Chrystusowcy biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrystusowcy biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Zdrowie według Biblii.

Tekst przygotowała Agusia z Koszalina.

 

Zdrowie według treści podanych w Biblii wykracza poza rygory różnych diet, gdyż jest też duchowym przebudzeniem do życia, zgodnie z zamysłem naszego Boga Ojca. Podążajmy za wskazówkami Pana Boga, w stronę pełnego zdrowia i radości z życia. Niestety w dzisiejszych czasach ludzie zapędzeni, zapracowani, pokładający nadzieje w nauce i technologii, całkowicie odstąpili od prostych zasad zdrowotnych określonych w Piśmie. Duch i ciało to całość, a Bóg nie chce abyśmy chorowali.

Czy zastanawialiście się dlaczego trzej królowie podarowali małemu niemowlaczkowi Jezusowi akurat mirrę?

Olejek mirrowy ma działanie przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne, gojące, przeciwzapalne, regeneracyjne. Pomaga w leczeniu blizn, działa dobrze na zmarszczki, pomaga przy egzemach, odleżynach, wysypkach, grzybicy, popękanej i suchej skórze, pomocny jest przy chorobach układu oddechowego, infekcjach żołądkowych, zapaleniu ucha oraz banalnym kaszlu czy katarze 🙂 . Ma również działanie antydepresyjne, uspokajające, relaksuje i wydłuża sen. Jest również lekiem pomocnym przy leczeniu zapalenia dziąseł, pleśniawkach i wypadaniu włosów. Można go spożywać i wdychać.

Polecam zajrzeć na stronę rozanski.pl.

Bóg zaplanował dla nas życie wieczne, niczego przed nami nie ukrywa, wystarczy sięgnąć i czytać Biblię. Czytanie Słowa Bożego (i postępowanie zgodnie z nim) ratuje więc życie doczesne w sensie dosłownym i daje nam życie wieczne.

Ja nie pragnę śmierci występnego, ale jedynie tego, aby występny zawrócił ze swej drogi i żył.

Księga Ezechiela 33 : 11.

Sprawy ducha mogą wywołać chorobę ciała. Mówi się : w zdrowym ciele zdrowy duch, ale chyba powinno się też mówić odwrotnie.

Biblia jest wspaniałym poradnikiem zdrowotnym i najlepsze dzieło jakie napisano na temat zdrowia. Traktuje ona o naszym zdrowiu w sposób kompleksowy, bo z punktu widzenia fizycznego, emocjonalnego i duchowego.

I rzekł Bóg :

Oto daję Wam wszelkie rośliny

rodzące nasiona na całej ziemi

i wszelkie drzewa rodzące owoc,

który zawiera nasiona,

aby wam były pokarmem.

Księga rodzaju 1 : 29.

Bóg zawsze w pierwszej kolejności proponuje nam to, co najlepsze, czyli owoce i warzywa.

Zakładajcie ogrody i spożywajcie ich owoce. Księga Jeremiasza 29 : 5.

Wszystko co dobre, pochodzi od Boga. Modlimy się często o uzdrowienie, ale czy podążamy za instrukcjami zawartymi w Słowie Bożym??? Całe Pismo zawiera wiadomość, że aby żyć mamy słuchać nakazów Bożych i je wypełniać. To samo dotyczy ciała ziemskiego. Brak posłuszeństwa jest grzechem, chociaż są też choroby które cierpimy na chwałę Bożą (Ewangelia wg Jana 9). Stosujmy się do wskazówek, a wtedy będziemy mogli się modlić z dziękczynieniem za zdrowie 🙂 .

Wielu jest powołanych, ale niewielu się decyduje. Dokonajmy wyboru i postępujmy zgodnie z planem. Tak więc łaska plus nasze uczynki na potwierdzenie. Większość zwyczajów, tradycji kulinarnych łamie przykazanie zachowania naszych świątyń czystymi.

Poświęcamy czas i pieniądze, wymyślając sposoby na przetworzenie pożywienia, w taki sposób, że traci ono swoje pierwotne właściwości. System szatana promuje też w mediach, w programach kulinarnych wymyślne potrawy i przedziwne połączenia. Kolejnym grzechem jest brak wstrzemięźliwości, brak umiaru. Powinniśmy obserwować siebie i jeść tylko tyle ile jest nam niezbędne, nie przejadając się oraz być wiernymi prostocie. Dobre są dla nas surowe, świeże, dojrzałe, organiczne i żywe pokarmy. Ważne też jest to o jakiej porze jemy i jak często. I ważne aby się nie zagalopować i nie zrobić z pożywienia idola.

Jakże niewiele potrzeba człowiekowi rozumnemu,

nie będzie musiał potem na łożu wić się z przesytu.

Boleści, bezsenności, ucisku, duszności

i zawrotów głowy doznaje człowiek żarłoczny;

sen przy nie przepełnionym żołądku wychodzi na zdrowie,

a gdy się rano wstaje odczuwa się rześkość…

Gdybyś był zmuszony do zjedzenia przysmaków zbyt wielu,

wstań, zwróć je, a odczujesz ulgę.

Posłuchaj mój synu, nie lekceważ mnie,

aż w końcu pojmiesz moje słowa…

We wszelkich swoich czynach zachowaj umiar,

a nie poniesiesz żadnej szkody.

Mądrość Syracha 31 : 19 – 22

W dalszych wersach Mądrości Syracha (31 : 25 – 31) są wskazówki nakazujące też zachować umiar w piciu wina, oraz staranie się o eleganckie zachowanie podczas takiej biesiady :).

W Biblii jest wiele fragmentów dotyczących picia wina. Bóg nie sprzeciwia się piciu wina przy określonych okazjach, ale zawsze w umiarkowanej ilości. Wino z Pisma Świętego to sfermentowany napój, ale także sok winogronowy.

Lecz odtąd strzeż się : nie pij wina ani sycery i nie jedz nic nieczystego. Księga Sędziów 13 : 4.

Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Oddzielonego, który w was jest, a którego macie od Boga, i że nie należycie do samych siebie? Za wielką bowiem cenę zostaliście nabyci. Chwalcie więc Pana w waszym ciele! Pierwszy List do Koryntian 6 : 19 – 20.

Samej wody już nie pij, używaj natomiast po trosze wina ze względu na żołądek i częste twe słabości! 1 List Tymoteusza 5 : 23.

Szydercą jest wino, swarliwą – sycera, każdy, kto tutaj błądzi, niemądry. Księga Przysłów 20 : 1.

Biada tym, którzy są bohaterami w piciu wina i dzielni w mieszaniu sycery. Księga Izajasza 5 : 22.

Śniadanie powinno być najobfitszym posiłkiem, a kolacja najmniejszym, tak wskazują badania.

Na codzienne praktyki posłusznych Hebrajczyków składały się :

 • higiena osobista,

 • izolowanie chorób zakaźnych i ich nosicieli,

 • dezynfekcja wszystkich przedmiotów, które mogły zostać skażone,

 • cotygodniowy odpoczynek i relaks,

 • ciężka praca i ćwiczenia,

 • edukacja i ćwiczenia umysłowe pomagające zachować czujność,

 • zasady dotyczące zdrowego pożywienia.

Nie bądź zły do przesady i nie bądź głupcem. Dlaczego miałbyś przed czasem swym umrzeć.

Księga Koheleta 7 : 17

Mężowie krwawi, podstępni nie dożyją połowy dni swoich.

Księga Psalmów 55 : 24

Bojaźń Boska dni pomnaża, krótkie są lata grzesznika.

Księga Przysłów 10 : 27

Jeśli będziemy się zamartwiać, tak jak dążą do tego media, to nasze zdrowie emocjonalne będzie w złym stanie, dlatego musimy ściśle trzymać się Pisma Świętego. Wyłączamy telewizor, otwieramy Biblię. Program telewizyjny … programuje nas w diabelski sposób, abyśmy się ciągle bali lub gonili za czymś.

Brak lub odrzucenie wiedzy wyrządza krzywdę nam samym, ale może zaszkodzić też naszym dzieciom. Nie odrzucajmy wiedzy o zdrowym odżywianiu i porzućmy szkodliwe nawyki.

I zawita trwały pokój w jego czasach. Zasobem sił zbawczych- mądrość i wiedza, jego skarbem bojaźń Boska.

Księga Izajasza 33 : 6

Moje wszystkie mowy są słuszne – obcy mi fałsz i krętactwo. Dla rozumnych one wszystkie są jasne, prawe dla tych – co mądrość posiedli.

Księga Przysłów 8 : 8 – 9

Świetnym przykładem człowieka, który przestrzegając zasad Tory, doświadczył Bożych błogosławieństw jest Daniel. W planie Pana Boga nie ma więc miejsca na mikrofalówki, smażenie i inne manipulacje. Tak jak samobójstwo jest grzechem, tak też prowadzenie niezdrowego stylu życia prowadzi do przedwczesnej śmierci. Pan nie stworzył nas w celu pochłaniania wielkich ilości ciast, cukierków i słodyczy. Zanim Adam i Ewa zostali stworzeni, Pan przygotował dla nich ogród.

Co jest w ogródku :

Marchewki – dobre dla oczu, bo zawierają substancje pozytywnie wpływające na wzrok i poprawiają przepływ krwi do i z oczu.

Pomidory – jak większość czerwonych warzyw doskonale wpływa na krew. Przekrojony pomidor ma cztery komory, tak jak serce na które ma dobroczynny wpływ.

Winogrona – to kolejny dobroczynny dla serca pokarm a kiść przypomina serce.

Orzechy włoskie – są pofałdowane jak mózg i zawarte w orzechach oleje doskonale wpływają na pracę mózgu.

Seler naciowy – kształtem przypomina kość i minerały w nim zawarte mają wspaniały wpływ na kości.

Awokado – cudownie wpływa na zdrowie i funkcjonowanie macicy i szyjki macicy u kobiety. Przecięte awokado przypomina kształtem narząd kobiecy.

Figi – zwiększają ruchliwość plemników. Mają wiele nasionek, a w trakcie wzrostu zwisają po dwie :).

Wszystko takie proste. Odpowiedzią na Twoje problemy zdrowotne jest przede wszystkim Bóg. Jemy za dużo przetworzonych cukrów, tłuszczów i zwierzęcych protein, a za mało świeżych warzyw, owoców, nasion, orzechów i nasion. Wszystko, co kupujemy w pojemnikach, puszkach, butelkach, kubeczkach, torebkach nie jest dla nas zdrowe, bo nie jest też świeże. Bóg dał opakowania w postaci skórki owocu lub warzywa. Niektórzy twierdzą, że nie ważne jest to co jemy, o ile to pobłogosławimy. Jednak Bóg nas przecież ostrzegł, jakie pokarmy są dla nas dobre, a jakie nie. Oczywiście wiemy, że jakość pożywienia pogarsza się stale, wprost proporcjonalnie do wzrastającej chciwości ludzi. Po potopie, Bóg w wyraźny sposób objawił, że możemy spożywać mięso, jednak bez krwi. Kolejne restrykcje dotyczące zwierząt czystych i nieczystych pojawiają się w Księdze Kapłańskiej 11 i Księdze Powtórzonego Prawa 14. Warto zwrócić uwagę na to, że w okresie od potopu do wyjścia z Egiptu, długość życia ludzi gwałtownie się zmniejsza. Sytuacja się poprawia, po otrzymaniu wskazówek o zwierzętach czystych i nieczystych. Generalnie zwierzęta czyste, to te roślinożerne, a nieczyste to te mięsożerne. Czyli im bardziej oddalamy się od pożywienia z roślin, tym gorzej dla naszego zdrowia. To, że Bóg zezwolił na spożywanie mięsa, nie oznacza, że mamy z tego zrobić centrum naszej diety. Tylko jeden raz, w czasie Paschy, Bóg daje nakaz spożywania mięsa.

Budowa naszych dłoni, zęby informują o tym, że zostaliśmy stworzeni do diety roślinnej. Ciekawą informacją jest też to, że człowiek nie jest w stanie sam wyprodukować witaminy C, w przeciwieństwie do zwierząt. W Edenie było pod dostatkiem owoców, dlatego organizm człowieka nie ma takiej umiejętności.

Oto lista pokarmów, jakich nie powinniśmy spożywać, poczynając od tych najgorszych :

 • nieczyste zwierzęta,

 • zwierzęcy tłuszcz,

 • zwierzęca krew,

 • zwierzęta złożone w ofierze idolom,

 • zwierzęta pod wpływem substancji chemicznych,

 • trujące i toksyczne rośliny,

 • rośliny hybrydowe,

 • przetworzone pożywienie.

Z całego serca Bogu zaufaj, nie polegaj na swoim rozsądku, myśl o Nim na każdej drodze, a On twe ścieżki wyrówna.

Księga Przysłów 3 : 5 – 6

Nie będziecie jedli nic obrzydliwego. Księga Powtórzonego Prawa 14 : 3.

Chociaż wiele osób uważa, że zalecenia dane Hebrajczykom, nas już nie dotyczą, to nauka dowodzi, że każda dana przez Boga wskazówka w tym zakresie, przynosi nam korzyści.

Sprawdźmy w Księdze Kapłańskiej 11 – jakie zwierzęta są zakazane, a jakie dozwolone do spożywania i zwróćmy uwagę, że wśród nieczystych są najbardziej modne, drogie i snobistyczne frykasy takie jak małże, krewetki, homary, raki, ostrygi, małże.

Większość zwierząt opisanych jako czyste, odżywia się ziarnem i roślinami. Są od tego wyjątki. Koń jest roślinożerny, ale nie ma rozdzielonego kopyta. Badania wskazują, że konina choć jest chudym, delikatnym mięsem, zazwyczaj zawiera masę pasożytów i wirusów. I to nie Bóg dogonił naukę, ale na odwrót.

Jaja, nabiał i ryby były powszechnym pożywieniem ludzi żyjących w czasach biblijnych. Dzisiejsze mleko ze sklepu, to trująca, biała ciecz. Zdrowe jest mleko surowe od kozy lub owcy, chociaż wiadomo, że ciężko zdobyć takie mleko dzisiaj. Innego mleka unikajmy, zwłaszcza krowiego, które miało służyć temu aby cielaczek urósł pięknie i ważył 350 kg oraz miał mocne kopytka i rogi :). Skład mleka krowiego, nie jest zdrowy dla człowieka ze względu na ogromną zawartość protein i tłuszczu, co powoduje że w organizmie człowieka powstaje dużo śluzu niezdrowego.

Ponieważ widziano, jak Pan Jezus piecze rybę, stąd wniosek że ten pokarm zawiera zdrowe dla nas substancje. Oczywiście dzisiejsze ryby hodowlane to całkiem inna historia.

Miód też jest wspominany w Biblii, ale ze względu na to że w dzisiejszym pożywieniu jemy zbyt dużo cukru, powinniśmy jeść miód w niebyt dużych ilościach.

Powiedz Izraelitom :

Nie wolno wam jeść tłuszczu cielców, owiec i kóz! Księga Kapłańska 7 : 23.

Biblia zakazuje też spożywania krwi. Księga Kapłańska 17 : 12 oraz Księga Powtórzonego Prawa 12 : 23.

Nie przeprowadzono badań sprawdzających, czy bezpiecznie jest spożywać krew zwierzęcą.

Wiemy jednak jak dzisiaj wygląda hodowla zwierząt i że są karmione chemikaliami, odpadami, hormonami itp. Niestety również gleba na której rosną rośliny, nie jest już taka jak być powinna, jest zanieczyszczona i wyjałowiona.

Nasza dieta powinna w 75% być surowa, ponieważ rośliny podgrzane do temperatury powyżej 40 stopni celsjusza tracą wiele enzymów, protein, minerałów i witamin a ponadto gotowanie odwadnia posiłek oraz sprawia, że posiłek nie jest „żywy”. Ważne jest też dostarczanie żywych kultur bakterii, które ułatwiają trawienie – tutaj wspaniałe działanie ma kapusta kiszona, oczywiście domowa, a nie kwaszona ze sklepu. Jedzmy to, co zielone i liściaste, bo jest bogate w chlorofil (krew roślin). Krew czysta, to krew bogata w tlen. Każda choroba spowodowana jest zanieczyszczoną i przenoszącą zbyt mało tlenu krwią. Pamiętajmy też o ziołach, orzechach, oraz warzywach morskich (wodorosty), które są jednym z najbogatszych źródeł minerałów i pierwiastków śladowych. Jedzenie wodorostów może wydawać się dziwne, ale biorąc pod uwagę to jak bardzo jałowa jest obecnie gleba, może okazać się konieczne dla zachowania pełni zdrowia i sił – tak radzi autor książki :).

Wiele pytań budzi werset 7 : 19 Ewangelii św. Marka. Jednak trzeba podkreślić, że fragment „Tak uznał wszystkie potrawy za czyste” nie występuje we wczesnych tłumaczeniach Biblii. Pan Jezus nie uznał nigdy, że można jeść wszystkie potrawy, a cytowany werset nie odnosił się do tematu odżywiania, natomiast potrawy służą tu za metaforę. Ludzie czytają wers 9 : 3 Księgi Rodzaju, ale pomijają często „Nie wolno wam jeść tylko mięsa z krwią życia” i zapominają o zaleceniach z Księgi Kapłańskiej i Księgi Powtórzonego Prawa, które informują o pewnych ograniczeniach.

Bóg jest niezmienny, i po to nam dał wskazówki, abyśmy się nimi kierowali. Poza tym, mimo iż w Biblii często jest mowa o pożywieniu, to tylko w Księdze Rodzaju jest napisane, że było ono dobre, a już dalej tylko padają określenia, że jest dozwolone.

Ponieważ jakość dzisiejszego pożywienia jest bardzo zła, warto wspomagać się suplementami, ale rozsądnie, najlepiej po badaniu krwi, które warto zrobić raz w roku.

I na koniec, bez względu na to co jemy, oczywiście aby być zbawionym musimy wyznać, że Jezus jest naszym Panem i Zbawicielem. Pan Jezus jest żywą Torą, podążajmy za jego przykładem. Módlmy się, aby ludzie pokochali Boga, który przez swoje Słowo z miłością wyjawił, co najlepiej służy naszemu zdrowiu i samopoczuciu. Im bardziej się oddalamy od zamysłu Boga, tym bardziej cierpimy.

Tekst powstał w oparciu o świetną książkę Paula Nisona pt. Dieta Biblijna, oraz oczywiście wybrane wersy z Pisma Świętego..

Filmik z sympatycznym Paulem Nisonem :

https://www.youtube.com/watch?v=Nd1ULSpRNfM

Dziękuje w imię Jezusa.

Updated: 1 kwietnia 2016 — 09:16

32 komentarze

Add a Comment
 1. Dziękuję za wspaniały artykuł gdyż akurat kwestią żywienia interesuję się żywo 🙂 Nie raz toczyłem dysputy w przeróżnych miejscach z fanatycznymi weganami i mięsożercami i używałem właśnie większości z argumentów tu podanych oczywiście bez cytatów bo ich po prostu z pamięci przytoczyć nie mogłem. A tu proszę dostaje do ręki potężny oręż który można skopiować i leniwie wkleić w dyskusję 😉 Z wszystkimi tu podanymi argumentami oczywiście się zgadzam bo jak tu sie nie zgodzić ze Słowem Bożym? 🙂

 2. Brawo, brawo, brawo. Oby cię Jezus błogosławił Aga.

 3. Dobry tekst Aga/Agnieszka.
  Dziękuję.

  1. Na zdrówko 🙂 Polecam jeszcze ten film obejrzeć z Paulem. Przemiły facet, miło się go słucha.

 4. Twa strona, Piotrze, zadziwia mnie coraz bardziej. Często dzieje się coś u mnie w życiu, zaglądam na bloga i dostaję odpowiedź. Np wczoraj kupiłam program dietetyczny dlatego ten artykuł jest dla mnie swoistym znakiem, że i w tym obszarze Bóg chce mnie poprowadzić.

 5. A co myślicie o mleku ryżowym albo sojowym?

  1. Soja jest teraz w większości modyfikowana genetycznie 🙁

 6. Jest jeszcze czarnuszka o której Biblia wspomina dwa razy. Olej z czarnuszki piję już parę miesięcy i dolegliwości, które mnie męczyły latami od razu ustały. Ciekawy jest też sposób w jaki dowiedziałam się o czarnuszce:) modliłam się, aby Bóg zabrał dolegliwości, które wracały jak bumerang i…przyśniło mi się, że mam jeść czarnuszkę:)

  1. Ten olej z czarnuszki da się wypić? Czy to jest ohydne w smaku?

   1. ja pijam lninany i smakuje jak smar do roweru, choc tego drugiego nigdy nie piłem 🙂

    1. Hehe smar do roweru.

     1. Adminie ten lniany olej pijesz sam czy coś dodajesz do tego.

      1. lniany pije sam, bo jakby ktos byl kolo mnie to mógłby mi ukraść
       🙂

       1. To takie to dobre? Czy jest efekt jak po alkoholu?

   2. W smaku średni. Troszkę ostry, ale moj prawie 3letni synek pije go bez popijania, także nie może być aż taki zły 😉

  2. Tak, ten olej nazywany był złotem faraonów 🙂

 7. Jezus uznał pokarmy za czyste, ale należy sobie zadać pytanie co miał na myśli przez pokarm. Jak wiemy, Piotr w dziejach nie jadł nic nieczystego. Kto jak kto, ale Piotr najlepiej powinien zrozumieć Jezusa.
  W dzisiejszym świecie ciężko przestrzegać tak rygorystycznej diety.

 8. Bardzo ciekawy tekst! Dziekuję w imieniu Jezusa!

 9. A właśnie wczoraj zamowilam sobie książkę o odżywianiu wg Pisma Świętego 🙂 przeczytałam już dwie o tej tematyce, ale jeszcze jedna nie zaszkodzi. Polecam dietę ‘Alleluja’ dla wszystkich starających się żyć zdrowo.

 10. Bardzo ważne.
  Jesli ktos chcę mieć jany umysł to nich zrezygnuje z jedzenia ryb, i nie chodzi mi tu tylko o tunczyka ale wszystkich ryb, no chyba że ktos ma własny staw.
  Niestety ale ryby zawierają rtęć, i niech sobie o kant dupy rozbiją te teorie że ilość rtęci zawarta w rybach jest bezpieczna dla zdrowia. Jasne nie umrzesz od tej iloci ale na na sprawności intelektualnej się to odbije.

  1. Czyli tylko te ryby w stawie nie mają rtęci a w sklepowych dodają?

   1. Chodzi o to że jeżeli mieszkaasz na wsi i masz staw i karmisz te ryby jakimiś naturalnymi paszami to te ryby będą zawierać bardzo minimalne wartości rteci, natomiast wszystkie morskie ryby zawierają rtęć, my niestety nie umiemy sprawdzić ile jej zawierają, ale niestety zawierają, i nikt mi nie mowi że jedzenie ryb jest bezpieczne. Rtęć to neurotoksyna, więc te ich wyliczenia to jak powiedzialem o kant d. rozbić.
    A jesli chodzi o kwasy omega 3,6 które są potrzebne nam, to można pozyskiwac z innych produktów, o ile dobrze pamietam to w nasionach lnu są te supstancje.

    Poza tym zachęcam do obejrzenia filmu pt “Cała prawda o rybach”

 11. Dzięki Agnieszko za kapitalny artykuł niech Cię Bóg błogosławi.
  Filmik Paula świetny,dzieki temu wykładowi w krótkim czasie nastąpiło moje nowo narodzenie.
  Bóg to sprawił,że przestałam uciekać,tylko przyciągnął mnie do siebie.
  Jacek koniecznie obejrzyj ten film,może pomoże Ci na twoje problemy zdrowotne.

  1. 🙂 Życzę Ci dużo zdrowia i energii. Z rybami Jan ma rację. Ogólnie cieżko o pożywienie nie skażone, ale ryby faktycznie po Fukusimie zwłaszcza, mogą być ryzykownym wyborem. Świeża kolendra ma wspaniałe właściwości i podobno potrafi nawet rtęć wyciągać z organizmu.

   1. Powiadaja że kolendrę należy przyjmować razem z chlorellą, inaczej rtęć nie bedzie usuwana a jedynie relokowana w inne rejony organizmu. Użyłem słowa “powdają” bo nikt tego nie badał, natomist witaminę C przebadano dosyć dokładnie. https://poznawaniebiblii.files.wordpress.com/2013/11/odtruwajc485ce-dziac582anie-witaminy-c.pdf

 12. Ja przez jakiś czas czytałem stronę sięgnij po zdrowie artykuły Agaty Radosh dotyczące żywności i co jeść a co się nie opłaca. Też stosowałem dietę alleluja jadłem banany i owoce a mięsa nie jadłem było widać efekty nie czułem się zmęczonym, schudłem trochę. Teraz chcę powrócić do tego stylu bez mięsa i schudnąć.

 13. Odkąd nie jem już wieprzowiny brzydzę się nią i wołowiny nie czuje takiego stanu ciężkości. Owszem jem mięso ale po rybach nie jest jeszcze tak źle ale np po kurczaku czuję się jak bym zjadł jakiś szajs. Mięso może i jest spoko ale trochę mnie to odpycha że jem żywe istoty i planuje porzucić ten styl.

 14. czy nie ma wyszukiwarki w blogu?

  1. Właśnie. Przydałaby się 🙂

  2. sprawa jest prosta. Wchodzimy na google.pl i wstukujemy: detektywprawdy (plus) hasło.
   Np detektywprawdy znak bestii

   1. jak już używać google to lepiej w ten sposób:
    hasło site:detektywprawdy.pl
    🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: