Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Co matematyk zobaczył w Biblii? Historia Iwana Panina

Świetny matematyk, językoznawca i zagorzały agnostyk. Jeździł z wykładami po Stanach i coraz bliższy był mu ateizm. Iwan Panin. Kiedy wziął do ręki Nowy Testament nie mógł się spodziewać, że resztę życia poświęci, by bronić jego Boskiego pochodzenia.

Panin lubił liczbowe zabawy. Świetnie znał też grekę i hebrajski i wiedział, że litery w tych językach mają swoje wartości liczbowe. Pewnego dnia spróbował zastąpić litery w Ewangelii wg Jana odpowiadającymi im cyframi.

Efekty nie dały mu spokoju.

Badaniom nad matematyczną konstrukcją Biblii naukowiec poświęcił kolejne 40 lat życia. Wykazał przede wszystkim, że Biblia w językach oryginalnych jest bardzo zręcznie ułożonym produktem matematycznego superintelektu – wykraczającym poza ludzkie możliwości przemyślnego skonstruowania. Następnie dostarczył przedstawicielowi Fundacji Badań Nobla przeszło 43 tys. stron swoich studiów wraz z dołączonym oświadczeniem, że jest to dowód na to, że Biblia jest Słowem Bożym.

 

 

 

Updated: 24 lutego 2016 — 10:00

29 komentarzy

Add a Comment
  1. strona jest niedostępna ;/

   1. Nie ma ktoś zapisanej kopii tej strony?

    1. to strona Cupaka była, to musisz do Niego się zgłosić, z tego co wiem, u radtrapa się często udziela, może tam go złapiesz. Ma jeszcze konto u nas na forum.

 1. Czy można modlić się do Ducha Świętego ?….
  Pozdrawiam

  1. Duch Święty to przecież Pan Jezus czyli Ojciec Stworzyciel, tytuuj go jak chcesz, ale pamiętaj: BÓG JEST JEDEN, nie trzech 🙂

   Pozdrawiam
   L.

   1. Zgadzam się z Tobą w 100%. Bóg jest Jeden. Chciałem przeprowadzić mały eksperyment i modliłem się m/w takimi słowami: Pocieszycielu zesłany nam przez samego Pana Boga etc. etc.
    Po paru dniach takiej modlitwy we śnie usłyszałem głośny, doniosły głos: “W czym mogę tobie pomóc”. Ilekroć modle się tymi słowami zawsze czuje przypływ wielkiej energii, radości, spokoju itp. Zastanawiam się nad pochodzeniem tych doznań – wiemy, że żyjemy w czasach powszechnego zwiedzenia a Pismo nakazuje badać takie rzeczy. Co tym sądzicie – napiszcie wprost…

    1. wszystko w porządku tylko nie traktuj pocieszyciela jako kogoś innego niż Ojciec I Jezus – to jest jednośc i jedna osoba. Duch Swiety to nie magiczna moc, ani nic takiego, to sam Pan Jezus ktory w tobie mieszka. Dlatego nie modl sie do Pana o pocieszyciela, tylko modl sie do Pana o to by on sam nawiedził Cię – w koncu to to samo 🙂

     Pzdr

 2. Dla wielu ważniejsze od życzliwości Boga są pieniądze i ludzkie uznanie…

 3. Niesamowite ! 🙂

  1. różne są drogi do Boga.
   Moja wiodła z polityki
   Tego bohatera o którym wspominaja na wykładzie wiodła z nauki.
   Wiatr wieje tam gdzie chce

 4. Do mnie Pan Bóg dotarł właśnie przez naukę, ale też przez czytanie o polityce i historii.

 5. bardzo ciekawy, interesujący wykład. 🙂

 6. Dwukrotnie narodzony

  Kolejny dowód na to ,że Słowo Boże jest Święte,Doskonałe i nie do podważenia.

  Wielkość,Mądrość i Chwała naszego Stwórcy jest nieskończona.

 7. “Newton, poświęcał studiowaniu Biblii więcej czasu niż nauce. Napisał: „Jestem przekonany, że Biblia jest Słowem Bożym, napisanym przez tych, których On inspirował. Studiuję ją codziennie” oraz: „Żadna inna nauka nie jest tak potwierdzona, jak nauka Biblii”.”

  Z Wikipedii
  🙂

 8. Długo szukałam Boga, chociaż nie potrafiłam wcześniej tego tak zdefiniować. Wydawało mi się że szukam autorytetów, że obudził się we mnie jakiś głód wiedzy. Duże znaczenie dla takiego niedowiarka jak ja miały tego typu informacje :

  https://znanichrzescijanie.wordpress.com/ciekawostki/noblisci-o-bogu/

  1. Dziękuję za bardzo ciekawy odnośnik 🙂

   Chyba troszkę Cię rozumiem siostrzyczko 🙂 bo po tym jak odnalazłam Boga na nowo (ale jeszcze na kilka lat przed nowo narodzeniem) zakopałam się w książkach typu “nauka a wiara” i tak byłam wtedy zafascynowana tym, że nauka jest poparciem na wielkość i wspaniałość Boga 🙂

   Cytat z tej stronki, co podałaś 🙂 :
   “„Nie ma żadnej niezgodności pomiędzy Nauką a religią… Nauka pokazuje, że Bóg istnieje.” (Sir Derek Harold Richard Barton)

  2. Hej Agnieszko, pozdrowienia od autora bloga do którego wstawiłaś linka;)

 9. Na początku XX wieku rabin z Czech, Michael Weissmandl odkrył prawidłowość w Pięcioksięgu – zaznaczając co pięćdziesiątą literę każdej z ksiąg wychodziło mu słowo „Tora”.

  Odkrycie to skłoniło izraelskiego matematyka Eliyahu Rips do opracowania programu komputerowego (z pomocą amerykańskiego fizyka Dorona Witzuma) analizującego powtarzające się ciągi liter Pięcioksięgu.

  Potem na podstawie tego programu amerykański dziennikarz Michael Drosin wypromował tzw. „Kod Biblii” – według niego wszystkie wydarzenia przeszłe i przyszłe, miejsca daty i nazwiska, katastrofy i wypadki są zakodowane w Pięcioksięgu.

  „W roku 1997 przedstawił wyniki swej pracy w „Kodzie Biblii”. Wyniki były zdumiewające.
  Słowo „Kennedy” krzyżowało się z „Dallas”, „Clinton” z „prezydent”; „Saddam Husajn” ze „scud” (nazwa pocisków). Drosnin odnalazł w Biblii ostrzeżenia przed Hitlerem, zapowiedzi zrzucenia bomby atomowej na Hiroszimę, wybuchu wojny z Irakiem, plagi terroryzmu. Nic więc dziwnego, że jego książka zyskała światowy rozgłos.” (focus.pl)

  Trochę tego Drosina poniosło 😉 Czytałam tę książkę ok 2 lata temu i pamiętam że w którejś części doszedł do wniosku, że odnalazł w Biblii hasło, że Pismo Święte i w ogóle rzeczywistość została zakodowana przez komputer …

 10. Co to ludzie nie wymyślą, aby tylko zaprzeczyć istnieniu Boga.

 11. Cieszę się, że są siostrzyczki, które mnie rozumieją Kosiaczku 🙂 Niestety moja rodzona siostra na razie nie rozumie, że ja wierzę i nie chce zrozumieć. Mam nadzieję, że to się zmieni.

  1. Zobacz Aguś znalazłam dziś ciąg Fibonacciego i fraktala w mrożonce 😀

   http://images78.fotosik.pl/409/d4948dc491c4846a.jpg

 12. Dziękuję za pozdrowienia zch 🙂 Ja też pozdrawiam Ciebie serdecznie 🙂

 13. Dobra robota zch:)

 14. Pięknie Kasiu 🙂 Uwielbiam podziwiać takie cuda. Bóg jest artystą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: