Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Chrześcijańskie Randkowanie. Jak robić to z głową

Updated: 21 lutego 2016 — 22:06

5 komentarzy

Add a Comment
 1. Nie zamierzałem tego oglądać do końca bo facet już na początku gada bzdury. Chodzi mi o ten fragment od 3.29 “I myślisz, że tam gdzieś w kosmosie, istnieje pewna cudowna osoba stworzona tylko dla ciebie. Ale to nie prawda”

  I jeszcze sobie przy tym drwiny urządza.
  A ludzie z miłości potrafią sobie nawet życie odebrać. A niektórzy nawet tak kochali męża jak biblijna Judyta, że za nikogo nie chciała później wyjść za mąż.

  A jak wiecie Pan nie lubi tych co zasiadają w gronie szyderców.

  Tak, gdzieś tam istnieje odpowiednia osoba stworzona tylko i wyłącznie dla mnie, co całkowicie potwierdza Biblia w księdze rodzaju, kiedy Bóg osobiście przyprowadza Ewę do Adama, która jest specjalnie dla niego stworzona.

  Ale ten kaznodzieja kabareciarz widocznie tego nie pojmuję.

  A kto jest propagatorem byle jakich związków to niech sam sobie weźmie “byle” kogoś. Lepiej jest być całe życie samemu niż byle jak i z byle kim.

  Nie no przewinąłem dalej i nie mogę tych głupot słuchać.

  Jeśli Bóg nie stworzył dla mnie tylko i wyłącznie jednej osoby do małżeństwa, no to po cholerę dbać o wierność. To ja chcę mieć 300 żon i 700 nałożnic.

  Brak mi słów, już więcej nic nie napisze.

  1. nie załamuj się bracie :)wprawdzie tok w jakim się wypowiada może niektórym przeszkadzać, jakby podchodził do tego robiąc show, jednak doniosłam wrażenie, że chodzi mu o stworzone wzorce na kulturze świeckiej, do których się głównie odnosimy. Wspomniany pogląd o bratnich duszach czy drugiej połówce, która idealnie do nas pasuje, pochodzi z filozofii Platona, nie z biblii. Wiadomo nikt nie jest ideałem, bo jesteśmy grzeszni. Tylko Pan jest idealny. Co do reszty wykładu to co we mnie zbudza jakąś wątpliwość, chęć rozważenia to momenty, których mowa jest, że jak dana osoba ma jakieś problemy, lub z jakiej jest rodziny wzróć uwagę czy chcesz się w to wpakować, oczywiście zwrócenie uwagi na te aspekty jest ważne, nie kwestnionuję tego, zastanawia mnie jednak czy odwrócenie się wtedy, czy wycofanie z danej relacji nie jest takim sposobem tylko selekcji, w końcu nikt nie jest idealny sami też mamy jakieś problemy, ten sposób można nie znaleźć. Jednakże popieram że jak już to należy szukać osoby wierzącej wyznającej te same zasady.

 2. dobry, mądry wykład, szczególnie dla młodych osób. W nich teraz – nadzieja.

  1. Tak Aldono! Masz rację 🙂

 3. Dzięki Piotrze za ten film!
  Zgadzam się z tym wszystkim!
  Trzema się zaprzeć samego siebie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: