Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Słowo na 01.06.2016

W związku z tym, iż codzienne Słowo miało być cytatem, ale mnie wyszedł tekst, umieszczam trzy wersje jednego: dla leniwych sam cytat, dla zaciekawionych prawie cały rozdział i dla lubiących zgłębiać i analizować mój tekst.

 

 

I

 

(22) Podobnie i kobieta, która zdradziła męża i podrzuca spadkobiercę poczętego z innym: (23) najpierw stała się nieposłuszna prawu Najwyższego, następnie przeciw mężowi swemu postąpiła niegodziwie, a po trzecie popełniła cudzołóstwo nieczystością“” Syr 23

 

 

 

II

 

(16) Dwa rodzaje ludzi mnożą grzechy, a trzeci ściąga gniew karzący: (17) namiętność gorąca, jak ogień płonący, nie zgaśnie, aż będzie zaspokojona; człowiek nieczysty wobec swego ciała, nie zazna spokoju, aż go ogień spali; rozpustnik, dla którego każdy chleb słodki, nie uspokoi się aż do śmierci. (18) Człowiek popełniając cudzołóstwo mówi do swej duszy: Któż na mnie patrzy? Wokół mnie ciemności, a mury mnie zakrywają, nikt mnie nie widzi: czego mam się lękać? Najwyższy nie będzie pamiętał moich grzechów. (19) Tylko oczy ludzkie są postrachem dla niego, a zapomina, że oczy Pana, nad słońce dziesięć tysięcy razy jaśniejsze, patrzą na wszystkie drogi człowieka i widzą zakątki najbardziej ukryte. (20) Wszystkie rzeczy są Mu znane, zanim powstały, tym więc bardziej – po ich stworzeniu. (21) Takiego człowieka spotka kara na ulicach miasta, tam gdzie nie będzie się spodziewał niczego – zostanie schwytany. (22) Podobnie i kobieta, która zdradziła męża i podrzuca spadkobiercę poczętego z innym: (23) najpierw stała się nieposłuszna prawu Najwyższego, następnie przeciw mężowi swemu postąpiła niegodziwie, a po trzecie popełniła cudzołóstwo nieczystością

Syr23

 

 

 

III

Niesłychanie życiowy tekst. Jest tutaj ukazana droga, proces powstawania grzechu cudzołóstwa. Zawsze myślałem, że to bunt wobec mężczyzny nakłania do grzechu kobietę. Jest inaczej.

 

 1. najpierw stała się nieposłuszna prawu Najwyższego. Najpierw zbuntowała się taka kobieta potocznie pisząc “puszczając się”. Niestety ale muszę tak to nazwać, aby uzmysłowić innym, że przelotny seks dla samej pożądliwości jest wykroczeniem przeciw Prawu Boga. Tak więc najpierw mamy sprzeciwienie się Bogu, gdzieś już w latach młodzieńczych.
 2. następnie przeciw mężowi swemu postąpiła niegodziwie. Jak to Dereck Prince (Washer równiez o tym wspominał)  powiedział największą plagą w tych czasach jest bunt kobiet. Wiele osób a zwłaszcza kobiet zapewne myśli, że bunt to uległość niewolnicza. Nic z tego. To tak, jak mężczyzna jest uległy Jezusowi dobrowolnie, nie niewolniczo, tak kobieta z miłości do męża jest cichą i uległą. Również w Syracha jest napisane: “Dar Pana – żona spokojna i za osobę dobrze wychowaną nie ma odpłaty”. Tak więc wchodząc w związek z chrześcijanka otrzymujemy DAR PANA. Odwracając, jeśli nie żyjesz po Bożemu, otrzymujesz partnera/kę niespokojną, zbuntowaną. W przypowieści jest to tak napisane:

 

 

  “Jak złoty kolczyk do nosa tkwiący w ryju świni, taka jest kobieta piękna, lecz

odrzucająca rozsądek

   Prz. 11:22

 

W innych przekładach:

Złoty kolczyk na ryju świni, to to samo, co piękna kobieta    bez moralności.

Mocne prawda? Ktoś powiedziałby: ależ to obraza,                          oczernianie, mowa nienawiści, hejterstwo. Żyjemy w takich czasach, że rynsztoku już nie możemy nazwać rynsztokiem, bo to mowa nienawiści. Oto słynny propagator posługujący się tym związkiem frazeologicznym Stefan Niesołowski:

niesiolowski

 

 

Dodajmy do tego jeszcze cytaty z jego wypowiedzi:

 

“Co ty możesz sobie życzyć, cymbale?
Opis: do Antoniego Macierewicza podczas sejmowej debaty.
Źródło: wyborcza.pl, 14 maja 2012
Część z tych, którzy stoją tam i rzekomo pilnują krzyża, to rzeczywiście kandydaci do kliniki psychiatrycznej. Ostatnia stacja tej ich procesji to Tworki.
Opis: o tzw. obrońcach krzyża przed Pałacem Prezydenckim.
Źródło: polskatimes.pl, 12 sierpnia 2010
Czy młotek może być ofiarą młotkowego?
Opis: komentarz nt. obrony przez posła Arkadiusza Mularczyka ustawy lustracyjnej.
Źródło: wp.pl’

 

Osoby posługujące się terminem “hejter” zazwyczaj same są pełne nienawiści lub opłaca im się ze względu na swe grzechy nie interesować Prawem Boga.

 

Wracając do naszych cytatów biblijnych. Kobieta piękna, aczkolwiek pozbawiona zasad jest jak świnia. Tak mówi biblia, a nie ja.

 

 

3. “ a po trzecie popełniła cudzołóstwo                                              nieczystością

 

 

W Poznańskiej jest to tak: “popełniła rozpustne                               cudzołóstwo”.

 

Niepohamowane żądze kobiet pchają je w konflikt z samym Bogiem, który w tym momencie nie jest ich Bogiem Ojcem, gdyż ich tatusiem jest Szatan.

 

Jak to zazwyczaj bywa zgodnie z zasadą “walnij w stół, a nożyce się otworzą”, być może część kobiet zarzuci mi jednostronność, że napisałem tylko o kobietach. Tak, napisałem tylko o kobietach, ponieważ tak na to wskazuje ten cytat, który notabene wczoraj przesłała mi…kobieta.

Oczywiście Biblia nie rozróżnia cudzołożenia kobiet od cudzołożenia mężczyzn, ale mocno akcentuje niemoralność kobiet inicjujących cudzołożenie, prowokujących wyglądem. Mój kolega z Kielc ma taką pracę, że napotyka codziennie setki kobiet. W związku z tym, że chodził wiele lat na siłownię, ma imponujący wygląd przy wzroście 190cm, a więc gro z nich z obrączką na palcu dawała i daje mu swój numer telefonu.

To są ich pożądliwości. W tym przypadku atrakcyjny wygląd mężczyzny.

Od kilku dekad funkcjonuje w obiegu pojęcie “blachary”. Jest to kobieta, której imponuje dobry samochód mężczyzny i jest to głównym kryterium, dla którego chce ona być w związku z tym mężczyzną.

Jednakże jest i inny wabik często pomijany: pozycja społeczna, sukces mężczyzny. Sukces również jest wabikiem. Da się to zauważyć  zwłaszcza w świecie pop kultury, gdzie 60 letni aktor ma 30 letnia partnerkę.

 

Zapewne taka kobieta  “zakochała się” w takim aktorze. Ją nie interesuje morale tego aktora, ale jego sława, pieniądze.

Owo zakochanie to tez ciekawy temat. Wielu myli je z pożądliwością ciała, ale to już na inny tekst.

 

namiętność gorąca, jak ogień płonący, nie zgaśnie, aż będzie zaspokojona; człowiek nieczysty wobec swego ciała, nie zazna spokoju, aż go ogień spali; rozpustnik, dla którego każdy chleb słodki, nie uspokoi się aż do śmieci.”

 

Podsumowując, Biblia bardzo surowo ocenia cudzołożenie i dokąd żyje partner lub dokąd nie ma rozwodu, seks z innym partnerem jest cudzołożeniem. Jeśli nie to dlaczego tak wielu to kryje jak w wersecie wyżej?

 

” Człowiek popełniając cudzołóstwo mówi do swej duszy: Któż na mnie patrzy? Wokół mnie ciemności, a mury mnie zakrywają, nikt mnie nie widzi: czego mam się lękać? Najwyższy nie będzie pamiętał moich grzechów.”

Seks bez zobowiązań jest grzechem. Wchodzisz do cudzego łoża. To nie jest twój mąż, żona.

 

Ogólnie rzecz biorąc grzech lubi ciemność. Nikt nie powie innym: mam partnera na boku. Nawet separacja do tego nie upoważnia, która wg mojej oceny jeśli długo trwa jest rozwodem duchowym.

 

Dla chrześcijanina jest jeszcze wyżej postawiona poprzeczka:

” „A powiadam wam: Kto oddala swoją żonę – chyba w wypadku nierządu – a bierze inną, popełnia cudzołóstwo. I kto oddaloną bierze za żonę, popełnia cudzołóstwo″”

Są to słowa samego Jezusa!!

Problem w tym, że większość z nas narodziła się na nowo po ślubie. Dostaję wiele maili od osób, których związki się albo już rozpadły, albo rozpadają. Według mojej obecnej wiedzy nowy związek jest możliwy, ale tylko z narodzonym na nowo chrześcijaninem lub chrześcijanką. Dlaczego? Ponieważ stworzycie wtedy pierwszy raz w życiu związek chrześcijański oparty na Słowie Bożym.

 

 

 

 

Updated: 1 czerwca 2016 — 13:39

14 komentarzy

Add a Comment
 1. Współcześni ludzie są z plastiku. Dosłownie ( bez duszy ) i przenośnie ( kulturowo )…

 2. „A powiadam wam: Kto oddala swoją żonę – chyba w wypadku nierządu – a bierze inną, popełnia cudzołóstwo. I kto oddaloną bierze za żonę, popełnia cudzołóstwo″. Ja to rozumiem tak, że nawet jeśli żona narodzi się na nowo, a mąż nie i “oddali żonę”, bo np. wiara jest kością niezgody, to niestety oboje popełniają cudzołóstwo wiążąc się ponownie. Tak tylko rozmyślam, bo nie wiem..

  1. http://www.fundamentjezus.com/rozwod.html Chciałam tylko wrzucić ponownie, bo już kiedyś wklejałam, link, do rozważań odnośnie rozwodu. Moje odczucie jest takie samo jak autora tj. że nie można się ponownie związać do smierci małżonka.

    1. Nie mogę otworzyć linku. Choć mam wrażenie, że już kiedyś się wymieniliśmy linkami na ten temat 😉 W ciągu ostatniego roku wchłonęłam tyle materiałów, że nie jestem w stanie sobie przypomnieć wszystkiego.

 3. To jest właśnie istota rzeczy jeśli zakochanie myli się z pożądaniem. Jeśli jednak kogoś kochamy naprawdę nie myślimy o pożądaniu, ba nawet nie myślimy o seksie z tą osobą to uczucie jest zbyt piękne aby kalać je cielesnością i dopiero wzajemna prawdziwa miłość z czasem przynosi owoce fizyczno-duchowego spełnienia jako doskonała pełnia w jedności obojga.

  1. Z drugiej strony, Bóg tak stworzył człowieka, z wszystkimi tymi hormonami, feromonami, zróżnicowanym gustem, że odczuwa on zainteresowanie seksualne płcią przeciwną. Nie chcę tu stać w sprzeczności z Pismem, nie chodzi mi o rozbieranie wzrokiem każdej napotkanej kobiety, ale atrakcyjność seksualna też gra rolę w doborze partnera. Kto wybierze sobie na męża/żonę osobę, która go fizycznie nie pociąga?(nie dotyczy aseksualnych osób, bo i takie są).

 4. 1 Kor. 7 – (15) Lecz jeśliby strona niewierząca chciała odejść, niech odejdzie. Nie jest skrępowany ani brat, ani siostra w tym wypadku. Albowiem do życia w pokoju powołał nas Bóg.

 5. “Złoty kolczyk na ryju świni, to to samo, co piękna kobieta bez moralności”. Słowo Ojca jak zwykle nieomylne! Czytając zaś to:” Człowiek popełniając cudzołóstwo mówi do swej duszy: Któż na mnie patrzy? Wokół mnie ciemności, a mury mnie zakrywają, nikt mnie nie widzi: czego mam się lękać? Najwyższy nie będzie pamiętał moich grzechów.” jakos się poryczałem wróciły najgorsze rzeczy o których chciałem zapomnieć. Dzisiaj zobaczyłem wyrok z orłem sygnowany wydany w imieniu RP. RP mnie osądziła…

  1. Stawek co to znaczy,że RP cię osadziła?Wszystko ok u Ciebie?

   1. Tak dostałem właśnie wyrok wydany w imieniu RP co prawda rozwodowy czyli według RP nie jestem godzien albo zdolny by posiadać rodzine ale rozwalilo mnie to jak zobaczyłem w czyim imieniu został wydany 🙁 Potem wszedłem na stronę detektywa a tu właśnie słowo któro dodatkowo tknęło me serce ukazując że w Piśmie Swiętym zawarta jest cała prawda i nic nowego, konstruktywnego w temacie ogólnie pojętego życia wymyśleć nie możemy! Czytając ten artykuł zły przywołał wspomnienia, o których powoli zapominam a na których nucie on ciągle pogrywa.” Człowiek popełniając cudzołóstwo mówi do swej duszy: Któż na mnie patrzy? Wokół mnie ciemności, a mury mnie zakrywają, nikt mnie nie widzi: czego mam się lękać? Najwyższy nie będzie pamiętał moich grzechów.” Wbił mi się w głowę ten cytat i nie mogę przestać o nim myśleć a jak myślę o nim to zle się czuję bo wiem kto podsuwa mi zbędne myśli.

 6. Podoba mi się takie podejście?,że rozbudowałeś i wprowadziłeś swoje przemyślenia i dogłębną analizę wersetu.
  Podobnie myślę jak Ty,z tym,że każdy przypadek powinien być indywidualnie rozpatrywany i przedstawiany Bogu.A nasz Pan wie co dla nas jest najważniejsze i jaki partner będzie dla nas odpowiedni.

  1. O tak, komentarze na temat konkretnych wersetów autorstwa Piotra są tak interesujące, że nie wiem kto byłby na tyle “leniwy”, by ich nie czytać 😉

 7. Bardzo wartościowy i szalenie ważny tekst! A dziś czytałam niektóre te fragmenty! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: