Niedawno jakimś trafem odwiedziłem ten oto kanał:

 

 

Jest to kanał w zamiarze przedstawiający odkrycia archeologiczne.

Pierwsze co rzuca się w nim w oczy to jak twierdzą wszyscy komentujący – bohaterka, prowadząca ów kanał. Jest to atrakcyjna kobieta komentująca poszczególne miejsca historyczne w Polsce.

Internauci są nią zachwyceni. Jeden nawet napisał na fejsie: “jak dla mnie mogliby wyłączyć nawet fonię i tak bym oglądał ten ciekawy film”

Natomiast sama prowadząca twierdzi, że kanał jej jest indywidualnym przedsięwzięciem co stoi w sprzeczności z następującymi faktami:

-czołówka tego filmu jest bardzo profesjonalna

-ktoś musi trzymać kamerę

-w kilku filmach zastosowała nie bagatelna charakteryzację

 

Dlaczego powstał taki kanał?

Według mojej oceny ma na celu utwierdzenie poszukujących naszej słowiańskiej tożsamości o naszym niby wrodzonym politeizmie oraz negacji chrześcijaństwa, które łączy ona z działalnością kościoła katolickiego.

 

Pod tym niżej filmem napisałem komentarz, w którym nie zgadzam się z jej opinią jakoby święto kościoła katolickiego w noc kupały było świętem chrześcijańskim i że ona musi to wiedzieć jako archeolog, iż kościół rzymski nie jest chrześcijaństwem. Na drugi dzień komentarz został usunięty.

 

W filmach owej grupy mamy wiele podtekstów seksualnych. Praktycznie w każdym.

Tutaj nawet tytuł o tym świadczy:

 

 

To co się ostatnio dzieje, to zmasowany atak na Biblię i chrześcijaństwo pierwotne. Tak się jednak składa, że działa to również w drugą stronę. Poznanie rośnie zgodnie ze słowami Daniela proroka:

 

(4) Ale ty, Danielu, zamknij te słowa i zapieczętuj księgę aż do czasu ostatecznego! Wielu będzie to badać i wzrośnie poznanie.” 12.4