Chrystusowcy biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrystusowcy biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

„Wiedza biblijna szatana”

John Piper

 

Wierzę, że istnieje szatan dokładnie dlatego, iż wierzę w Jezusa. Gdyby szatan był pozostałością po mitologii czasów przednaukowych, to wtedy wieloletnie zmagania naszego Pana były zwykłą walką z cieniem. Wyciągnijcie szatana i jego siły z Ewangelii, a zostanie Jezus niczym głupiec prujący ciosami powietrze. Od początku służby (Mt 4:1-11) aż do jej końca (Łk 22:3) Jezus był w konflikcie z siłami ciemności. I jasnym jest nauczanie apostołów: Piotra (1 P 5:8), Jakuba (Jk 4:7), Jana (1 J 2:13, 3:8, 5:18) oraz Pawła (1 Tes 3:5) o tym, że szatan jest przeciwko kościołowi oraz trzeba stawiać mu opór poprzez wiarę jak również Słowo Boże. Jego taktyki są nam dobrze znane.

 

Przykładowo ostatnio uderzyło mnie to, jak dobrze szatan zna Biblię i jak uwielbia cytować Pismo Święte w celu zniszczenia wiary. Pamiętacie, jak próbował nakłonić Jezusa, by ten rzucił się z dachu świątyni? Argumentował przy pomocy Pisma! „Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się w dół, jest przecież napisane: Aniołom swoim rozkaże o tobie, a na rękach nosić cię będą, byś przypadkiem nie uraził swej nogi o kamień” (Mt 4:6). Zwróćcie uwagę, że szatan nie zawsze próbuje zniszczyć wiarę mówiąc, że Biblia nie jest prawdziwa. Często usiłuje zrobić to potwierdzając jakiś ustęp i używając go, by doprowadzić nas do nieposłuszeństwa.

 

Wszyscy chrześcijanie zasysają życie ze Świętego Słowa Bożego. Bez niego umieramy. Nie pozwolimy, by zostało nam odebrane. Prędzej pójdziemy do więzienia, niż przestaniemy ją czytać. Cóż więc robi szatan? Jego jedynym celem jest destrukcja naszej wiary. Samo Słowo Boże sprawia, że wiara jest żywa. My jednak wiernie przy nim trwamy i szatan nie może nam go wyrwać, więc je studiuje. Jak inaczej mógłby zacytować Jezusowi Psalm 91:11? On bada je, a także to jak je przeinaczać i naginać za pomocą przekonujących, a mylnych interpretacji. Tak, muszą być one wiarygodne. Nie jest on zbyt zadowolony, kiedy podległe mu demony wkładają do naszych głów absurdalne interpretacje, gdyż zdecydowanie zbyt łatwo je poprawić.

 

Szatan szczęśliwy jest w sytuacji, gdy może sprawić, że chrześcijanie zaczynają wierzyć, iż Księga Przysłów 15:6 usprawiedliwia gromadzenie bogactw w świecie pełnym głodu; że 2 List św. Pawła do Tesalończyków 3:10 znosi dobroczynność; że List św. Pawła do Rzymian 9:16 sprawia, że ewangelizacja jest zbędna; że 1 List św. Pawła do Tymoteusza oznacza, że Bóg nie jest suwerenny w kwestii nawrócenia; że Ewangelia wg św. Jana 10:28 oznacza, że „chrześcijanin/chrześcijanka” może czynić, co tylko chce i wciąż być zbawionym/ą; że List do Hebrajczyków 6:4-6 oznacza, iż dla wybranych Boga nie ma zabezpieczenia i obietnicy.

 

Czy otrzeźwiającą myślą jest to, że Słowo Boże jest mieczem Ducha (Ef 6:17)? Tak! W istocie nim jest. Co odparł Jezus, gdy szatan zacytował Pismo Święte? Powiedział: „Ale jest napisane także: Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego” (Mt 4:7). Zacytował On Pismo przeciwko szatanowi także go używającemu. Znał On Biblię lepiej od niego.

 

Co wynika z tego dla nas?

 

 1. Nie dawaj wiary każdemu, kto potrafi zacytować ci tekst. Historia pełna jest sekt, które wypaczały Pismo Święte ku swojej własnej zagładzie (2 P 3:16)
 2. Czytaj Biblię przekrojowo i stale zadawaj sobie pytanie jak dana część pasuje do innej, a ta do tamtej. Kiedy elementy zaczynają pasować do siebie, wtedy jesteśmy najbardziej chronieni przez wypaczeniami.
 3. Czytaj książki teologiczne, które na przestrzeni dekad i wieków okazały się być głębokie, rzetelne i niezmienne.
 4. Pość i módl się, by Bóg otworzył ci oczy na prawdziwe i cudowne rzeczy w Swoim Słowie.
 5. Przestrzegaj tego, co rozumiesz, a zrozumiesz więcej.

 

Ten wielce uświadamiający tekst tłumaczył Jacko. Dziękuję.

 

Updated: 4 lutego 2016 — 13:44

16 komentarzy

Add a Comment
 1. http://wolna-polska.pl/wiadomosci/wielka-brytania-zezwolila-na-modyfikacje-ludzkiego-genomu-nadchodzi-horror-2016-02

  Czyżby to pierwszy krok ku zmianie ludzi na poziomie genetycznym,czy uda im się zmienić człowieka w nie-człowieka,w BESTIĘ???

 2. Szatan sam daje nam DOWÓD, że Jezus jest Bogiem! Gdyby było inaczej zignorował by Jezusa i walczył z samym JHW. Wszak jego pragnieniem jest zrównać się z Najwyższym.

 3. Sama nie raz doświadczyłam tego na sobie, bywam maltretowana tym wersetem z Hebrajczyków. Nie raz leżałam przez potępiające wersety Biblijne pojawiające się w mojej głowie. Jednak zawsze podnosiło mnie to samo Słowo mówiące o wiecznej miłości , o mocy Pana, która działa w swych wybranych, aby ich nieskalanymi stawić przed Swoje Oblicze… Chwała Jezusowi!

 4. Powinniśmy postępować jak Berejczycy.
  DzA 17,10-11
  Oni codziennie! badali Pisma, czy rzeczywiście tak jest, jak gloszono im.
  Konfrontowac nauczanie ze Słowem. To raz. A dwa: nieustannie Słowo czytać. I robić to zawsze w Duchu Świętym.

  1. ooo ewa sie obudziła.
   Chyba z teg krótkiego snu zimowego 🙂

   1. Kot mój b. chory jest, więc skupilam się na nim, ale z Wami jest cały czas na modlitwie. ?

    1. Kochany kotek, jeej 🙁 ja tak bardzo przeżyłem śmierć mojego kiciusia, wiem jak musi Ci być ciężko. Na pewno się o Was pomodlę!

     1. ❤ dziękuję.
      Nawrót kamieni 🙁
      Rok temu miał już wyszyta cewke moczowa.
      Smutno gdy tak bardzo cierpią.

      1. Słyszałem, że z kotkiem lepiej, cieszę się! Z Bogiem!

 5. oczywiście – JHWH

 6. Nie wiem gdzie była na blogu ta dyskusja o modlitwie łacińskiej w kk, gdzie występuje słowo “Lucyfer”, ale od wczoraj o tym myślę. I tak sobie przeglądam różne przekłady i mam zagwozdkę. BW Obj 2,28 “Taką władzę i Ja otrzymałem od Ojca mojego; dam mu też gwiazdę poranną.” a BW Obj 22,16 “Ja, Jezus, wysłałem anioła mego, by poświadczył wam to w zborach. Jam jest korzeń i ród Dawidowy, gwiazda jasna poranna.” Z jednej strony Jezus jest gwiazdą, a z drugiej da Bogu/sobie gwiazdę (Lucyfera z Izajasza?) Jak to rozumiecie?

  1. gwiazda to określenie na aniołów ,jak w objaw Jana 7 gwiazd to 7 aniołów, 7 zborów, 7 świecznikow… być jak gwiazda – to być zbawionym (ostatecznie) i być jak anołowie- jak gwiazdy na niebie, takie symbolizmy biblijne, lucyfer ma parę znaczen i w zaleznosci od kontekstu może byc róznie użyty, jednak w lucyfrianizmie etc odnosza lucyfera do upadłych aniołów.

   może to ci pomoże, kwestia tego określenia w KJV (najlepszy przekład w ang) http://www.chick.com/ask/articles/lucifer.asp

 7. http://mieczducha888.blogspot.com/2014/11/szatan-nie-jest-lucyferem.html Nie znam tego bloga, trafiłąm tam z wyszukiwarki, więc nie mogę polecić, ale to tłumaczenie wydaje się być sensowne?

  1. nawet jeśli lucyfer jest efektem latynizacji pewnych określeń biblijnych, to nie znaczy że to nie oznacza tego samego, jednego bytu duchowego. W ostatnim serialu lucyfer pokazali właśnie że on to lucyfer, masoneria i gnostycy lubią go przedstawiać jako niosącego światło wiedzy (oszustwo: będziecie jak Bóg =z genesis) , nawet w kawałku e nomine ksiaze ciemnosci jest przedstawiony monolog diabelski:
   “Jestem otchłanią, chaosem
   moje imię to Lucyfer
   jestem antychrystem,
   Panem Ciemności”

   On lubi używac roznych imion i roznych masek- ukrywa się pod tym

   1. czy inaczej – musimy szukac odniesienia dla słów – to co jest oznaczane, tożsamość kogoś lub czegoś w rzeczywistosci, zamiast skupiac sie na samym oznaczaniu – kłótnie o słówka etc

 8. najgorsze i podstawowe błędy czytania Pisma Św (którymi można zrobić sobie ze Słowa Bożego nawet “dowód” na coca cole na marsie..): eisegeza, wyrywanie wersetów z kontekstu i naciąganie znaczenia do treści pozabiblijnych (katechizmy, objawienia jakies, zła teologia)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: