Chrystusowcy biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrystusowcy biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Słowo na 17.05.2016

Z trzy miesiące temu był okrojony ten werset w wersji z niedźwiadkami :-). Tym razem chciałem go omówić z innej perspektywy.

“Oto dałem wam władzę stąpania po wężach i skorpionach, i po całej potędze przeciwnika, a nic wam nie zaszkodzi. (20) Jednak nie z tego się cieszcie, że duchy się wam poddają, lecz cieszcie się, że wasze imiona zapisane są w niebie. (21) W tej właśnie chwili Jezus rozradował się w Duchu Świętym i rzekł: Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie.” Łk 10

 

Jest to chyba najmniej przyswajalny werset z Nowego testamentu.  Dla wielu jest czystą abstrakcją. Ja mogę chodzić po wężach” Myślisz sobie. Tak. Możesz.

Chrześcijanie są w wielu kwestiach podzieleni. Między innymi w kwestii uwalniania od demonów i darów ducha. Jedni myślą, że owe dary ustały inni uważają je za aktualne.

Mnie osobiście nigdy nie udało się uwolnić nikogo od demonów, ale i z autopsji, jak i od wielu chrześcijan wiem, że przepędzali w imię Jezusa Chrystusa złe duchy w nocy.

W kwestii demonów tak naprawdę mamy trzy grupy osób:

 

 1. Widzących we wszystkim demony. Np demon kawy, demon oglądania seriali, itp
 2. Totalnych sceptyków, nie widzących w niczym demonów, jakby ich nie było.
 3. Uwalniających lub wierzących w uwolnienia.

 

 

“Jednak nie z tego się cieszcie, że duchy się wam poddają, lecz cieszcie się, że wasze imiona zapisane są w niebie.”

 

Do czasów pojawienia się Pana Jezusa zwykły człowiek nie miał władzy nad demonami. Po zwycięstwie Pana Jezusa jakim była śmierć na krzyżu i zmartwychwstanie, chrześcijanie (osoby pełniące wole Ojca, nie mylić z jakąkolwiek religią) mają moc stąpania po wężach i skorpionach. To oznacza, że mogą wyganiać wszelkie złe duchy z ich życia w imię Jezusa.

Zapewne wielu zielonoświątkowców, baptystów widziało manifestacje demoniczne.

Jeśli czujesz się atakowany przez coś, czujesz, że masz pecha, coś się wali. Spróbuj zdefiniować ten problem i wygonić złe duchy w imię Jezusa.

 

Przy tej okazji chciałem zwrócić uwagę na stosunek Jezusa Chrystusa do Boga Ojca:

“W tej właśnie chwili Jezus rozradował się w Duchu Świętym i rzekł: Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie.’

 

 

Nie z uległości duchów mamy się cieszyć, ale z tego, że imiona nasze są zapisane w niebie.

 

 

Updated: 17 maja 2016 — 08:24

17 komentarzy

Add a Comment
 1. Na początku jak poznawałem “prawdę” zainteresował mnie na chwilę uwolnienia od demonów. Pamiętam że szukałem czy można samemu z siebie wyrzucić demona i znalazłem stronę i tam była modlitwa która miała pomóc w uwolnieniu od demonów. Po zmówieniu jej czułem właśnie ciężki oddech jakby miało coś wyjść ale bardzo nie chciało trwało to jakiś czas.

 2. Mnie osobiście nigdy nie udało się uwolnić nikogo od demonów, ale i z autopsji, jak i od wielu chrześcijan wiem, że przepędzali w imię Jezusa Chrystusa złe duchy w nocy.

  Czemu w nocy? W dzień też uwalnialiśmy 🙂

 3. Dave Hunt między innymi na temat dominionizmu, niebiblijnej koncepcji “Panowania Królestwa Bożego na Ziemi”/teologii królowania.

  Powrót do biblijnego chrześcijaństwa:

  1. z tego co wiem Hunt jest syjonistą….
   oddzielajmy ziarno od plew.

  2. guzzik Ty nic nie rozumiesz. Ja nigdy nie pisalem, ze bedziemy rządzić politycznie na ziemi.
   nie wiesz o co chodzi.
   Nie potrafisz rządów we wlasnym zyciu chrzescijan od politycznych rządów.
   Po prostu przedszkole

 4. Nie wiem ale widzę tu tylko 2 komentarze a jest w tej chwili 5 może jakiś bug?

  1. hehe 🙂
   A ja teraz widzę tylko 3 🙂

   1. Teraz widzę 4 na 7 🙂

 5. 5/8. Demony mieszają?

  1. Oj tam zaraz demon – moderator

   1. Oj tam , oj tam 🙂

 6. Z własnej autopsji wiem iż całe zło odchodzi wraz z odejściem od grzechu + modlitwy i czytanie pisma św. Uratowało mi to życie i wyszedłem z depresji, tak jak bym powoli oddawał miejsce złych duchów, Duchowi św.

  1. Dokładnie! Nie doceniamy Ducha Świętego! Przez Jezusa jest zbawienie i nauka ale to Duch Św. pomaga nam się rozwijać i stawiać się nowym, lepszym stworzeniem. Bez Jego mocy nie damy rady porzucić swoich grzechów.

   1. Tak, to prawda, że Jezus Chrystus pokonał ducha ciężkości na krzyżu Kalwarii. To Jemu zawdzięczamy naszą przemianę, bo zachował Słowo aż do czasów ostatecznych i pociągnął nas do Siebie.

 7. To zdanie Jak Pan Jezus mówi że daje nam władze by stąpać po wężach i skorpionach że nic nam się niestanie to słowo jest mieczem dla naszego wroga z którym chcąc nie chcąc się zmagamy

  Chwała Panu dziękuje za Słowo

  1. Chwała Bogu Ojcu

   1. Dzięki Ci, PANIE Jezu za Twoją cudowną łaskę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: