Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

POKÓJ, POKÓJ !

David Wilkerson


„Stworzę owoc na ich wargach w postaci słów: Pokój! Pokój” (Iż 57:19). To jedna z najbardziej zachęcających obietnic ze Słowa Bożego. Pan mówi, że wypędzi od nas ducha strachu, a wszczepi w nas Jego ponadnaturalnego ducha pokoju. Izajasz powtarza słowo „pokój” by podkreślić, że jest to trwały pokój.

Duch Święty obiecuje, „Ja stworzę pokój w tobie.” Jeżeli doświadczymy tego pokoju, stanie się on twórczym słowem, które wypływa z naszych ust do innych.

Bywa w życiu każdego z nas czas, kiedy jesteśmy całkowicie wyczerpani przez wszystkie problemy narastające wokół nas – problemy osobiste, które mogą dotyczyć rodziny, przyjaciół, naszej pracy czy naszych finansów. Jesteśmy wykończeni tymi wszystkimi telefonami ze „złymi wiadomościami”, kryzysami, które wydają się wymykać spod kontroli.

Jak więc zdobyć ten cudowny, wszechmocny pokój?

Po pierwsze, musimy przyznać, że wszystkie nasze obawy spowodowane są niewiarą, ponieważ nie zaufaliśmy w pełni w moc Ducha Świętego, który mieszka w nas.

Duch Boży jest absolutną pełnią boskiej miłości: troskliwy jak matka; mocniejszy niż wszystkie moce w piekle; zna wszystko. Ale nawet jeżeli to wiemy, często siedzimy w obecności Ducha, marudząc i narzekając, zachowując się tak, jak porzucone dzieci.

Mówię wam, że żaden wierzący nie może być uzdrowiony z ducha strachu, ani znaleźć pokoju – póki nie odda wszystkiego w kochające ręce Ducha Świętego. Musimy poddać wszystko Jego woli, ufając, że „Ten, który jest we mnie, większy jest, aniżeli ten, który jest na świecie” (patrz 1 Jan 4:4).

Updated: 13 lipca 2016 — 09:43

13 komentarzy

Add a Comment
 1. Przy każdym artykule mogę napisać to damo: niby ufa człowiek ale sam jednak próbuje się wszystkiemu przeciwstawić, własnymi siłami i umiejętnościami rozstrzygnąć. Wiem po sobie: mimo modlitw i deklaracji o zaufaniu (próby zjednania sobie Boga do własnych celów ) dalej na siłę chccialem osiągnąć swoje aspiracje. Skończyło się na tym, że moje umiejętności zawiodły w sposób całkowicie nieoczekiwany. Stały się rzeczy, które były nie tylko nieoczekiwane przeze mnie ale nieprawdopodobne i niemożliwe, zdziwiłem się nie tylko ja ale Ci co wiedzą, że to co mi nie wyszło było moją mocną stroną. I celu swego nie osiągnąłem. Dlatego nic co jest w naszych siłach nic nie znaczy, jeżeli nie jest to zgodne z wolą Ojca. Sorki za stylistykę ale telefon to masakra…

  1. Zaufanie Bogu jest tak samo ciężkie jak przebaczenie oprawcy.

   1. .. bardzo trudno przebaczyć gdy nie ma się zaufania do Boga.. Nieumiejętność przebaczania właśnie świadczy o braku ufności oraz wiary do naszego Pana Jezusa.. świadczy o tym, że nie oddaliśmy Mu jeszcze całkiem naszego życia w ofierze.
    Jeżeli On nam przebaczył tak samo mamy przebaczać naszym winowajcom.

    Z Panem Bogiem 🙂

 2. Dziękuję za ten kolejny wpis w postaci słów brata Dawida.
  Dokładnie to samo co dziś czytam u Ciebie Piotrku Pan pokazuje mi bardzo mocno w ostatnim czasie.
  Dziękuję w Imię naszego niesamowitego Pana Jezusa Chrystusa.

  1. Panie napełnij nas Swoim pokojem.. zabierz strach, niechęć, wszelkie lęki a zamiast tego napełnij nas Swoją odwagą.. naucz nas ufać Tobie w pełni oraz spraw abyśmy byli jedno.. jednym Ciałem.. Wspólnotą należącą w pełni do Ciebie..

   Niech Pan błogosławi całej Bożej Oblubienicy i spaja Ją w jedno.

   1. Niech tak się stanie. Chwała Panu Jezusowi.

    1. Amen!
     Chwała i cześć naszemu Panu Jezusowi Chrystusowi!

 3. Jacek Zwoźniak A przecież było dobrze 1981 https://youtu.be/ddSUkWEgYiM.

 4. Siła spokoju pochodząca od Chrystusa to bardzo cenna rzecz. Światowi ludzie w chwilach panicznego strachu tracą głowę, co nie jest udziałem wybranych.

 5. Bieda w Polsce to zgniłe owoce buntu wobec Boga, który nie błogosławi przewrotnym odstępcom. No cóż nasi wolą słać modły do królowej niebios, miast podporządkowć się Jezusowi Chrystusowi…

  1. Ludzie w tych czasach strasznie zabiegane, jakby ich ktoś gonił, a przed tym kimś uciekali…

 6. Za to ja mam większe problemy z cierpliwością i gniewem nie mam pojęcia dla czego Pan mi w moich problemach pomaga na okrągło ale w tych aspektach jestem słaby czy to z powodu chrztu czy mojego ego ?
  Pokój piękne słowo bycie cierpliwym nie gniewnym w 100 % ufającym Bogu to marzenie każdego chrześcijanina czy można być w każdym aspekcie idealnym ?
  Dziękuję ci Piotrze za ten tekst w Imieniu Jezusa Chrystusa którego wciąż mi mało w moim życiu !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: