Dziś rozmawiałem przez telefon z naszym Second Adminem forum-chrzescijan.pl Krzysztofem, o pewnej nie subordynowanej członkini tego forum. Cóż, gdzie diabeł nie może, tam ….

Swoja drogą bracia na forum rozpoznali ją po owocach ducha. Owa kobieta zwróciła się do Guzzika pisząc np – “,, Bo to, ze głośno szczekac umiesz, to już pokazałeś””.

Ta wypowiedź pokazująca brak owoców Ducha Świętego uświadomiła mi w jakim kierunku idą słynni uzdrawiacze.

Otóż wg relacji Krzysia, forsuje/owała (ban) owa forumowiczka  lekcje i nauczanie Torbena. Akurat ostatnimi tygodniami owe uzdrowienia nie dawały mi spokoju. Wobec tego urodziła się mi taka oto myśl:  liderzy ruchów charyzmatycznych będą pełnić podczas Wielkiego Ucisku ważne funkcje. Teraz już zwodzą wielu.

Postanowiłem zbadać temat.

 

 

Kwestie darów ducha, mowy językami, proroctw, typowe są głównie dla tzw Ruchu Wiary, tudzież ruchów charyzmatycznych, a w kościele Rzymskim jest to Ruch Odnowy w Duchu Świętym (wszyscy oni są za ekumenią). W tym przypadku nazwa “charyzmatyczny” jest nieco ukradziona, ponieważ tyczy się ona nie ponad naturalnych zjawisk, ale specyficznych umiejętności jakie otrzymaliśmy od Boga. Charisma  to z greckiego gr. chárisma czyli „dar”.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Charyzma

Tak więc łatwo wpaść w pułapkę: charyzmatyczny znaczy z ruchów charyzmatycznych.

Prawidłowe rozumienie charisma wiąże się z naszymi talentami. Kilku czytelników, z którymi mam kontakt, mówiło mi o moich darach. Ja niedawno pisałem, że Jacek ma dar języka angielskiego i jest anglistą. Krzysiu z forum ma dar modlitwy, jest wojownikiem modlitwy. Itd.

Bóg dał nam dary, czyli inaczej talenty.

Kościół katolicki i luteranie zrobili z tego fundament wiary wyszczególniając dary ducha jako:

 

  1. Dar Mądrości – by uznać, że Bóg jest miłością
  2. Dar Rozumu – by rozumieć prawdy wiary
  3. Dar Rady – by podejmować właściwe decyzje
  4. Dar Męstwa – by bronić wartości
  5. Dar Umiejętności – by dostrzegać Boga w świecie
  6. Dar Pobożności – by doskonalić relacje z Bogiem i ludźmi
  7. Dar Bojaźni Bożej – by być ufnym.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Siedem_dar%C3%B3w_Ducha_%C5%9Awi%C4%99tego

 

 

Teraz spójrzcie na swych sąsiadów, znajomych z pracy, z których każdy świętuje Wigilię, Wielkanoc, czy ma owe dary.

 

Czym jest Ruch Wiary?

“Ruch Wiary lub ruch Słowa Wiary – ruch wewnątrz chrześcijaństwa ewangeliczno-charyzmatycznego (zielonoświątkowego, neozielonoświątkowego) podkreślający ważność osobistej wiary (zaufania wyrażanego słowami i czynami) względem Boga i Jego obietnic zawartych w Biblii. Podkreśla fakt osobistej odpowiedzialności wierzącego za działanie Boga w jego życiu lub jego brak (powołując się m.in. na przykład Piotra chodzącego po wodzie na słowo Jezusa i tonącego w momencie dopuszczenia lęku – wątpliwości).”
Główni jego propagatorzy to: Kenneth E. Hagin (nazywany “Ojcem Ruchu Wiary”), John Osteen

 

O Osteenie pisałem kiedyś. Stworzył on mega kościół.

Kim jest Hagin?

Popatrzcie sami. Gość chodzi po sali sapiąc jak lokomotywa i klepie innych w czółka. Jest to taka “chrześcijańska” wersja Benny Hilla. Wydając z siebie jakieś tam pśśś. Między pśśś, a padaniem do tyłu, jest jego idiotyczny  śmiech hehehehehehe.

Proponuje obejrzenie od 1:20:00 do 1:35:00, czyli mniej więcej od godzina dwadzieścia. Podesłał mi Guzzik.

 

 

Szukając dzisiaj informacji o Ruchu Wiary natknąłem się także “przypadkiem” na tzw Niemiecki Ruch Wiary.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Niemiecki_Ruch_Wiary

Czym się on charakteryzował?

“Niemiecki Ruch Wiary narodził się na początku lat 30. XX wieku w grupie skupionej wokół Jakoba Wilhelma Hauera. Postulował on likwidację chrześcijaństwa w III Rzeszy i zastąpienie go nową, “aryjską” religią. W postulatach i formach działania zwolennicy ruchu byli o wiele bardziej radykalni niż zwolennicy oficjalnie promowanego pozytywnego chrześcijaństwa.

“Po ucieczce Hessa do Wielkiej Brytanii ruch zyskał poparcie Heinricha Himmlera. Liczni członkowie SS jak również inni zwolennicy narodowego socjalizmu występowali z dotychczasowych związków wyznaniowych i określali swój światopogląd jako “wierzący w Boga””.

 

Jak widzimy, ten niemiecki ruch wiary był o wiele bardziej radykalny od chrześcijaństwa. Zapewne w pewnych jego formach, tak jak obecny Ruch Wiary jest bardziej radykalny od reszty chrześcijaństwa w kwestii darów Ducha.

 

Czego więc możemy się spodziewać?

Coś mi mówi, że możemy się spodziewać niby uzdrowień. Nie twierdzę, że obecnie nie ma uzdrowień. Twierdzę, że będą fałszywe,

Będą podróbki uzdrowień niczym za czasów Jezusa. Jak wiadomo w filmiku o objawieniach maryjnych, za tym wszystkim stoją demony. Tak i prawdopodobnie będzie podczas Wielkiego Ucisku. Będzie wiele uzdrowień. My myślimy, że ucisk przyjdzie jedynie od rządu. Ucisk przyjdzie od naszych rodzin i znajomych. Wyobraźcie sobie, Waszego znajomego lub matkę, ojca uzdrowionego z ręki uzdrowiciela posłusznego antychrystowi. Komu Ci ludzie uwierzą? Wam oddanym Jezusowi, czy owym “uzdrowicielom”? Jeśli mam rację, to będzie to niesłychanie bolesne dla chrześcijan. Chyba bardziej  niż oficjalne sankcje za poglądy religijne.

To wszystko ma coraz większy sens gdyż

 

(9) A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów,(10) i wśród wszelkich podstępnych oszustw wobec tych, którzy mają zginąć, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, która mogła ich zbawić.”

 

Więcej o charakterystyce antychrysta tutaj:

Charakterystyka Antychrysta i ostatnie zwiedzenie