miastonagorze

 

 

 

 

 

 

 

“Wy jesteście światłem świata; nie da się ukryć miasta, które leży na górze.” Mt 5.14

 

Co poprzedza ten wers?

” Szczęśliwi jesteście, jeśli z mojego powodu lżą was i prześladują, i kłamliwie przypisują wam wszelkie zło. (12) Cieszcie się i radujcie, bo czeka was sowita zapłata w niebie. Tak bowiem prześladowali proroków, którzy żyli przed wami.”

 

Nie wiem jak Wy, ale mnie wiele razy przypisywano zło ostatnimi czasy. Dbam o wszystko, o co powinienem dbać, płacę dziesięcinę dla osób potrzebujących albo na rozbudowę Królestwa, kiedy zgrzeszę żałuję i wyznaje to Bogu, od wielu osób powinienem się odciąć, a jestem przy nich, ale to ja jestem ten zły.

Część ZA wersem mówi:

“Wy jesteście solą ziemi, a jeśli sól utraci swój smak, to czym go przywrócić? Nie przydaje się na nic! Wyrzuca się ją z domu i ludzie będą po niej deptać.”

oraz

” Nie zapala się też świecy i nie stawia pod korcem, ale na świeczniku – i świeci wszystkim w domu. (16) Tak wasze światło niech świeci przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre czyny i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie.”

 

Spora część chrześcijan żyje w ukryciu i ich otoczenie nie wie nic o ich wierze. Jezus jednak mówi, że jesteśmy solą tej ziemi, miastem na górze. Winniśmy zatem świecić przykładem pełni owoców ducha.

Galacjan 5.22-23: “Owocem zaś Ducha są: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność i wstrzemięźliwość”

 

Jeśli ktoś nie jest na etapie owoców Ducha, to lepiej aby się nie chwalił, że jest chrześcijaninem, tylko pracował nad sobą modląc się o przemianę ducha.

 

Kilka lat temu, kiedy chwaliłem się swym chrześcijaństwem, ale owoców nie było, zimny prysznic przyszedł natychmiast.

Oblało się parę egzaminów z chrześcijaństwa i chwalenie się z wiary (czytaj z wiedzy) poszło w kąt.

Później przyszła pokora i prawdziwe owoce.

Chrześcijaństwo jest procesem. Mówimy o narodzeniu na nowo. Kiedy fizyczny człowiek się rodzi jest bezradnym niemowlakiem. Tak i my jesteśmy niemowlakami w wierze, których w okres dorosłości wprowadzi Jezus Chrystus przez Ducha Świętego.