Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Słowo na 10.07.2016

”  Słyszę bowiem, jak wielu mnie obmawia, Strach czai się wokoło, kiedy razem naradzają się przeciwko mnie, Spiskują, aby odebrać mi życie.” Ps 31

 

Gdyby Dawid żył w tych czasach i opublikowano by Jego Psalmy, większość czytających uznałaby że robi on z siebie ofiarę losu, cierpiętnika. Psalmy są pełne skarg, żali, lamentów.

Jedną z pierwszych rzeczy z jakimi musi się zmierzyć narodzony na nowo chrześcijanin, jest atak personalny od świata. Wykorzystają oni każdą Twoją słabość, a często nawet tę słabość ci wymyślą.  Każdy twój mały grzeszek będzie wyolbrzymiony do grzechu z dekalogu, czyli najwyższej rangi.

Dawid zanim został królem prześladował go Saul, był wielokrotnie poniżany przez innych.

Jeśli szczerze szukasz Boga, jeśli idziesz za jego Słowem, czeka Cię to samo. Do czasu. Do czasu aż zostaniesz królem.

W Rzymian 5:17 jest napisane:

 

” Albowiem jeśli przez upadek jednego człowieka śmierć zapanowała przez jednego, o ileż bardziej ci, którzy otrzymują obfitość łaski i daru usprawiedliwienia, królować będą w życiu przez jednego, Jezusa Chrystusa.”

 

Owo królowanie oznacza to, że będziesz miał kontrolę nad swoim życiem przez Jezusa Chrystusa.

Praca dla królestwa Boga ma swój koszt: atak ze świata (system szatana).

Co robił jednak Dawid? Błagał, żalił się. Wersy poprzedzające cytat wyżej:

 

Zmiłuj się nade mną, Panie, bom jest uciśniony! Zmętniało od zgryzoty oko moje, dusza i wnętrzności moje. (11) Bo życie moje upływa w boleści, A lata moje w westchnieniach, Siła moja słabnie z powodu winy mojej, A kości moje usychają. (12) Stałem się pośmiewiskiem Dla wszystkich wrogów moich, Zwłaszcza dla sąsiadów moich, I postrachem dla znajomych moich; Ci, co mnie widzą na ulicy, uciekają ode mnie. (13) Wymazany jestem z pamięci jak umarły, Jestem jak rozbite naczynie.

 

Dawid konkretnie opisywał w czym ma problem. Jest to bardzo ważne w modlitwach.

Przykład braku precyzji:

 

” I zaczął wołać: Jezusie, Synu Dawidowy, zmiłuj się nade mną! (39) A ci, którzy szli na przedzie, gromili go, by milczał. On zaś coraz głośniej wołał: Synu Dawidowy, zmiłuj się nade mną!(40) Wtedy Jezus przystanął i kazał przyprowadzić go do siebie. A gdy ten się zbliżył, zapytał go, (41)mówiąc: Co chcesz, abym ci uczynił? A on odrzekł: Panie, abym przejrzał. (42) A Jezus rzekł do niego: Przejrzyj!”

 

Dawid bardzo precyzyjnie określał swoje uczucia, pragnienia i bóle.

Rozmawiał z Bogiem, ufał Mu. W tym samym Psalmie:

 

. (15) Ale ja tobie ufam, Panie! Mówię: Tyś Bogiem moim.

 

(16) W ręku twoim są losy moje, Ocal mnie z rąk nieprzyjaciół i prześladowców moich! (17) Rozjaśnij oblicze swoje nad sługą swoim, Wybaw mnie w łasce swojej! (18) Panie! Niech nie doznam wstydu dlatego, że ciebie wzywałem,

 

Obawiając się wstydu liczył na Boga.

 

Niech doznają wstydu bezbożni, Niech zamilkną pogrążając się w otchłani. (19) Niech oniemieją kłamliwe wargi, Co o sprawiedliwym mówią zuchwale w wyniosłości i pogardzie! (20)

 

 

 

Pomocne linki:

Wytrwałość w modlitwie.

Modlitwa Jabesa robi furorę.

 

Moc modlitwy – Zac Poonen

 

 

 

 

 

 

 

 

Updated: 10 lipca 2016 — 08:58

10 komentarzy

Add a Comment
 1. i tak jest jak tu opisałeś .Nim człowiek(walczący w słusznej sprawie,mający pewne przekonania,zachowujący sie inaczej niż wielu) niby słabszy ,odtrącony przez wielu z tego świata tym większą ma wartość u Najwyższego

  1. Co do tego obmawiania to przypadkiem natknąłem się na to, że “Miecz Ducha” skarżył się na blog detektywaprawdy na obcym forum – na ulicy prostej…

   1. Chyba nawet obiło mi się to o oczy. Tak, to też było na jakimś forum. Był to zbiór mniej lub bardziej oczywistych przeinaczeń okraszony solidną dawką niedorzeczności.

    1. ale to wyszło tak, że nawet użytkownicy ulprostej go upomnieli, bo miał swój punkt widzenia na Ducha Świętego (chyba nie jest trynitarianinem)i swoje teorie eschatologiczne

 2. Mnie postawa Dawida wzgledem Boga zawsze rozbraja,pokazuje mi jak wiele mi jeszcze do bezgranicznego zaufania.
  Rozczula mnie ta wiara,którą miał w sobie,pomimo tylu przeciwności zawsze miał oczy,serce skierowane na Boga.Z jednym wyjątkiem.
  Kiedy dopuścił się grzechu,żal i pokuta wypływały prosto ze złamanego serca,że zawiódł Boga.

 3. dziękuję w Imieniu Jezusa Chrystusa 🙂 Niech Będzie Pochwalone Słowo Twoje Panie:) Dawid w ucisku i utrapieniu wołał do Pana, i Pan wysłuchał błagania jego 🙂 Nas też nie ostawi samych w naszych próbach.

 4. Dawid to było gość 🙂

  1. Dawid to był gość.

   Dawid pokutował za grzechy i kochał Boga.

   Bądź jak Dawid 🙂

 5. Jak to bardzo dzisiaj nie pasuje do obecnego wizerunku prawdziwego mężczyzny. Dzisiaj miarą męskości nie jest wielbienie Boga, odpowiedzialne decyzje czy prawdomówność. Wszystkie te cechy szatan zapakował do jednego worka z napisem “niezaradność” choć w codziennych rozmowach nazywa się to dużo gorzej. W tym celu szatan zmienił także sposób postrzegania mężczyzn przez kobiety. Dzisiejszy mężczyzna musi być albo agresywny i silny albo mieć kasę ale szatan trafia także do męskich umysłów tworząc obraz kobiety idealnej z wyglądu.
  Szatan dał nam całe mnóstwo rozrywki odrywającej od Boga i dzisiaj możemy zająć się absolutnie wszystkim aby tylko zapomnieć o całym świecie. Ktoś taki jak król Dawid w dzisiejszych czasach zostałby dosłownie zmieciony. Ukazuje to także, że jeśli jesteśmy cierpliwi i ufamy Panu to po pewnym czasie kij obraca się w drugą stronę ale to już nie my smagamy.

 6. Moim obrońcą jest Jezus Chrystus w Nim mam wszelką opiekę i o nic nie muszę się troskać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: