Filmik będący  małą przeciwwagą dla ogromu duchowości na tym blogu. Któż z nas nie potrzebuje pieniędzy, by opłacić rachunki, wykształcić dzieci, rozwijać się, przysposobić do zawodu, rynku pracy.

Nasz brat w wierze Mateusz przetłumaczył więc filmik, mogący pomóc zrozumieć pewne mechanizmy:

Profilaktycznie proszę, aby nie sypać z rękawa cytatami o wielbłądzie przechodzącym przez ucho od igły i bogaczu, o ptakach niebieskich itp. Ten wykład nie jest namową do mamony.

Co do pochodzenia prowadzącego ten wykład. Musimy pamiętać iż nie każdy Żyd to Żyd. Biblia była spisywana przez …. Żydów.

Nie wiem jakim jest człowiekiem ten prowadzący, ale to co mówi ma sens.

Pan Jezus mówił w apokalipsie:

“Znam twój ucisk i ubóstwo –
ale ty jesteś bogaty –
i [znam] obelgę wyrządzoną przez tych, co samych siebie zowią Żydami,
a nie są nimi, lecz synagogą szatana’

 

 

 

Synagoga Szatana: Ci, którzy nazywają się Żydami, ale kłamią. Cz I

 

 

Czytanie poszerza wyobraźnie. Mówi się często po wypadkach samochodowych: ten człowiek nie miał wyobraźni.

W Biblii jest napisane: “Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. 2 Ono było na początku u Boga. 3 Wszystko przez Nie się stało,”

W katolickiej Polsce zarabianie pieniędzy jest czymś wstydliwym, ale każdy bierze kredyt na auto, mieszkanie. Jednakże jak to często wspominam, to z protestanckiego USA płyną do nas gratisowe gedeonitki.

Budowanie królestwa Bożego na Ziemi kosztuje. Tak naprawdę moją osobę wspierają w darowiznach nie studenci, bezrobotni, ale osoby albo będące zagranicą, albo prowadzący działalność, jak również ci, którzy są na kierowniczych stanowiskach i garstka pozostałych.

 

Biblie przemycane do Chin czy Koreii Północnej również kosztują. To Szatan chce byś był/a biedny. Owszem czasem Bóg dopuszcza do nas testy jak na Hioba, ale Bóg zarówno nie chce abyśmy pławili się w luksusach, ani w biedzie.

Popatrzcie tak przy okazji jak bardzo cieszą się Chinczycy z Biblii, które dopiero co im przysłali:

 

 

Poniżej kolportaż Biblii z nieba 🙂

Ewangelia dociera balonami do Korei Północnej!

To również kosztowało.

 

Sam fakt, że muszę się tłumaczyć za Mateusza, autora tłumaczenia z treści filmiku świadczy jak wielkim piętnem odcisnęło się 40 lat realnego socjalizmu w Polsce.