Na pewno nie mała liczba czytających tego bloga jest, czuje się skrzywdzona przez inne osoby. Niestety należę do tego grona i ja.

Walczę z tym jak narkoman z narkotykami. Czasem mam wrażenie, że mi się to udaje.

Musicie wiedzieć, że jeśli jesteście w Jezusie, to Bóg Was w tym nie pozostawi samym sobie.

Mnie tuż po ataku pewnej osoby, a w następstwie moim zgorzknieniu, podesłał mi Krzysztofa naszego admina forum-chrzescijan.pl, który to sprezentował mi na 1 zjazd w Sulejowie książkę Johna Bevera pt “Diabelska Pułapka”. Tak działa Bóg…

Nagle w odpowiednim momencie poprzez dana sytuacje otrzymujemy pomoc.

 

Gdyby nie ta książka, która traktuje tylko i wyłącznie o braku przebaczenia i zgorzknieniu, te emocje zjadły by mnie jak koń zjada owies.

Pewnego razu dostosowałem się do zaleceń autora Diabelskiej pułapki.

W październiku dałem plamę jako chrześcijanin. Dałem się wkręcić w sytuację, po której czułem się oddalony od Boga. Postanowiłem więc zrobić na złość demonom i zdecydowałem, że pogodzę się z kilkoma osobami, z którymi rozstałem się z obustronnym żalem.

Zacząłem od starszego zboru, który robił mi problemy z chrztem.

Przypominam:

http://detektywprawdy.pl/2015/06/09/moj-zbor-odmowil-mi-chrztu/

 

 

Pojechałem do niego. Zapukałem , po czym otworzył. Podał mi rękę odwróconą dłonią bo był bez koszulki i coś chyba musiał robić. To jest chyba mało ważne.

Powiedziałem do niego tak: przyjechałem podać rękę na zgodę i przeprosić, bo w nieładnym stylu od was odszedłem. (faktycznie mogłem delikatniej to zrobić mimo wszystko, ale podczas rozmowy telefonicznej okazałem emocje).

On: wiesz my musimy wybaczać i ja ci wybaczam , ale to co zrobiłeś (miał chyba na myśli ze opisałem to na blogu, choć bez podawania nazwisk, imion i kościoła oraz adresu), jest poniżej… (tu sie wahał)

ja: chrześcijaństwa? zapytałem jakby podpowiadając mu

on: gorzej (w nerwach, roztrzęsiony), gorzej, poniżej człowieczeństwa i nie chce mieć z tobą nic wspólnego.

ja: ok, rozumiem, jeszcze raz przepraszam i do widzenia, cześć” – powiedziałem nie tłumacząc się, nie wskazując jego win itp.

Poszedłem i w drodze miałem smutek, chciałem zamknąć blog, ale myślę, ledwo ludzie mi zaczęli wspomagać mnie finansowo(październik) a ja znów chce zamknąć blog.

Myślałem tylko jeśli jestem gorszy od człowieczeństwa to kim jestem? pedofilem? mordercą?…

Wyszedłem i miałem coś więcej niż doła.

Z ledwością, roztrzęsiony  dojechałem zaraz po tym, zdołowany, do brata wujecznego – ateisty, z którym miałem pewne poróżnienie z 2-3lata temu. Obaj mielismy do siebie żale.

On: Czesc piotrek

ja; cześć

jakby nigdy nic.

On prowadzi zaklad wulkanizacyjny i jacys klienci chcieli mi sprzedac opony. Powiedzial do nich: eh chlopaki te opony nie sa tyle warte i nie wciskajcie mu kitu bo to moj brat – powiedział.

Chwile jeszcze pogadaliśmy chcialem umowic sie na montaż opon, tzn wymiane, po czym odjechalem zegnając sie z bratem.

 

Kilka dni później poszedłem do sąsiada, który z 2 lata temu za to, że łatałem kiedyś drogę (nie mieszkam przy asfalcie:-) )zbluzgał mnie, a ja chciałem sie z nim bić, za to że mnie zwyzywał. Sąsiad dał mi dloń i jesteśmy od tej pory pogodzeni.

Pomijając pierwszy przypadek poczułem wielką ulgę, jakby ciężar spadł.

Podałem te przykłady, aby pokazać, że przebaczanie zawsze wiąże się z kosztem, o czym więcej mówi autor tego wykładu niżej.

Mówi o przebaczaniu, o koszcie jakim jest przebaczenie. My mamy wziąć to na siebie, te ataki jak Jezus brał wszelkie ataki od świata na siebie aż do ukrzyżowania.

Mamy przy tym nie hodować jaja węża. Naszych złoczyńców rozliczy Bóg.

Chrześcijaństwo to nie rytuały kościelne, coniedzielne spotkania. To praca nad sobą w oparciu o Słowo i relacje z Bogiem. relacje, a nie formułki i rytuały.

Osoba nie opisana tutaj,  która wyrządziła mi wiele krzywd, choć ja jej wiele dobra, uczy mnie tak naprawdę przebaczania, wyjścia z tej sytuacji. Staram sie o niej źle nie myśleć, ale widzę zło. Ciężko jest oddzielić ocenę, od hodowania jaja węża. Modlę się o tę osobę prawie codziennie . To mi wiele pomaga.

Może i Wam zranionym pomoże ten wykład.