Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

NIE MA SIĘ CZEGO BAĆ David Wilkerson

Bóg powiedział Izraelowi, „Nie uwierzyliście Mi, kiedy wam powiedziałem, że nie macie się czego bać, że Ja będę walczył za was. Zupełnie zapomnieliście, że Ja was nosiłem tak, jak się nosi dziecko i troszczyłem się o was. Wy nigdy Mi nie zaufaliście, chociaż Ja szedłem przed wami, dałem wam obłok, aby was chronił przed palącym słońcem, dałem wam ogień w nocy, żeby oświetlał waszą drogę i dawał wam wygodę w ciemną noc. Zamiast tego wy wypowiadaliście swoje wątpliwości, znieważaliście Mnie i czyniliście ze Mnie kłamcę” (zobacz 5 Mojż 1:27-35).

Możesz być zbawiony, napełniony Duchem i chodzić święcie przed Bogiem, a pomimo tego być winnym niewiary. Może myślisz, „Ja nie mam żadnej niewiary.” Ale czy gniewasz się, kiedy wszystko źle idzie? Czy boisz się, że zawiedziesz Boga? Czy jesteś niespokojny, boisz się przyszłości?

Człowiek wierzący, który ma bezwarunkową wiarę w Boże obietnice, cieszy się zupełnym odpocznieniem. Co charakteryzuje to odpocznienie? Pełna, kompletna ufność w Bożym Słowie i całkowite poleganie na Jego wierności temu Słowu. To odpocznienie jest dowodem na twoją wiarę.

Może się zastanawiasz: Jak serce wierzącego staje się zatwardziałe w niewierze? Widzimy szokującą ilustrację w 6 rozdziale Marka. Uczniowie byli w łodzi zmierzającej do Betsaidy, płynęli w ciemności. Nagle ukazał im się Jezus, chodzący po wodzie. Dwunastu myślało, że to duch i drżeli ze strachu. Ale Chrystus zapewnił ich, „Nie bójcie się; to jestem Ja” (Marka 6:50). Potem wstąpił do łodzi i wiatr ustał.

Następny werset mówi wszystko o sercach uczniów w tym momencie: „ oni byli wstrząśnięci do głębi. Nie rozumieli bowiem cudu z chlebami, gdyż serce ich było nieczułe” (6: 51-52). Greckie znaczenie słowa nieczułe wskazuje kamienną, ślepą, upartą niewiarę.” Jest tu przypomnienie, że ci mężczyźni dopiero co przeżywali niesamowity cud. Widzieli jak Jezus nakarmił pięć tysięcy ludzi tylko pięcioma bochenkami chleba i dwoma rybkami i użył dwunastu do wykonania tego. Kiedy Marek mówi, że uczniowie „nie rozumieli” tego cudu, to ma na myśli, „Nie umieli tego razem połączyć.”

Zatwardziałość przychodzi kiedy odejmujemy super od nadprzyrodzonego. Ci ludzie nie mieli wiary, aby wierzyć w to co właśnie uczynił Jezus. W ciągu 24 godzin potraktowali Jego cudowne nakarmienie jako jakieś naturalne wydarzenie. Nadal mieli wątpliwości odnośnie nadprzyrodzonej mocy Chrystusa.

Updated: 28 marca 2016 — 18:38

42 komentarze

Add a Comment
 1. Na tym świecie dzieje się tyle dziwnych rzeczy nie do pojęcia/wytłumaczenia rozumem, ale wielu i tak kwestionuje/odrzuca istnienie Boga, zaś tych którzy uważają inaczej uznają za cymbałów… Jakże to wielkie jest zwiedzenie…

  1. Piotruś 🙂 pisałeś niedawno o 5 krwawym księżycu. Niestety filmik ang. https://www.youtube.com/watch?v=S_fHUDdxgaM

 2. Jesteśmy silni Bogiem, a słabi światem. Ps. Władcą TEGO świata jest diabeł…

 3. Na szybko poza tematem. Jacy popkulturowcy narobili największych szkód w świadomości ludzkości?

  1. Moim zdaniem The Beatles & Justin Bieber & inni ( Music saTan teleVision )…

   1. Dlaczego? To proste. Młodych w okresie dorastania najprościej zbałamucić i omamić, szczególnie podpisując cyrograf…

  2. Wymienic nie sposob. Masaaaa!

   1. Ale głównych prowodyrów można wskazać?

    1. Negują istnienie Boga, a robią takie filmy http://www.filmweb.pl/film/Armia+Boga-1995-3929#

 4. Dziękuję za artykuł. Bardzo go potrzebowałam. Bardzo…

  1. Anno zmienilas maila?

   1. Nie, ale widziałam, że są dwie Anny na forum. Jak to możliwe, że system pozwala przyporządkować dwie takie same nazwy użytkownika różnym e-mailom?

    1. bo jelsi nie rejestrujecie się to tak jest. Jako gosc

 5. Inna mentalność. Zly duch kontra dobry Duch działający w ludziach. Sadza ze zostana zbawieni a takich jak my maja za patałachów i nie godnych aby moglibyśmy byc zbawieni….. jak bardzo sie mylą ze jest na odwrot i mysla ze maja przewage bo sa z tego swiata. Swiat ten wyśmiewa tamten. Ktory wygra? Bog!

 6. Właśnie dziś o tym czytałem :
  1 P 1, 8: Wy, choć nie widzieliście, miłujecie Go; wy w Niego teraz, choć nie widzicie, przecież wierzycie, a ucieszycie się radością niewymowną i pełną chwały 1 P 1, 9: wtedy, gdy osiągniecie cel waszej wiary – zbawienie dusz.

 7. Czytam tego bloga około roku i widzę że niektórych co komentowali już nie ma.

  1. nie wszyscy komentuja. Jest masa ludzi ktorzy czytaja blog od początku (2012)a nie komentują

   1. Rozumiem nie mam nic do tego że nie komentują. Czyli w 2012 się to zaczęło! Wtedy byłem jeszcze uspiony ☺

    1. Zdaje się ale chyba wszedłem na minę tym pytaniem ?

     1. Matiks nie zadałeś pytania.

      tak przy okazji zapytam. czy czytasz Biblie codziennie i modlisz się Matiks?
      Jest progres?

      1. W sumie racja to było stwierdzenie. Adminie możesz zwracać się do mnie po imieniu. Mam na imię Zdzisław. Tak czytam Biblię i modlę się. Co do progresu wtedy gdy przyjąlem Jezusa dwa lata temu cały czas staram się walczyć są przeszkody no idę do przodu.

       1. Ok Zdzisiu 🙂
        Super, że czytasz Biblię i modlisz się.
        Chwała Bogu.
        Jeśli nie możesz porzucić jakiegoś grzechu to poproś Boga o łaskę.

        1. 🙂 Ok. Bóg może mi dać łaskę porzucenia ale On nie zrobi nic jeśli ja się tego nie pozbędę, problem we mnie jest choć chcę porzucić cielesność to odkryłem w sobie że pewne rzeczy lubię goliznę i tak nigdy się tego nie pozbędę nie umiem tego znienawidzić.

        2. Jeszcze mi został chrzest wodny i dołączenie do jakiejś wspólnoty gdzię będę mógł przebywać wśród chrześcijan.

 8. Ludzie się boją prawdy Bożej, gdyż chcą żyć w ( złudnym ) dostatku i spokoju…

  1. Byłem u mojej rodziny ( brata matki ). To co im dość ogólnie powiedziałem traktują z rezerwą. Ja im się nie dziwię. Tyle lat watykańskiego nierządu duchowego zrobiło swoje…

   1. Troszkę nie na temat, ale to takie ładne 🙂 : “Miłość między małżonkami rodzi się z tej miłości, która nas stworzyła”

    http://wpolityce.pl/gwiazdy/286677-wtedy-gdy-modlitwa-jest-najprawdziwsza-bog-czyni-cuda-podkreslaja-radoslaw-pazura-i-dorota-chotecka

    1. katolik, ale piękne stwierdzenie

 9. Najbardziej szkodliwi myśliciele dla ludzkości według mnie : Platon, teoretycy katoliccy, Machiavelli, Spinoza, Rousseau, Malthus, Hegel, Marks/Engels, Darwin, Freud, Jung, Gurdżijew, E. Tolle, oraz różne traktaty psychologiczno-feministyczno-etyczne. To tak skrótowo.

  1. Ja się czuję Sokratesem tej społeczności, nigdy nic nie wiem, ale i tak jest o niebo lepiej niż pół roku temu.

 10. Czy wsrod chrzescijan moze wystąpić nienawisc? Wyczuwam…..

  1. Mati 🙂 Chrześcijanie to nie są ludzie doskonali (doskonały jest tylko Bóg). Chrześcijanie doświadczają takich samych uczuć i emocji jak inni. Różnica polega na tym, że (wcześniej czy później) dociera to do ich świadomości i zaczynają z tym walczyć. Modlą się i proszą Stwórcę o uwolnienie i oczyszczenie ze wszystkiego co Jemu się nie podoba i co człowiekowi przynosi szkodę.

 11. Kochani…. dziś kiedy stałam pod klatką, podszedł do mnie mężczyzna w średnim wieku i zapytał o możliwośc noclegu, gdyż twierdził że jest obcy w mieście i nie ma się gdzie podziac na jedną noc. Szczerze powiedziawszy trochę się przeraziłam bo mieszkam sama z córką i to w dodatku za granicą więc zaproponowałam mu tylko coś do jedzenia, ale odmówił. Nie mam pojęcia jakie miał intencje, ale kiedy odszedł zaczęły mnie dręczyc wyrzuty sumienia. Teraz sobie myśle, że Jezus postapiłby inaczej:(

  1. O ciężka sprawa :-/ Z jednej strony obcy a z drugiej może potrzebujący od Boga. Nie wiem co powinnaś zrobić w tej sytuacji ale nie dręcz się tym 🙂

  2. Dobrze zrobilas. Tacy ludzie moga zglosic sie o nocleg do instytucji. Nie chcial jesc to na pewno nie chcial u Ciebie tylko sie przespać.

  3. Nie zadręczaj się tą sytuacją,ponieważ teraz już nic nie jesteś w stanie zrobić.
   Sytuacja trochę dziwna…..i moim zdaniem dobrze zrobiłaś nie wpuszczając do domu obcego mężczyznę.
   Zresztą,że mieszkasz tylko z córką.
   Nie była to rodzina potrzebująca pomocy tylko zdrowy mężczyzna w średnim wieku,który równie dobrze mogł noc przeczekać na dworcu,motelu lub w innym miejscu.

 12. Czy skrajny pesymizm to coś złego? Ostatnio za dużo jego wpływu jest na mnie 🙁 normalnie jestem tym wykończony.

  1. Cierpliwości. Jeśli będziesz trzymać się Jezusa, Jego Słowa i modlił się, to pesymizmu będzie coraz mniej, mniej i mniej… aż pewnego dnia stwierdzisz, że zniknął… 🙂

   1. Rozumiem! Będę cierpliwy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: