washer (Polish)

 14. Cenne wskazówki.
  Teraz jest dla mnie jakiś szczególny czas kiedy czuję jak wielka potrafi być moc modlitwy. Niech świadomość tego nigdy nas nie opuszcza i nasze serca niech będą zawsze otwarte na bliską relacje z Bogiem. Doskonale, że akurat teraz ten tekst się pojawił.
  Dziękuję za ten tekst i tłumaczenie Jackowi w imieniu Jezusa Chrystusa.

 15. Dziękuje, teraz będzie mi łatwiej się modlić w niechęci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: