Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Antypas – wierny świadek

Zac Poonen.

 

W księdze Objawienia 2 : 12-17 czytamy : “Aniołowi Kościoła w Pergamie napisz: To mówi Ten, który ma miecz obosieczny, ostry. Wiem, gdzie mieszkasz: tam, gdzie jest tron szatana, a trzymasz się mego imienia i wiary mojej się nie zaparłeś, nawet we dni Antypasa, wiernego świadka mojego, który został zabity u was, tam gdzie mieszka szatan….”

Pergamon było miastem , w którym było tyle zła, że Pan mówi , że Szatan miał tam swoją ziemską siedzibę. Jest o tym mowa dwukrotnie w Księdze Objawienia 2:13. W samym zaś środku tego miasta Pan ustanowił swój kościół.

Pan mówi do nich: „ Wiem gdzie mieszkasz”. On wie dokładnie gdzie mieszkamy i w jakich okolicznościach się znajdujemy. On również może nas zachować czystymi i zwycięskimi nawet gdy Szatan ustanowił swoją siedzibę tam gdzie mieszkamy. Z pomocą Ducha Świętego, my również możemy zwyciężyć.

Nie słyszano nigdy o tym aby jakakolwiek lampa żaliła się, że okolice są dla niej zbyt ciemne by w nich świecić. Jasność światła bijącego z jampy nie ma nic wspólnego z jej otoczeniem. Jej światło zależy jedynie od ilości oliwy, którą zawiera.

Dokładnie tak samo jest z kościołem lokalnym. Otoczenie może byc pełne zła. Szatan może mieć tron w tym mieście. Jednakże jeśli kościół jest pełen oliwy Ducha Świetego, światło będzie świecić jasno. W zasadzie, im ciemniejsze są okolice, tym jaśniej jakiekolwiek światło będzie widziane w takich okolicach! Gwiazdy są widoczne w nocy, nie w ciągu dnia.

Pan przykazuje temu kościołowi trzymać się mocno Jego imienia i nie zapierać sie wiary nawet w czasie prześladowań. On w szczególności wyróżnia Antypasa, który był wiernym sługą i który położył swoje życie za wiarę.

Antypas był jedynym, który opowiedział się za Bożą Prawdą, nawet jeśli to oznaczało być całkowicie samym. On był mężem przekonań i nie zależało mu na tym by podobać się ludziom. Ci którzy znają Boga nie muszą oglądać się wokół siebie by szukać ludzi, którzy wierzą w to co oni wierzą. Są gotowi by powstać samemu dla Pana, jeśli zajdzie potrzeba, samemu przeciwko całemu światu. Antypas był właśnie takim mężem. Dlatego też został zabity.

Gdyby chciał podobać się ludziom, mógłby uniknąć śmierci. On został zabity ponieważ opowiedział się bezkompromisowo po stronie Objawionej Prawdy Bożej. Ludzie prawdopodobnie nazywali go ograniczonym, upartym, ciężkim do współpracy i obłąkanym. Jednakże to nie miało znaczenia dla niego. On tylko stanął po stronie prawdy przeciwko wszelkiemu grzechu, światowości, kompromisie, nieposłuszeństwie Bożeu Słowu i przeciwko diabłu. Tutaj był człowiek, który był zagrożeniem dla księstwa Szatana.

Być może Szatan zdecydował się ustanowić swój tron w Pergamie ponieważ Antypas tam żył. Jakimż mężem Antypas musiał być, że nawet sam Szatan się go obawiał!

Bóg potrzebuje dzisiaj ludzi takich jak Antypas w każdej części świata. Wkrótce nachodzi czas kiedy będziemy musieli zapłacić cenę za naszą wiarę. Całe Chrześcijaństwo Babilonu wokół nas pójdzie na kompromis i pokłoni się Antychrystowi. Czy będziemy niewzruszeni w tym dniu, jak Antypas był ? Czy raczej ugniemy kolana przed Szatanem by zachować nasze życie? Czy jesteśmy przekonani, że warto stracić życie dla Bożej Prawdy?

Dzisiaj Bóg testuje nas poprzez małe próby. Tylko jeśli jestesmy wierni w tym małych testach, będziemy w stanie być wierni w większych testach które przyjdą w przyszłości. Szatan powinien postrzegać cię jako tak duże zagrożenie dla jego królestwa, że przenosi swoje królestwo do miasta gdzie mieszkasz.

Smutną rzeczą jest to, że kościół w Pergamonie stracił duchowo po tym jak Antypas umarł. Antypas był prawdopodobnie proroczym głosem w kościele. Kiedy umarł, ktoś inny przejął autorytet i kościół przestał mieć już znaczenie. To jest smutna historia wielu kościołów.

 

Tekst z forum-chrzescijan.pl.

Updated: 7 marca 2016 — 10:17

10 komentarzy

Add a Comment
 1. Piotrze taka teoria moja jest:
  Tak jak u Boga 1 dzień =1000 lat
  Chrystus umęczony na krzyżu jest w środku tygodniu po koniec środy.
  Od tego momentu mamy czwartek -1000 lat
  Piątek -1000 lat i zaczynamy…
  szabat odpocznienie w Panu Naszym Jezusie Chrystusie- 2033 rok minie 6 tysięcy lat .
  Taki tam moje☺

  1. Co mogłoby się na tym świecie porobić do tego czasu… Chyba nie chcę nawet sobie wyobrazić

  2. Ktos wyliczyl ze to bedzie 2028, poniewaz pozmieniany byl kalendaz 🙂

  3. Trochę niezbyt precyzyjne z uwagi na to, że Chrystusa śmierć nastąpiła po przeszło 4000 lat od stworzenia Adama (zatem nie w połowie tygodnia tylko w drugiej połowie tygodnia).
   Ponadto, jeśli niedługo wkroczymy w 6 tysiąclecie to możemy je nazwać Milenium (1000-letnie Królestwo), ale jeszcze nie Szabatem… bo Szabatem jest dzień siódmy…

 2. Bądz jak Antypas. Antypas ziomem jest.

 3. Jakże ważny w kontekście oddania pokłonu antychrystowi wydaje się ten werset z Listu św. Pawła do Filipian: “Dla mnie bowiem żyć – to Chrystus, a umrzeć – to zysk” (1:21). Zwiedzeni muzułmanie ochoczo umierają za swoją religię, umierają dla szatana, natomiast jak wielu chrześcijan strachem napawają choćby artykuły o islamizacji Europy czy “Paln 3 wojen światowych”. A co dopiero dobrowolnie oddać życie w imie Jezusa Chrystusa?! A wiemy, że Pan do Nowej Jerozolimy nie wpuści tchórzy. Ilu z nas jest tchórzliwych, gdy choćby w pracy mają stać po stronie Słowa Bożego? A co zrobią, gdy wyznawcy allaha zapukają do drzwi? Trzeba modlić się o Ducha odwagi i męstwa i o coraz silniejszą, dziecięcą wiarę.

  1. Tak dokładnie zgadzam się z tym co bracie napisałeś,abyśmy modlili się o ducha odwagi i męstwa i o wiarę.Aby z dnia na dzień wzrastała w nas ufna wiara w Chrystusa i jego zwycięstwo.Abyśmy odwrócili się prawdziwie od życia światowego,wtedy nie będziemy zamartwiać się wieściami ze świata.Tylko zaczniemy się cieszyć tym,że nasz Pan Jezus Chrystus jest już blisko.I nawet gdyby przyszło nam stracić życie na ziemi,mamy zwycięstwo w Chrystusie.
   Trzeba nam więcej wiary i ufności,takiej jaką mieli pierwsi naśladowcy Jezusa Chrystusa.

 4. Prześladowania Chrześcijan https://youtu.be/N9Q6_XGeQXg.

  1. Człowiek bez Chrystusowej miłości jest bestią…

  2. Niektórzy mówią by mahometan poczęstować atomówkami, ale my walczymy z duchem ( szatańską ideologią wszelakiego rodzaju ), a nie samym ciałem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: