Dla ludzi żyjących światem, ta wiadomość nie ma żadnego sensu, znaczenia.

Świat może czcić nawet kosmitów czy Baala, byle mieli smartphony, xboxa, dobre auto i etc

Jednakże dla chrześcijan biblijnych, oraz dla poszukiwaczy prawdy, ma  ten news kolosalne znaczenie.

Oto zostaje Jezus wyrzucony z ewangelizacji. Dotychczas Jezus był w cieniu rzekomej Marii. Teraz ma być wyrzucony i zastąpiony Wenus/Isis/Astarte, której symbolem jest pentagram.

 

 

 

Kazanie ks. kard. Zenona Grocholewskiego wygłoszone w Toruniu podczas konsekracji kościoła pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, 18 maja 2016 r. Eminencjo Księże Kardynale, Ekscelencjo Nuncjuszu Apostolski w Polsce, Ekscelencje Księża Arcybiskupi i Biskupi, umiłowani współbracia w kapłaństwie, przedstawiciele władz państwowych i lokalnych władz samorządowych, umiłowani w Chrystusie Panu. Jest dla mnie powodem ogromnej radości fakt, że przypadło mi konsekrować kościół pw. Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, i to w imieniu Papieża Franciszka, który łączy się z nami podczas tej uroczystości. Wiemy, że dzisiaj na placu św. Piotra podczas audiencji pozdrowił wszystkich nas tutaj obecnych. Cieszę  się także bardzo, że ta świątynia od samego początku będzie sanktuarium.

Modlitwa:

Niech koronuje i opromienia działalność także Radia Maryja, Telewizji Trwam i Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Niech będzie prężnym ośrodkiem i skutecznym impulsem nowej ewangelizacji w naszym kraju. Maryjo, Gwiazdo Nowej Ewangelizacji, wstawiaj się za nami, by serca biskupów i kapłanów przepełniała żarliwość duszpasterska, by każdy katolik zdawał sobie sprawę z tego, że i on jest powołany do ewangelizacji, by ludzie coraz bardziej otwierali się  na miłość Boga i łaskę z wysoka. Maryjo, Gwiazdo Nowej Ewangelizacji, oręduj za nami, by nasz kraj dochował wierności Ewangelii, by w naszym kraju zawsze zwyciężało dobro i prawda, by w naszym kraju nie zabijano nienarodzonych dzieci, by szanowano godność każdego człowieka, by nie deprawowano młodego pokolenia. Maryjo, Gwiazdo Nowej Ewangelizacji, módl się za rodziny rozbite, za wątpiących w wierze, za szukających, za wrogów naszej wiary, za nienawidzących nas, za cierpiących niesprawiedliwość. Maryjo, Gwiazdo Nowej Ewangelizacji, bądź przy każdym z nas! A Ty, święty Janie Pawle II, powtarzaj przed tronem Boga błaganie wypowiedziane przez Ciebie na polskiej ziemi: „Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi. Tej Ziemi!”. Amen!
Artykuł opublikowany na stronie: http://www.naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/158191,maryja-gwiazda-nowej-ewangelizacji-i-sw-jan-pawel-ii.html”

 

Nawet na katolickiej stronie znalazłem krytykę owego zastąpienia Jezusa Marią:

 

“Spełnia się przepowiednia zaprzeczenia istnienia prawdziwej Obecności Pana Jezusa w Eucharystii.
Nie spożywamy Chleba i Wina, jak głosił wczoraj ks. kard. Zenon Grocholewski, lecz Ciało i Krew! Czy ktoś zorientował się, że ks. kard. Zenon Grocholewski wypowiedział herezję w swoim kazaniu w Toruniu podczas konsekracji kościoła pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, 18 maja 2016 r.?
„Świątynia katolicka nie jest jak inne świątynie, będące tylko miejscem jakiegoś kultu, lecz jest wieczernikiem, w którym Chrystus nieustannie przemienia swój największy i odkupieńczy akt miłości, tzn. swoją mękę i śmierć na krzyżu, w Chleb i Wino, które spożywamy, i w tej formie pozostaje zawsze obecny w tabernakulum.”

 

 

Ciekawy jest ten fragment modlitwy kościoła katolickiego (staroegipskiego):

“A Ty, święty Janie Pawle II, powtarzaj przed tronem Boga błaganie wypowiedziane przez Ciebie na polskiej ziemi: „Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi. Tej Ziemi!”. Amen!”

 

W sytuacji zdetronizowania Jezusa jest to jakby przywołanie ducha szatana mającego objawić się w antychryście.

 

Wmówiono nam, że diabeł to taki gruby gość z widłami, kiedy jest to szajka upadłych aniołów z Astarte/Izydą na czele.

W tej sytuacji modlitwa o nasz kraj jest wielce, wielce niezbędna.