Pamiętam jak około 3 miesięcy temu byl zssmucony swoim gniewrm na pewną osobę w realu, która była chamska wobec mnie.Rozmawiałem po tym z Bogdanem z Norewgii. Ładnie pokazał mi że jest rodzaj gniewu mieszczący się w ramach Słowa Bożego.

 

Zawsze jak chcę poznać Prawo Boga, analizuję Słowo Boże i sięgam pamięcią co robił Jezus.

  1. Biblia.

Gniewajcie się, a nie grzeszcie: niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce! 27 Ani nie dawajcie miejsca diabłu! 28 Kto dotąd kradł, niech już przestanie kraść, lecz raczej niech pracuje uczciwie własnymi rękami, by miał z czego udzielać potrzebującemu. 29 Niech nie wychodzi z waszych ust żadna mowa szkodliwa, lecz tylko budująca, zależnie od potrzeby, by wyświadczała dobro słuchającym. 30 I nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia. 31 Niech zniknie spośród was wszelka gorycz, uniesienie, gniew, wrzaskliwość, znieważenie – wraz z wszelką złością. 32 Bądźcie dla siebie nawzajem dobrzy i miłosierni! Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.

 

Tak więc możemy się gniewać, ale niech słońce nie zachodzi nad naszym gniewem. To oznacza aby nie hodować jaja węża.

 

 

2. Czy Pan Jezus się gniewał?

 

W świątyni powywracał stoły kupców. Był bardzo rozgniewany. Dzisiaj uznano by takiego człowieka za psychicznie chorego.

Generalnie gniew Jezusa dotyczył łamania Prawa Ojca. Jeśli ktoś z Twoich bliskich łamie prawo Boga Ojca masz prawo się gniewać.