Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Fałszywe uczucia płynące z muzyki chrześcijańskiej.

Pamiętam kiedy zmarł JPII (Kaatz) i zapłakiwałem się ze znajomymi. Nie tylko byłem nieusprawiedliwionym grzesznikiem w stanie buntu wobec Boga, ale i nie wiedziałem o tym, jak papież całował Koran. Ten sam Koran, który namawia do Dżihadu. Ten sam Koran, który przyświeca dziś Państwu Islamskiemu.

Jak widać były to fałszywe uczucia.

W Biblii czytamy:

„Serce jest zdradliwsze niż wszystko inne i nieobliczalne. Któż może je poznać?” (Jer. 17:9)

 

Pamiętam także  jako katolik, a więc poganin, nienarodzony na nowo, wzruszałem się przepięknym utworem Piotr Rubika:

 

Bardzo wzniośle się CZUŁEM. Jednakże moje życie było zaprzeczeniem owoców Ducha Świętego. Totalna masakra.

 

 

Znam osoby, które wcale nie czytają Biblii, ale codziennie słuchają Michaela Smitha itp songów. Swoim życiem zaprzeczają posłuszeństwu Bogu.

Notabene M. Smith jest masonem.

http://fanaticforjesus.blogspot.com/2010/03/is-michael-w-smith-freemason.html

http://www.jesus-is-savior.com/Evils%20in%20America/CCM/michael_smith_phony.htm

 

Kiedyś byłem na nabożeństwie gdzie wielbiono Boga. Były gitary, perkusja i uwaga… nastrój jak na koncercie rockowym. Te chwile uniesienia, są fałszywymi uczuciami jedności z Bogiem i innymi chrześcijanami. Muzyka płynąca z głośników była głośna, a jak wiemy szatan lubi hałas.

Niedawno była na fejsie reklama nowego utworu zespołu TGD. Wszedłem licząc na bynajmniej miły song. Się zawiodłem: muzyka lekko zbliżona do transu, techno, na pewno niewyciszająca i na pewno nie powodująca wzrostu duchowego:

 

 

Uważajcie na fałszywe uczucia. Szatan działa podstępnie. Podszywa się za Boga:

 

“I nic dziwnego; wszak i szatan przybiera postać anioła światłości.;”

 

 

Biblia  ostrzega:

 

„Nie pozwólcie, żeby otaczający świat urobił was na swoją modłę” (Rzym. 12:2)

 

 

 

 

Updated: 1 lipca 2016 — 21:47

65 komentarzy

Add a Comment
 1. Nie wiem czy nie ma tu lekkiej przesady
  Fakt,szatan lubi hałas ale nie uważam tego za powód aby negować tzw.muzyke chrześcijańska

  Jeśli ktoś lubi takie muzyki to nie mam nic przeciwko aby w ten sposób doprowadzić go do Boga,co nie zmienia faktu że to trochę głupie

  1. Jedyną drogą, aby oddać chwałę Bogu jest wypełnianie jego woli w duchu i w prawdzie.

   1. Paweł w jednym z listów zachęca do śpiewania pieśni na cześć Boga

  2. chodzi o to, że wprawienie sie poprzez taka muzykę w dobry nastrój nie czyni człowieka chrześcijaninem. taka jest konkluzja

 2. Niezwykle ważny temat. Ja widzę tu jakby dwie kwestie. Pierwsza to ta, jak świat wchodzi ze swoją muzyką (wrzaskiem) do chrześcijańskich zborów. Bo tak naprawdę zmieniają się tylko słowa, cała reszta (rytm, instrumentarium, niekiedy nawet wygląd muzyków – granie/śpiewanie pieśni uwielbienia z nakrytą głową) pozostaje bez zmian. Druga kwestia to, to jak ta muzyka oddziaływuje na nas. Oczywiście nie ma nic złego w słuchaniu muzyki chrześcijańskiej, pod warunkiem, że i w tym zachowujemy umiar oraz mamy pewne rozeznanie (co jest czym) Prawdziwe pieśni uwielbienia przede wszystkim nie powinny zawierać cienia wątpliwości dla kogo są śpiewane. Pieśni te powinny z jednej strony wielbić Boga, z drugiej pomagać nam przyjąć odpowiednią postawę wobec Niego. Prawdziwa pieśń uwielbienia powinna nas kruszyć, uczyć i napominać, wzruszać, unosić, ale niekoniecznie ponosić nogi do podrygiwania w rytm muzyki. Tak mi się wydaje. Osobiście zdecydowanie bardziej wolę pieśni śpiewane spontanicznie np. na nabożeństwach, niż jakieś “koncerty”, czy wersje studyjne.

  Pozdrawiam w Panu Jezusie Chrystusie.

  1. mam Sławku identyczne zdanie.

  2. Może to Ciebie Sławek troszkę „uniesie” 😉

   https://www.youtube.com/watch?v=W5ohnAjXsds

   Pozdrawiam.

 3. Mi brakuje muzyki,która oddawała by Chwałę i uwielbienie naszego kochanego Pana Jezusa Chrystusa.
  Większość muzyki niczym nie różni się od tej światowej,jedynie dopisek chrześcijańska.
  Ten nowy utwór TGD to porażka,według mnie ma na celu przyciągnięcie młodych i dlatego niczym nie różni się od światowej muzyki.
  A szkoda piękne głosy,ale brakuje w tym duchowości jest pogoń za światem.

  1. TGD ma tez utwory maryjne

   1. No to nieźle,ekumenizm pełną parą.Może o to właśnie chodzi co by przyciągnąć ludzi i dać im to co sprawi,że będą zadowoleni.
    Z lekko zagłuszonym sumieniem,no bo przecież byli,wielbili i wysławiali Boga.

 4. Dla mnie ię liczy by piosenka miała mądry tekst, a że takie utwory są nie popularne to już inna para kaloszy…

  1. Najlepsze są toporne, a raczej ascetyczne teksty.

   1. Program rozrywkowy, Polska, 1987.
    Program rozrywkowy z dialogami Zenona Wiktorczyka. Zbigniew Wodecki zaprosił znanych piosenkarzy na kawalerski wieczór, aby mogli omówić swoją sytuację zawodową i zagrożenie wynikające z silnej konkurencji kobiet piosenkarek. Artyści rozważają też możliwość zmiany zawodu. Uczestnicy programu – Zbigniew Wodecki, Andrzej Zaucha, Andrzej Rybiński, Wojciech Korda, Bogusław Mec, Jerzy Połomski, Wojciech Skowroński, Zbigniew Gniewaszewski, Tomasz Szwed, śpiewają piosenki Antoniego Kopffa.
    Kategoria
    Muzyka https://youtu.be/eiLf_PXbbpQ. 😉

   2. Kolaboranci – Szczere Polaków rozmowy (1988)
    https://youtu.be/C-oYzXt-Sdo.

  2. A dla mnie liczy się muzyka. Tekst jest tylko dodatkiem, którego może nawet nie być.

 5. To delikatna sprawa,Dawid skakał,obnazył sie ,żona (=kosciół,ciało)skrytykowała sposób wielbienia przez niego Bogai stała się niepłodna.(Bogu sie to podobało)
  Jest sporo niepłodnych wspólnot od lat i ciekawe,że krytykują tych klaszczących,podskakujących.
  Badżmy ostrożni.
  Jedno co na pewno musi być, to wyraznie słyszalny tekst,muzyka nie może zagłuszać tekstu jako że SŁOWO JEST NAJWAZNIEJSZE.

  1. Kesja jeśli gitary elektryczne i saksofon mają odegrać kluczowa rolę w wielbieniu to ja dziekuję.
   Owszem nie wolno wkładać wszystkich do jednego worka. Sam czasem słucham zespolu Nebo, ale przedstawiłem pewien problem

  2. To prawda. Dlatego najlepsze są najprostsze teksty, a nie bełkotlwe.

 6. Bardzo, ale to bardzo ważny artykuł Bracie Piotrze. Myślę, że wiele osób uzna takie podejście za typowe dla czubów. Co fajna muzyka z dobrym tekstem ma mi szkodzić? Już nawet piosenka o Jezusie wam przeszkadza? Zwrócić należy uwagę na fakt, że jest to metoda zmiękczania Ewangelii, ukrytego przesuwania do złych praktyk. Admin napisał o utworach maryjnych TGD. Są one chrześcijańskie? Przenigdy. Zgroza, ohyda, bałwochwalstwo i herezja tylko z nich bije. Taka metoda: użycie słowa Jezus (nawet w pozornie dobrym kierunku) nie czyni muzyki chrześcijańską. Ze spolonizowanego imienia Mesjasza czyni słowo wytrych. Zobaczcie jak z wykorzystaniem “chrześcijańskiej” muzyki TGD, Beaty Bednarz i zapewne innych twórców (poza niżej zamieszczonym materiałem) organizuje się warsztaty “Uwielbienia flagami”. Jest to rytuał wywodzący się z oddawania czci bałwanom: egipskiej Isis, potem Venus, Artemidy, w końcu Maryi.
  https://www.youtube.com/watch?v=RktmG0hrmE0
  Czy ci artyści robią to żeby szczerze i prawdziwie (w Duchu i Prawdzie, jak ktoś przede mną zaznaczył) oddawać cześć i chwałę Królowi królów i Panowi panów Zbawicielowi Jedynemu, czy żeby nagrać coś, co będzie się sprzedawało (da zarobek i utrzymanie) i zwiększy liczbę fanów?
  Pismo Święte przekazuje w Mk 14, 26 “Po odśpiewaniu hymnu wyszli w stronę Góry Oliwnej” pozwalając domniemywać, że i Jezus śpiewał. Ważne jest jednak co i ku czci Kogo śpiewał. Czy dzisiaj mam uwierzyć, że śpiewające o Jezusie dzieci illuminati (np. Snoop Dogg) chcą oddawać cześć Bogu? Chciałbym zobaczyć jego prawdziwe nawrócenie i np. odrzucenie niegodnie zgromadzonego majątku. A nie jak opowiada o “czarnym Jezusie” (poszukajcie na yt).
  Pójdźmy dalej tą drogą, to okaże się, że obrażający Pana Jezusa musical “Jesus Christ Superstar” jest w porządku, a Bono mówiąc (par.) “Dawid śpiewał bluesa, a Jezus miał styl punk rocka” (!) miał rację.
  Muzyka może i jest jedną z metod zwiedzenia. Pamiętać należy, że Lucyfer jest mistrzem muzyki. Przypomnijcie sobie http://detektywprawdy.pl/2014/02/05/szatan-to-dawny-lucyfer/

  1. Katheryn Elizabeth Hudson wł. Katy Perry zanim sprzedała duszę diabłu, śpiewała ( o zgrozo ) gospel…

   1. Śpiewała również z Snoop Dogg; “California Gurls”. Niby cukierkowy, lecz w gruncie rzeczy bardzo obsceniczny teledysk, w którym Katy świeciła u normalnych ludzi zakrytą częścią ciała

    1. Również tekst jest obsceniczny.

 7. Kiedy umarł papież JP II i cała Polska beczała mnie to zbytnio nie ruszyło nawet miałem z tego powodu delikatne wyrzuty sumienia.Bo jak to tak wszyscy zapłakani, msze po kościołach a ja? Tak szczerze to wydarzenie ściekło po mnie jak woda po kaczce. Czy Kaatz to było jego prawdziwe nazwisko? Brzmi żydowsko. Jeśli chodzi o muzykę to uważam, że mam dobre “ucho” i bele czgo nie słucham 🙂 Taki Rubik od zawsze wywoływał we mnie odruch wymiotny podobnie jak teraz to TGD wytrzymałem tylko kilka sekund tego czegoś 🙂 Muzyka odgrywa ważną rolę w życiu człowieka i nie tylko bo odpowiednio dobrana powoduje szybszy i lepszy wzrost roślin 🙂 Zatem muzyka może powodować i powoduje również wzrost człowieka stąd wokół tyle muzycznego szlamu, kiczu i beznadziejności. Byłem fanem ciężkich brzmień- metalu, hard rocka itp. Nigdy nie interesował mnie zbytnio tekst piosenki bardziej zależało mi na brzmieniu stąd też moja niechęć do tych Rubików i innych jemu podobnych “gwiazd” bo ich utwory były i sa dla mnie po prostu jednym wielkim muzycznym gniotem. Teraz nie słucham nic a jeśli już do stare uwory Kazika, Kultu itp. O dziwo zacząłem przykładać wagę do tekstu 🙂

  1. tekst jest kluczowy polecam Simon&Gurfunkel?

   1. Stare Dobre Małżeństwo

 8. Pomocy, ogarnia mnie panika przed jutrem..

  1. To nie jest Twój strach, ponieważ Pan nie dał nam ducha bojaźni. Najprawdopodobniej strach odczuwa jakiś duch co nie chce Cię opuścić a to oznacza, że postępujesz właściwie. Trzymaj się

   1. Nie jestem nawiedzona przez ducha tylko nieśmiała.. Poznawanie nowych ludzi przychodzi mi ciężko, a z Waszej ekipy nie znam jeszcze nikogo, więc nie mam punktu zaczepienia. Na dodatek nie cierpię zdjęć i obawiam się obfotografowania mnie. Zdaję sobie sprawę, że to brzmi idiotycznie :/ Wiem co to prawdziwy lęk, to już dawno za mną dzięki Panu Jezusowi, który zabrał to ode mnie. Dziękuję Panie Jezu! A nieśmiałość miałam zawsze, to moja cecha charakteru.

    1. Nie stresuj☺ się kochana wszystko będzie dobrze ☺

     1. Myślę, że niechęć przed byciem otoczoną zostanie przyćmiona potrzebą właśnie poznania nas i tym samym przekonania się już z perspektywy czasu, że decyzja o wyjeździe na zjazd ostatecznie okazała się być najlepszą, jaką mogłaś w tym momencie podjąć. Szczerze mówiąc ucieszyłem się, jak Piotr powiedział mi wczoraj, że chciałabyś się zjawić. Wierzę, że dane nam będzie się jutro zapoznać i tym samym wzmonić więzi w naszej społeczności. Dobranoc, do zobaczenia i niech Cię Pan prowadzi.

    2. NNrozumiem 🙂 Też jestem bardzo nieśmiała, gdy poznaję nowe osoby na żywo.. Szczególnie gdy jest ich więcej niż jedna na raz 🙂

     Wczoraj na przykład zostałam dosłownie przytłoczona na pewnym zjeździe.. Poznałam więcej niż kilku wspaniałych chrześcijan ale nieśmiałość, brak odwagi plus stres mnie w pewnej chwili po prostu sparaliżowały mnie..
     Na tym polu poległam niestety gdyż przekonałam się jak mało jeszcze we mnie zaufania do ukochanego Pana naszego Jezusa Chrystusa..

     Kochana.. Módl się o to aby Ojciec nasz napełniał Cię odwagą, śmiałością..

 9. Karol Szulawiak

  Jest sprawa.

  Potrzebuje człowieka w Nasielsku, jest tam pewna osoba która chce przyjąć chrzest.
  Ktoś chętny?

 10. Odnośnie samej muzyki to wiele tych utworów ma pewną wspólną cechę. Brak imienia Jezusa w tych utworach lub użyte raz na kilkanaście utworów imię Chrystusa. Bardzo często tak jak w powyższym utworze TGD używane jest określenie “Ty” lub “Ciebie”. Jest to myślę taki kompromis pomiędzy oczywistym i bezsprzecznym wychwalaniem Boga a próbą osiągnięcia popularności. Na takie utwory mało kto reaguje negatywnie, natomiast jeśli użyte zostaje imię Jezus to wtedy z miejsca twórca takiej muzyki może zostać określony jako religijny maniak. Jak wiemy w naszym świecie “bogów” i “świętych słów” może być wiele, natomiast Jezus jest tylko jeden i jeśli ktoś chce zyskać na popularności to zapewniam, że będzie unikał imienia Jezusa Chrystusa jak tylko się da.

  1. Mrs Robinson. Simon&Gurfunkel?

 11. Plugastwo lucyferiańskie używając przeróżnej mętowni będzie rąbać wiernych Chrystusa. Miejmy nadzieję, iże to my jesteśmy owymi świętymi Boga, którch Pan zastępów wybrał przed założeniem świata do bytowania z Nim.

 12. Konkretny i ważny temat. Jako poganka uwielbiałam słuchać muzyki-tworzyła we mnie różne emocje,wyobrażenia(taki inny, lepszy świat). Po nawróceniu zmieniłam tylko rodzaj muzyki, ale wyobrażenia zostały- w roli głównej oczywiście ja, a Jezus gdzieś obok w tle. Uświadomił mi to dopiero pewien chrześcijanin i teraz staram się unikać muzyki, a skupiać na ciszy-rozmowie z Panem 🙂 Oczywiście wszystko z umiarem, bo serce jest bardzo zwodnicze 😉

  1. właśnie, Boga znajdujemy w ciszy, a nie w hałasie.

 13. Pamietam, że jak umarł Wojtyła to wszyscy płakali a ja chodziłem uśmiechnięty po kościele bo uważałem ze wreszcie skończyło się jego cierpienie. No ale dzisiaj bym płakał wszak trafił do piekła nawet pewna mistyczka o tym wspominała;p. A jesli chodzi o muzyke to szlag juz nawet w kosciolach skacza jak downy księża. Fuj

  1. ” skacza jak downy”

   Nie daj Ci Panie Boże abyś miał syna downa.

   1. No Mariusz błysnął bystrością jak woda w kolezecie…

 14. Nie chcę być czepialski, ale bynajmniej=/=przynajmniej 😉 . Z Bogiem.

  1. ATB to przecież techniawka. Rytm, różne częstotliwości, często skąpy tekst. W teledyskach seksualność, klimaty new age, promowanie złych zachowań. Fajnie się słucha, szkoda że ze złymi skutkami.

   1. A co złego jest w techno?

 15. czy aby na pewno tylko od szatana muzyka pochodzi ?
  fałszywe uczucia ma człowiek fałszywy i upadły anioł i to może przenosić szie na muzykę i nie tylko na muzykę

  a istnieje wdzięczność Bogu Ojcu nie tylko za pomocą słów ale także i nut ?

  życie człowieka wiernego Ojcu jest muzyką, która
  i ciszą jest, i melodią dziękczynienia

  szatan bardziej wprowadza CHAOS a nie tylko hałas,
  może i podobne wyrazy, jednak znaczenie zupełnie inne

  gardząc jakąkolwiek muzyką, Kim w końcu gardzę ?
  bez przesady…
  wyrażanie radości w obcowaniu z Prawdą i w Relacji
  ze Stwórcą nie może być… fałszywe
  to ten pogląd jest fałszywy raczej i smutno mi…
  ale napisałem, co chciałem napisać

  CISZA…. cicho sza…. ciiii

  WIOSENNY ZACHOD SLONCA – ZŁOTA TRĄBKA..cisza

  .https://www.youtube.com/watch?v=nTxpgnLlEIs

 16. Lubię słuchać muzyki klezmerskiej (zespoły Legend of Kazimierz, The Cracow Klezmer Band – “Ajde Jano”), Ewy Demarczyk i Jacka Kaczmarskiego.
  Powinienem z czegoś zrezygnować?

  1. Daniel,

   Piotr, znaczy szie Admin, jak on
   to wszystko w połowie poogarnia,
   to on pewno powariuje lekko,
   całkiem nieee, no całkiem niee

   w trzy czwarte w połowie ?

   [to jest moja miara, sam przed chwilą wymyśliłem]

   Ty mnie nie musisz lubić,
   a Admina, to ja nie wiem
   czy szie opłaca
   ale… ale
   go polub
   🙂

   piosenkę Ci już zapodawałe dzisiaj ?
   bo już nie pamiętam…

   Batzorig Vaanchig – Geleneksel Moğol Ezgisi

  2. tak prywatnie szie zapytam,
   Daniel

   czy kobiety, które
   z żebra DNA porobione
   podobają Ci szie ?

   ciekawe, czy Admin to
   przepuści ?

   szie zastanowi i
   kto wie / kto wie
   może…

   🙂

 17. a ja tam słucham metalu i to chyba Stereotyp ze to muzyka najbardziej szatanistyczna nphttps://www.youtube.com/watch?v=1fP-eq0BIzo Oley opisał watykan 23 lat temu jak wy tutaj teraz

  1. to proponuję zmianę zainteresowań dla Twego dobra

 18. co, mam Ci wulgaryzmy yebnąć ?
  żebyś mnie usunął ?
  ja Ci mogę
  yebnąć ?

  czekasz ? … to poczekasz,
  Bóg Ci yebnie, to tylko
  chwila… w porównaniu
  do wieczności, to
  wielki… czas

  selera
  zapamiętasz do końca swoich dni
  albo na 7 minut
  taka opcja
  🙂

 19. no, i hej…
  albo
  [xxxx]

  usuń mnie natychmiast

 20. nie opublikujesz tego.. wiem
  bo jesteś tchórz
  zatańczysz ?

  ze mną ?

  pisz… pisz… pisz…

  koniec pieśni

  rom – seler – cygan
  Zbigniew Solecki
  Częstochowa
  pesel
  Ci zapodać ?

 21. https://www.youtube.com/watch?v=BXhIT4MpRis

  Coraz więcej teledysków z satanistyczną symboliką, masakra.

 22. Mieczu
  ja, jak straciłem nogę pod pociągiem
  bo wskakiwałem, jak już jechał,
  pociąg, nie ja
  to mówię Ci Dominik
  wcześniej
  usłyszałem Głos,
  żeby nie wskakiwać, ale ?
  zaatakowałem…

  życie mnie szie przewróciło
  do góry nogami…
  jedną nogą
  znaczy szie
  no coż
  1:0
  dla pociągu było
  i weź tu chodź ?

  ręka

  jest potrzebna druga
  wszystko jest
  od Boga
  nawet paznokieć szie przydaje
  ale… ale ?
  będziesz rozpaczał, że
  Ci urwało … no,
  dejże spokój,
  kocham
  Cię i
  hej

  nie zważaj na docinki i inne takie
  mnie lekarz powiedział
  pij, curwuj i chodź

  Ty nie pij, nie curwuj
  i żyj… i pisz
  bo ?

  może przyda szie ten wiersz
  a może nie, …ale pamiętaj
  ręki możesz nie mieć,
  nawet nogi,,,
  bylebyś kaleką nie był,
  a Człowiekiem
  JEST

  podziękuj Bogu
  nie mnie

  seler 03-07-2016
  hej 🙂

 23. blog szie lekko zawiesił ?

  Isaura Dincă, Vasile Dincă, Marian Mocanu şi Rugul Aprins – Colaj de cântări 1 – http://www.predic.ro

 24. masz Ra-cję Admin,
  czie jego co śpiewją jemu piosenki
  nie są…

  albowiem życie wiernością jest
  i melodią

  napisać po cygańsku ?

  trzymaj szie
  [bachtałe]
  seler

  i… kurcze… wyrzuć mnie…
  proszę Cię

 25. komu szie jeszcze muzyka nie podoba?
  Ci ?

  to, kurcze, uzasadnij
  mi ?

  nie musisz

 26. Co tu się dzieje? Seler nie unoś się i rzuć na luz po co pisać takie niby “wulgaryzmy”? A tobie KARI to gratuluję zarówno GUSTU jak i DOJRZAŁOŚCI EMOCJONALNEJ bo skoro takie za przeproszeniem ścierwo, które wrzuciłeś/łaś jest dla ciebie wzruszające to na prawdę masz poważny problem! Napisz coś więcej może wspólnie znajdziemy radę by Ci pomóc!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: