Chrystusowcy biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrystusowcy biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

BEZ DUCHA ŚWIĘTEGO NIE MA NADZIEI

Jim Cymbala

Świat jest pełen książek o Bogu Ojcu, który stworzył wszechświat, a jeszcze więcej napisano o Jezusie, Synu Bożym, niż o kimkolwiek, kto chodził po tej ziemi. Czy nie jest to ciekawe, że o wiele mniej książek napisano o Bogu Duchu Świętym?
Ucząc na temat modlitwy, Jezus oświadczył; „Jeśli więc wy, którzy jesteście źli, umiecie dobre dary dawać dzieciom swoim, o ileż bardziej Ojciec niebieski da Ducha Świętego tym, którzy go proszą! (Łk 11:13). Można by pomyśleć, że ta obietnica spowoduje potężne pragnienie, by wiedzieć więcej o tym obiecanym Pocieszycielu – kim On jest i co czyni. Nawet jeszcze lepiej by było, gdybyśmy doświadczali Go na żywo i realnie tak, jak to było u pierwszych chrześcijan.
Duch Święty jest jedynym przedstawicielem Boga na ziemi. On jest jedynym przeżyciem Boga Wszechmogącego, jakie możemy mieć, jedynym sposobem, w jaki możemy działanie Jezusa Chrystusa stosować w naszym życiu, i jedynym sposobem zrozumienia Słowa Bożego. Bez Ducha Świętego jesteśmy jak uczniowie przed Pięćdziesiątnicą – szczerzy, ale zmagający się z zamętem i porażkami.
Ponad sto lat temu Samuel Chadwick, wielki kaznodzieja metodystyczny w Anglii powiedział: „Religia chrześcijańska jest beznadziejna bez Ducha Świętego.”
Pierwszy kościół dostarcza nam doskonałej ilustracji o tej beznadziejności. Składał się on z prostych mężczyzn i kobiet. Liderzy byli kiedyś rybakami i celnikami, którzy pouciekali ze strachu, kiedy Jezus został aresztowany. Nie byli odważni i wierni. Właściwie brakowało im wiary i odwagi. Wyglądali na najmniej godnych postawienia ich na czele jakiejkolwiek organizacji chrześcijańskiej.
Jednak po wydarzeniach z Dz. Ap 2, kiedy Duch Święty został wylany, ci sami nic nie znaczący, zostali nagle przemienieni. Z odwagą i wiarą przemienili swoje otoczenie, a w końcu cały świat. To nie było po ukończeniu nauki w seminarium, bo nie mieli żadnego wykształcenia. Posiedli jednak moc Ducha Świętego. Jezus powiedział im, by na Nim polegali we wszystkim. Pierwsi wierzący wiedzieli aż nazbyt dobrze, że chrześcijaństwo nie miało nadziei bez Ducha Świętego.

 

 

 

 

Updated: 11 kwietnia 2016 — 09:33

5 komentarzy

Add a Comment
 1. Zgadzam się z tym,że bardzo mało jest napisane o DS.
  Zastanawiam się dlaczego?
  Czyżby ze strachu przed tym,że bluźnierstwo przeciwko DS nie będzie odpuszczone?
  Ostatnio Krzysztof z forum miał bardzo ciekawe spostrzeżenia na temat DS.
  I dlaczego bardziej podążamy i opieramy się na ludziach,a także na przywódcach religijnych niż podążanie za głosem DS.

 2. Duch Święty przekona świat https://youtu.be/RQJrzSonjJU. Jeszcze gorące nauczanie.

  1. Detmold dziekuje za to nauczanie, ktore podeslales w linku. Jest tak wazne, ze mam prosbe do Admina o wrzucenie na strone tytulowa – jesli mozna 🙂 Niech wszyscy posluchaja bo w nawale komentarzy zginie. Jest dokladnie tak jak mowi autor tego nauczania. Duch Swiety jest prawdziwy i naprawde daje swiadectwo osobiscie dokladnie tak jak jest w Ewangelii Jana.
   Za 4,06 W odpowiedzi przemówił do mnie: ”Oto słowo Panskie do Zorobabela: Nie
   siła, nie moc, ale Duch mój [dokonczy dzieła] – mówi Pan Zastepów.

   1. sluchalem jest w kolejce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: