Pan Bergoglio, zwykły człowiek, traci opanowanie

papiezfranek

 

 

 

 

 

 

 

Geoffrey Grider

 

Papież Franciszek krzyczał do fanatyka w tłumie używając hiszpańskiego wykrzyknienia: „Nie bądź samolubny, co się z tobą dzieje, nie bądź samolubny!”

 

A nie jestem już na świecie, ale oni są na świecie, a ja idę do ciebie. Ojcze Święty, zachowaj w twoim imieniu tych, których mi dałeś, aby byli jedno jak i my.” Ewangelia wg św. Jana 7-11

 

Watykan twierdzi, że papież Franciszek jest zastępcą Jezusa Chrystusa na tym świecie oraz jego absolutnym przedstawicielem. I tak jak to czynił Jezus w Biblii, tak i papież pozwala, by ludzie oddawali mu cześć krzycząc, szlochając i rozpaczliwie próbując go dotknąć, bo myślą, że da im to ‘błogosławieństwo”. W zeszłym roku kongresmen Bob Brady ukradł nawet szklankę z częściowo wypitą przez papieża wodą i przekazał ją bliskim znajomym i członkom rodziny, by z niej pili. To szalone, nieprawdaż? W Meksyku zrobiło się równie nienormalnie, gdy tłum usiłował ściągnąć „ojca świętego” do swojego poziomu, by uzyskać „błogosławieństwo”. A otrzymali w zamian wnerwionego papieża Franciszka w komplecie z jego obłąkanymi oczami i nabrzmiałymi żyłami na szyi.

 

Co zrobiłby w tej sytuacji Jezus?

 

Papież przejawił rzadką oznakę gniewu podczas swojej wizyty w Meksyku po tym, jak gorliwy tłum szarpnął go za ramiona powodując, że biskup Rzymu się przewrócił. Franciszek przebywał we wtorek na stadionie zachodniego miasta Morella i witał wiernych na mszy polowej dla młodych.

 

Jednakże gdy jakaś gorliwa osoba pociągnęła jego szatę, spowodowała, że papież przewrócił się na przykutego do wózka mężczyznę. I choć Franciszek wstał i pocałował tego mężczyznę w głowę, to nie krył swojej irytacji.

 

Głowa Kościoła rzymskokatolickiego wykrzyknęła: „No seas egoísta. Qué te pasó, no seas egoísta!”, co przekłada się jako „Nie bądź samolubny, co się z tobą dzieje, nie bądź samolubny!”

 

Jeżeli przeczytacie werset biblijny na początku niniejszego artykułu, zauważycie, iż Jezus używa tytułu „Ojciec Święty”, gdy mówi o swoim Ojcu, Bogu Abrahama. Zastanawiam się więc dlaczego katolicki papież również jest nazywany „ojcem świętym”, kiedy jest to imię samego Boga?

 

Tłumaczył Jacek. Dziękuję w imię Jezusa.