Oryginalne logo wygląda tak:

 

logo_pl

 

Pobrałem ze strony tej imprezy:

http://www.krakow2016.com

 

Czy krzyż uległ od 2000 lat deformacji? Wygląda na to, że tak. Tak, ale tylko w kościele rzymskim.

Chciałem przy tej okazji zwrócić uwagę na moje określanie kościoła. Od kilku lat celowo nie pisuje kościół “katolicki”, ale kościół rzymski. Dlaczego? ponieważ “katolicki” oznacza “powszechny”. Tymczasem jest to kościół rzymski powstały na bazie pogańskiego imperium rzymskiego.

Dlatego tez przemycają pogańskie symbole, ale wyznawcy Rzymu, omamieni magią KRK, nie interesują się pochodzeniem takiego krzyża.

Co tak naprawdę oznacza logo Światowych Dni Młodzieży 2016?

 

logo-ankh

 

ankh

 

ankh2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anch, ankh (“crux ansata”, “krzyż egipski”) w mitologii egipskiej hieroglif oznaczający życie. Ankh w starożytnym Egipcie był symbolem płodności, jego kształt miał symbolizować kobiece łono. Był symbolem życia. Współcześnie nadaje mu się mistyczne oraz magiczne znaczenie. Wikipedia.

To, czym się charakteryzuje krzyż ankh, a co nie jest typowe dla krzyża Chrystusa, to poszerzenie zakończenia belki na dole, oraz pętla na górze.

Tak samo dokładnie wygląda logo Światowych Dni Młodzieży 2016.

W logo zawarte są także trzy szóstki.

 

W środku owego krzyża zawarto tzw “jajo feniksa”.

Feniks (gr. φοίνιξ (foinix), łac. phoenix) – mityczny ptak, uznawany za symbol Słońca oraz wiecznego odradzania się życia. Wikipedia.

O co chodzi z tym jajem?

 

“Grecy odmiennie niż Egipcjanie widzieli feniksa w kolorach szkarłatu i złota a jego wygląd przyrównywali do orła. Feniks zamieszkiwać miał tereny Etiopii. Herodot, który spisał zasłyszaną w Egipcie opowieść, zapoczątkował również stopniowo wzbogacany przez kolejnych autorów, takich jak Pliniusz czy Tacyt, motyw odradzenia się feniksa z własnych popiołów. Feniks miał odradzać się początkowo co pięćset lat, ale później liczba ta ulegała zmiana, dochodząc nawet do tysiąc czterystu sześćdziesięciu lat. Przed przyjęciem nowej formy feniks sam wił sobie gniazdo, używając do tego konkretnych ziół – mirry i cynamonu. Następnie dokonywał samospalenia, po to by z własnych popiołów odrodzić się na nowo.

Jedna z wersji tej opowieści mówi także o tym, że z mirry młody feniks sporządzał jajo, gdzie umieszczał popioły ze swojego poprzedniego wcielenia. Jajo to pełniło funkcję ofiary złożonej następnie w Heliopolis w świątyni egipskiego boga słońca, Ra.”

Jakże wymowne jest ostatnie zdanie:

Jajo to pełniło funkcję ofiary”.

Nie twierdzę, że musi dojść do jakiegoś zamachu, ale ludzie tam będący mogą stać się ofiarą magii KRK, namaszczenia na przyjęcie Antychrysta.