2 Tym 3

 

Wiedz o tym, że w dniach ostatecznych nastaną trudne czasy.

2 Ludzie będą samolubni, rozkochani w pieniądzu, chełpliwi, wyniośli, bluźnierczy, nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, niegodziwi,

3 nieczuli, nieprzejednani, skorzy do oszczerstw, niepohamowani, okrutni, gardzący tym, co dobre,

4 zdradzieccy, bezmyślni, nadęci, kochający przyjemności bardziej niż Boga,

5 stwarzający pozory pobożności, lecz będący zaprzeczeniem jej mocy. Takich ludzi unikaj.

 

_______________

Czyż już czasami nie doszliśmy do tego punktu?

W zasadzie z tego wersu mógłby powstać spory tekst.

Ciężko to napisać w kilku zdaniach, ale spróbuje.

 

  1. Kochający przyjemności bardziej niż Boga. Co teraz się liczy? Fajna muza, dobry film, sport, komórka, tablet, komputer, masa przepisów kulinarnych, podróże. Jeszcze 100 lat temu nic z tych rzeczy nie było dostępne. Ludzie maja swój grafik wypełniony maksymalnie. Niestety nie da się tam wcisnąć Boga.
  2. Niewdzięczni. Pomóżcie komuś, a poznacie swego wroga. Ile to osób zatrudniałem jako pracodawca otrzymując za niedługi czas nóż w plecy. Pewną osobę zatrudniłem z rodziny, kiedy wszyscy go albo oszukiwali nie płacąc, albo wcale nie zatrudniali na umowę. Byłem jego pierwszym pracodawcą zatrudniającym na umowę. Jego pierwsza pensja u mnie wyniosła 2400. Ostatecznie w kłótni wyszedł bez żadnych ustaleń pozostawiając mnie z pustym stanowiskiem. Kilka dni później napisał mi na moim zakurzonym aucie (przy drodze stał) per “ciota”. Hip hopowiec. Jaki z tego wniosek? Trzeba częściej myć auto…To nie jest odosobniony przypadek. Mógłbym mnożyć i Wy również.
  3. Rozkochani w pieniądzu. Ludzie w Polsce nie chcą pracy. Nie lubią pracować. Chcą pieniędzy. Oczywiście zaznaczmy tutaj naszą marną stopę życiową, ale jest takie powiedzenie “biednyś boś głupi, głupi bo biedny”. Od 1989 roku wybierani są stale ci sami złodzieje. Przez każda ekipę podtrzymywane są grabieżcze podatki, ustawy upadlające ludzi, system niezdrowia, Jeśli macie znajomych na zachodzie to wiecie o czym mówię. Nie jest to tak, że tam sa ludzie święci a politycy to tacy fajni życzliwi społeczeństwu ludzie. Po prostu na zachodzie społeczeństwo bardziej się szanuje i wiecej wymaga od polityków. W Polsce ludzie są nie zbyt mądrzy. Pokutuje mentalność katolicko-komunistyczna. Chora mieszanka. Kraje bogate, to te, które wyrosły na bazie etyki protestanckiej, gdzie wartością nadrzędną w dojściu do Boga jest praca, oszczędzanie, zbieranie kapitału poprzez skromny styl życia.
  4. Stwarzający pozory pobożności. Wystarczy iść do kościółka i zorganizować święta i jest się wierzącym i pobożnym. tematu chyba nie trzeba przybliżać.
  5. Bluźnierczy. Słowo to ma dwa znaczenia. Pierwsze z nich to: wymawiający złowieszcze słowa. Drugim jest bluźnienie wobec Boga. Uraganie Bogu obecnie staje się modne.

Reszty nie trzeba komentować.

Żyjemy w czasach końca.