Stare karty sim niebawem wylądują w koszu, a to za sprawą tzw e-simów. Co je będzie odróżniać od tych starych. Będą one działały w chmurze, tzn nie będzie kodu sim, ale zwykłe logowanie z loginem i hasłem jak do maila.

esim

Co esim zmieni w życiu codziennym?

Trzeba będzie się zarejestrować np u Samsunga czy sieci komórkowej na prawdziwe dane. Dzisiaj możemy być anonimowi dzięki kartom prepaid.

 

Największą zaletą elektronicznych kart SIM (e-SIM) względem fizycznych poprzedników jest łatwość przełączenia się pomiędzy sieciami. Nie jesteśmy blokowani przez kartę konkretnego operatora, konfiguracja naszego numeru odbywa się wyłącznie w ustawieniach urządzenia. Dodatkowo e-SIM jest już wbudowana w urządzenie, nie musimy męczyć się z różnymi standardami, czy samym niewygodnym przekładaniem.

Pierwsze urządzenia z wbudowaną kartą e-SIM pojawią się na rynku nie wcześniej niż w 2016 roku. Nie oznacza to jednak, że nagle porzucimy fizyczne karty SIM”

źródło: http://www.dobreprogramy.pl/Elektroniczne-wbudowane-na-stale-eSIM-uwolnia-nas-od-fizycznych-kart,News,64833.html

Oczywiście przedstawi się nam wszelkie zalety. Tak jak w linku poniżej, brak możliwości anonimowego komunikowania się świata przestępczego poprzez prepaidy.

http://technowinki.onet.pl/smartfony/tradycyjna-karte-sim-w-niedlugim-czasie-zastapi-e-sim/df1gj7

System złego to totalna kontrola, a karty esim będa jednym z tego elementów. Wtedy spełni sie proroctwo biblijne:

 

Ap 13

(15) I dano jej, aby mogła dać ducha onemu obrazowi bestyi, żeby też mówił obraz tej bestyi i to sprawił, aby ci, którzy by się nie kłaniali obrazowi onej bestyi, byli pobici. (16) A czyni, aby wszyscy, mali i wielcy, bogaci i ubodzy, i wolni, i niewolnicy, wzięli piętna na prawą rękę swoję albo na czoła swe, (17) A żeby żaden nie mógł kupować ani sprzedawać, tylko ten, który ma piętno albo imię bestyi albo liczbę imienia jej. (18) Tu jest mądrość. Kto ma rozum, niech zrachuje liczbę onej bestyi; albowiem jest liczba człowieka. A ta jest liczba jej, sześćset sześćdziesiąt i sześć.

 

Totalne wykluczenie.