Chrystusowcy biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrystusowcy biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Co matematyk zobaczył w Biblii? Historia Iwana Panina

Świetny matematyk, językoznawca i zagorzały agnostyk. Jeździł z wykładami po Stanach i coraz bliższy był mu ateizm. Iwan Panin. Kiedy wziął do ręki Nowy Testament nie mógł się spodziewać, że resztę życia poświęci, by bronić jego Boskiego pochodzenia.

Panin lubił liczbowe zabawy. Świetnie znał też grekę i hebrajski i wiedział, że litery w tych językach mają swoje wartości liczbowe. Pewnego dnia spróbował zastąpić litery w Ewangelii wg Jana odpowiadającymi im cyframi.

Efekty nie dały mu spokoju.

Badaniom nad matematyczną konstrukcją Biblii naukowiec poświęcił kolejne 40 lat życia. Wykazał przede wszystkim, że Biblia w językach oryginalnych jest bardzo zręcznie ułożonym produktem matematycznego superintelektu – wykraczającym poza ludzkie możliwości przemyślnego skonstruowania. Następnie dostarczył przedstawicielowi Fundacji Badań Nobla przeszło 43 tys. stron swoich studiów wraz z dołączonym oświadczeniem, że jest to dowód na to, że Biblia jest Słowem Bożym.

 

 

 

Updated: 24 lutego 2016 — 10:00

30 komentarzy

Add a Comment
  1. strona jest niedostępna ;/

   1. Nie ma ktoś zapisanej kopii tej strony?

    1. to strona Cupaka była, to musisz do Niego się zgłosić, z tego co wiem, u radtrapa się często udziela, może tam go złapiesz. Ma jeszcze konto u nas na forum.

 1. Czy można modlić się do Ducha Świętego ?….
  Pozdrawiam

  1. Duch Święty to przecież Pan Jezus czyli Ojciec Stworzyciel, tytuuj go jak chcesz, ale pamiętaj: BÓG JEST JEDEN, nie trzech 🙂

   Pozdrawiam
   L.

   1. Zgadzam się z Tobą w 100%. Bóg jest Jeden. Chciałem przeprowadzić mały eksperyment i modliłem się m/w takimi słowami: Pocieszycielu zesłany nam przez samego Pana Boga etc. etc.
    Po paru dniach takiej modlitwy we śnie usłyszałem głośny, doniosły głos: “W czym mogę tobie pomóc”. Ilekroć modle się tymi słowami zawsze czuje przypływ wielkiej energii, radości, spokoju itp. Zastanawiam się nad pochodzeniem tych doznań – wiemy, że żyjemy w czasach powszechnego zwiedzenia a Pismo nakazuje badać takie rzeczy. Co tym sądzicie – napiszcie wprost…

    1. wszystko w porządku tylko nie traktuj pocieszyciela jako kogoś innego niż Ojciec I Jezus – to jest jednośc i jedna osoba. Duch Swiety to nie magiczna moc, ani nic takiego, to sam Pan Jezus ktory w tobie mieszka. Dlatego nie modl sie do Pana o pocieszyciela, tylko modl sie do Pana o to by on sam nawiedził Cię – w koncu to to samo 🙂

     Pzdr

 2. Dla wielu ważniejsze od życzliwości Boga są pieniądze i ludzkie uznanie…

 3. Niesamowite ! 🙂

  1. różne są drogi do Boga.
   Moja wiodła z polityki
   Tego bohatera o którym wspominaja na wykładzie wiodła z nauki.
   Wiatr wieje tam gdzie chce

 4. Do mnie Pan Bóg dotarł właśnie przez naukę, ale też przez czytanie o polityce i historii.

 5. bardzo ciekawy, interesujący wykład. 🙂

 6. Dwukrotnie narodzony

  Kolejny dowód na to ,że Słowo Boże jest Święte,Doskonałe i nie do podważenia.

  Wielkość,Mądrość i Chwała naszego Stwórcy jest nieskończona.

 7. “Newton, poświęcał studiowaniu Biblii więcej czasu niż nauce. Napisał: „Jestem przekonany, że Biblia jest Słowem Bożym, napisanym przez tych, których On inspirował. Studiuję ją codziennie” oraz: „Żadna inna nauka nie jest tak potwierdzona, jak nauka Biblii”.”

  Z Wikipedii
  🙂

 8. Długo szukałam Boga, chociaż nie potrafiłam wcześniej tego tak zdefiniować. Wydawało mi się że szukam autorytetów, że obudził się we mnie jakiś głód wiedzy. Duże znaczenie dla takiego niedowiarka jak ja miały tego typu informacje :

  https://znanichrzescijanie.wordpress.com/ciekawostki/noblisci-o-bogu/

  1. Dziękuję za bardzo ciekawy odnośnik 🙂

   Chyba troszkę Cię rozumiem siostrzyczko 🙂 bo po tym jak odnalazłam Boga na nowo (ale jeszcze na kilka lat przed nowo narodzeniem) zakopałam się w książkach typu “nauka a wiara” i tak byłam wtedy zafascynowana tym, że nauka jest poparciem na wielkość i wspaniałość Boga 🙂

   Cytat z tej stronki, co podałaś 🙂 :
   “„Nie ma żadnej niezgodności pomiędzy Nauką a religią… Nauka pokazuje, że Bóg istnieje.” (Sir Derek Harold Richard Barton)

  2. Hej Agnieszko, pozdrowienia od autora bloga do którego wstawiłaś linka;)

 9. Na początku XX wieku rabin z Czech, Michael Weissmandl odkrył prawidłowość w Pięcioksięgu – zaznaczając co pięćdziesiątą literę każdej z ksiąg wychodziło mu słowo „Tora”.

  Odkrycie to skłoniło izraelskiego matematyka Eliyahu Rips do opracowania programu komputerowego (z pomocą amerykańskiego fizyka Dorona Witzuma) analizującego powtarzające się ciągi liter Pięcioksięgu.

  Potem na podstawie tego programu amerykański dziennikarz Michael Drosin wypromował tzw. „Kod Biblii” – według niego wszystkie wydarzenia przeszłe i przyszłe, miejsca daty i nazwiska, katastrofy i wypadki są zakodowane w Pięcioksięgu.

  „W roku 1997 przedstawił wyniki swej pracy w „Kodzie Biblii”. Wyniki były zdumiewające.
  Słowo „Kennedy” krzyżowało się z „Dallas”, „Clinton” z „prezydent”; „Saddam Husajn” ze „scud” (nazwa pocisków). Drosnin odnalazł w Biblii ostrzeżenia przed Hitlerem, zapowiedzi zrzucenia bomby atomowej na Hiroszimę, wybuchu wojny z Irakiem, plagi terroryzmu. Nic więc dziwnego, że jego książka zyskała światowy rozgłos.” (focus.pl)

  Trochę tego Drosina poniosło 😉 Czytałam tę książkę ok 2 lata temu i pamiętam że w którejś części doszedł do wniosku, że odnalazł w Biblii hasło, że Pismo Święte i w ogóle rzeczywistość została zakodowana przez komputer …

 10. Co to ludzie nie wymyślą, aby tylko zaprzeczyć istnieniu Boga.

 11. Cieszę się, że są siostrzyczki, które mnie rozumieją Kosiaczku 🙂 Niestety moja rodzona siostra na razie nie rozumie, że ja wierzę i nie chce zrozumieć. Mam nadzieję, że to się zmieni.

  1. Zobacz Aguś znalazłam dziś ciąg Fibonacciego i fraktala w mrożonce 😀

   http://images78.fotosik.pl/409/d4948dc491c4846a.jpg

 12. Dziękuję za pozdrowienia zch 🙂 Ja też pozdrawiam Ciebie serdecznie 🙂

 13. Dobra robota zch:)

 14. Pięknie Kasiu 🙂 Uwielbiam podziwiać takie cuda. Bóg jest artystą.

 15. Gematria-Polega na przekształcaniu słów na liczby, zwykle przez przypisanie liczby do każdej litery alfabetu hebrajskiego. Po konwersji na liczbę słowa są porównywane do podobnie przekształconych innych słów i z podobieństw wyciągane są wnioski. Ja unikam jak ognia tej formy interpretacji ponieważ ma ona związek z okultyzmem .Drugie zdanie Biblii: (Rodzaju 1:2) (…)A ziemia była bezkształtna i pusta i ciemność panowała na powierzchni głębiny wodnej; a czynna siła Boża przemieszczała się tu i tam nad powierzchnią wód.
  W tym zdaniu szczególną uwagę zwracam na frazę; bezkztałtna i pusta.Logika podpowiada ,że pustka to brak miejsca na coś np:emocje.W sensie historii matematyki “pustka” to miejsce przedstawiające symbol zera.Początkowo brak wartości czyli zero oznaczano pustym miejscem.Wiemy o tym z babilońskich tabliczek glinianych. Brak cyfry w jednym z rzędów własnie oznaczono na tabliczce pustym miejscem. Rzymianie w miejscu, gdzie miało być zero,pozostawiali pustą przestrzeń. Później, m.in Grecy, do liczenia używali zwykłych stołów z krążkami z odpowiednimi cyframi. W miejsce zera wstawiano pusty krążek bez żadnej liczby. W roku 130 Ptolemeusz zaczął używać symbolu oznaczającego zero. Znak ten miał postać kółka z poziomą linią na górze. Kilka wieków wcześniej w Mezoameryce zera jako liczby zaczęli używać Olmekowie. Przypuszcza się, że już ok. 400 p.n.e. Olmekowie użyli symbol przypominający muszlę (średniowiecze -spirala Fibonacciego). Ich zero zostało przejęte przez Majów w ich systemie liczbowym.Średniowieczni mnisi znali to pojęcie pod łacińską nazwą “nullae” co znaczy “nic”. Współczesny symbol “zero” pochodzi z Indii gdzie znane było pod nazwą “śuunya”, co znaczy
  pusty. Uczeni arabscy nadali zeru jego nazwę, która pochodzi od arabskiego słowa “sifr” oznaczającego pusty.Europejczycy przyjęli “zero” w XI wieku za sprawą papieża-uczonego Sylwestra II. W roku 1202 we Włoszech Fibonacci wydał podręcznik arytmetyki “Liber abaci”, w którym posługiwał się słowem “zephirum” oznaczającym zero.
  Współczesna nazwa tej liczby stała się powszechna od roku 1491. Proszę zauważyć,że znaczna część postrzeganego konfliktu między nauką a Biblią skupia się na tym, jak patrzeć na proroctwo biblijne. Większość uczonych nie widzi analogii między proroctwami biblijnymi a cyklicznymi zjawiskami astronomicznymi. Ja to dostrzegam i o tym piszę na forum. Starożytni Grecy w słowie “omikron” oznaczali liczbę 70. Greccy astronomowie jako pierwsi użyli symbolu “0” w tym sensie, w jakim teraz go używamy, dlaczego używali takiego znaku graficznego? Istnieje kilka teorii na ten temat Niektórzy historycy mówią, że “0” (zero) oznacza “omikron”, pierwszą literę greckiego słowa ” ouden “, co oznacza” nic “. Teraz nawiązując do proroctw nawiązujących do liczby “70” najważniejsze znajduje się w księdze Daniela 9:24-27 kolejne dotyczą upadku imperium neobabilońskiego . Czy jakieś pozabiblijne źródła potwierdzają te proroctwa biblijne? Tak .Zarejestrowane zaćmienie słońca z dnia 9/10(między dwoma wieczorami) sierpnia 607p.n.e utrwalone na tabliczkach glinianych. Cykl zaćmień Słońca i Księżyca powtarza się w ściśle określonym czasie. Podam pewną analogię. W dwa lata po Potopie narodził się Arpachszad:(Rodzaju 11:10) (…)Sem miał sto lat, gdy został ojcem Arpachszada w dwa lata po potopie(…)
  Narodziny Jezusa Chrystusa datuje się na 2 p.n.e. Siedem czasów to 7*360(starożytny rok doskonały słoneczno-księżycowy)=2520 .Do owych 2520 dodaj 2 lata(Arpachszad/ Chrystusa)daje nam 2522 lata. Wejdź na stronę Nasa https://web.archive.org/web/20090604064622/…e/phasecat.html . Kliknij na lata -0699-0600 (https://web.archive.org/web/20090605102004/http://eclipse.gsfc.nasa.gov/phase/phases-0699.html) zerknij na datę -607 zobacz na datę 10 sierpnia stoi literka “A” co oznacza zaćmienie słońca (powstaje tylko podczas nowiu księżyca). Teraz dodaj 2520 lat( prorocze 7 czasów)+ 2 lata (Arpachszad/Chrystus)= 1915.
  teraz wróć na główną stronę Nasa : https://web.archive.org/web/20090604064622/…e/phasecat.html .Kliknij na lata 1901-2000(https://web.archive.org/web/20090604071635/http://eclipse.gsfc.nasa.gov/phase/phases1901.html).
  Zerknij na rok 1915 na datę 10 sierpnia co widzisz przy tej dacie ? Dużą literkę “A” czyli zaćmienie Słońca. Teraz weź pod uwagę ,że
  p.n.e. n.e.
  2 1 1 2
  1 paźdz. 1 paźdz. 2522 (datowanie astronomiczne brak roku”zerowego”)-2/2(datowanie historyczne; Arpachszad/Chrystus)=1914 czyli dokładnie to o czym mówi Biblia w Jeremiasza 25:12-14:
  -607(zburzenie Jerozolimy przez Babilończyków)+(70-2)=-539(upadek Babilonu).Biblia naprawdę potrafi obronić się sama czego przykładem jest słynna tabliczka klinowa Vat 4956(http://www.lavia.org/english/archivo/vat4956en.htm).
  Świat akademicki błędnie przyjął rok 587 jako rok w którym zburzono Jerozolimę. Pięknie na czym polega ten błąd wykazał Giuseppe Montorii w książce”La regione dela Bibbia” która pochłonęła jego 20 lat badań pod kątem zgodności historycznej i astronomicznej z biblijną rachubą czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: