Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

OBLUBIENICA CHRYSTUSA

David Wilkerson

Prawda jest taka, że nie wszystkie nasze doświadczenia są testem naszej wiary. Często Pan chce czegoś innego, kiedy jesteśmy w ogniu naszych ucisków. Rzeczywiście, czym bliżej chodzimy z Chrystusem i głębsze są nasze doświadczenia, tym więcej On działa w nas, by uzyskać coś innego, niż wiara.
Nie zrozumcie mnie źle: kiedy nasza wiara się chwieje, przychodzą testy wiary. Nigdy nie będziemy całkowicie poza takimi testami. Ale tu jest inny Boży cel naszych doświadczeń: Ojciec przygotowuje Oblubienicę dla Swojego Syna.
On chce z naszych doświadczeń czegoś więcej, niż większa wiara. Oblubienica będzie mocno sprawdzana, a jej miłość do Oblubieńca przejdzie przez ogień. Jej zaufanie do Niego będzie wypróbowane przez ogień, powodzie i uciski. Jednak te doświadczenia nie są sprawą próby jej miłości i oddania. Jest to raczej oczyszczanie miłości, która już jest w pełni poświęcona. Pozwólcie to wyjaśnić.
Wierzę, że wielu czytających to przesłanie jest w pełni oddanych Chrystusowi Jezus jest wielką miłością twojego życia i twoje zaufanie do Niego jest w pełni rozkwitu. Oczywiście bywają dni, kiedy to zaufanie jest testowane, ale Bóg szuka czegoś jeszcze u ciebie, czegoś więcej. Jego przygotowywanie Oblubienicy wymaga dokonania w tobie ponadnaturalnej pracy.
Ta oblubienica – wybrana i ukochana przez Jezusa – musi być pochłonięta tęsknotą, by być z jej Oblubieńcem. Ona musi być uwolniona od innych atrakcji. Musi być pochłonięta pragnieniem, by zawsze być w Jego obecności. Paweł nawiązuje to tej tęsknoty, kiedy pisze o swoim pragnieniu „Wolelibyśmy raczej wyjść z ciała i zamieszkać u Pana” (2 Kor 5:8). „Albowiem dla mnie życiem jest Chrystus, a śmierć zyskiem” (Flp 1:21).
To nie było chorobliwe wypatrywanie śmierci ze strony Pawła. Apostoł wyraźnie żył pełnią pożytecznego życia, ale powiedział, „Coś we mnie pragnie, by być z Panem, tam gdzie On jest. Tęsknię, by być z Nim twarzą w twarz.” By coś takiego powiedzieć, Paweł musiał być kompletnie uwolniony od świata i jego atrakcji.

 

 

Updated: 24 marca 2016 — 18:45

14 komentarzy

Add a Comment
  1. Ten świat jest czasem tak popaprany, iż ja nie mogę. Możesz myśleć w sposób dowolny, ale zgodny z naszymi oczekiwaniami. Ty lepiej nie myśl. Był taki jeden co myślał, to przyszli i mu pokazali, a teraz sam nie myśli i swoim dzieciom nie pozwala.

  2. Córka pastora Chojeckiego. Prowadza na yt program “Pod prąd” dosc ciekawy choc z niektorymi pogladami sie nie zgadzam.

  3. “Wielkie nieba. Ciemnotę szerzą.”-reakcja postępowego materialisty.

  4. Czy człowiek to tylko zwierzę, czy aż istota ludzka? Babilon optuje za pierwszym, a Jeruzalem za drugim.

  5. Jak zobaczyłem komentarze pełne nienawiści i jadu to ręce mi opadły…. Wyśmiewają się z wiary w Biblię, a sami wierzą że świat sam z siebie z nicości wybuchł i wszystko się stało, a człowiek tak naprawdę pochodzi od ryby która przemieniła się potem w gada, za to ten w jakąś wiewiórkę czy innego ssaka, ssak natomiast zamienił się w małpę, a małpa w człowieka… I według tych którzy w to wierzą ma to sens ?

 1. Od jakiegoś czasu podoba mi się muzyka country. I tak eksplorujac sobie ten gatunek natrafiłem na zespół Louvin brothers. Sa chrzesciijanami i jak wielu bialych z poludniowych Stanow sa chrzescijanami o czy m spiewaja w wielu utworach. Wydali m.in. płytę Satan is real. Głosza tam Slowo Boze. W naszym kraju jest ona zablokowana na Youtube.

  1. Chrześcijański zespół nazywa swoją płytę szatan jest prawdziwy. Dziękuje, ale nie skorzystam. Na YouTube jest inny klip the arrows – father of Lies. Polecam

   1. Wydali też inny Keep your eyes on Jesus. Tutaj link :
    https://m.youtube.com/watch?v=-iDoeOXcGfo

 2. Z punktu widzenia hermeneutyki praktycznie wszyscy jesteśmy przesiąkniętymi pogaństwem katolikami-personalistami miast chrześcijanami-indywidualistami…Wyjaśnienie( k-p biernie pochłania, a ch-i czynnie przekształca swoje otoczenie}.. Po prostu babilończycy nie są normalnymi ludźmi.

 3. Jezus, Syn Boży-Człowieczy NIGDY nie chciał tworzyć nowej religii ( wiedział, iż ludzie wypaczą Jego słowa ), a nawoływał do upamiętnia.Domu Izraelskiego ( wszystkich pokoleń Jakuba oprócz Dana ). Szokujące, nie?

 4. W tych czasach większość ludzi pragnie destrukcji swojej osobowości, najlepiej w formie niekończącej się zabawy. Dlaczego tego pragną? Ano dlatego by zapomnieć. Co zapomnieć? Że są upodleni. Czym upodleni? Brakiem sensu i celu. Czego? Swego życia.

 5. Dziękuję w Imieniu Jezusa Chrystusa…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: