W sieci pojawiła się nowa zapowiedź serialowej kontynuacji filmu „Omen”. Serial „Damien” pojawi się na antenie stacji A&E jeszcze w tym roku.

Produkcja ma być kontynuacją wspomnianych klasycznnego filmu grozy pt. „Omen” z 1976 roku.

W roli Damiena Thorna wystąpi Bradley James, a obok niego pojawią się m.in.: Barbara Hershey, Megalyn Echikunwoke, David Meunier oraz Omid Abtahi.

Damien Thorn, który dorastał w otoczeniu mrocznych mocy, będzie musiał zmierzyć się ze swoim przeznaczeniem, którym jest zostanie Antychrystem. Premiera pilota jest wstępnie zapowiedziana jest na marzec tego roku.”

 

 

O czym był kultowy film Omen?

 

“Film opowiada o dzieciństwie Damiena Thorna, który został zamieniony tuż po porodzie i stał się synem zamożnego dyplomaty (ambasadora Stanów Zjednoczonych) najpierw w Rzymie, potem w Londynie. Ten, obawiając się reakcji żony na wieść o tym, że syn zmarł zaraz po porodzie, zgadza się na zamianę i „adoptuje” chłopca, którego matka zmarła tuż po porodzie. Jego nowa rodzina nie jest świadoma faktu, że mały chłopiec jest potomkiem szatana, biblijnym Antychrystem. Jednakże Damien dorastając (czas akcji filmu to 5 lat) pokazuje, że nie jest „zwykłym” dzieckiem, np. nie choruje, boją się go zwierzęta (oprócz psów). Oznaki te są jednak początkowo ignorowane przez rodziców, a zwłaszcza przez matkę.”

https://pl.wikipedia.org/wiki/Omen_(film_1976)

 

Co się działo podczas kręcenia tego filmu?

 

Podczas kręcenia filmu ekipę prześladowały „klątwy”, przypisywane mocom nadprzyrodzonym, uniemożliwiającym ukończenie filmu: scenarzysta David Seltzer został uderzony przez piorun, hotel, w którym zatrzymał się reżyser Richard Donners został zbombardowany przez IRA, a Gregory Peck odwołał lot do Izraela, który zakończył się katastrofą samolotu i śmiercią wszystkich osób na pokładzie. Podczas kręcenia sceny w zoo dwa lwy zabiły strażnika, a pierwszego dnia zdjęć jeden z członków ekipy miał wypadek, w którym całkowicie zniszczony został jego samochód.

wikipedia

 

To nie są sytuacje jednorazowe. Podobnie było z klątwą rodziny Bruca Lee. Jego syn Brandon zginął na planie horroru “Kruk”.

 

 

Omen miał swa premierę w 1976 roku, a więc ów serial będzie miał premierę równo 40 lat po nim.

Co ciekawe, Powstał również remake filmu, Omen, mający swoją premierę 6 czerwca 2006.

Być może ma to jakieś znaczenie.

 

https://www.youtube.com/watch?v=3z3Fb67t-Us