Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Patokabaret Lichoty.

Link do kabaretu przesłał mi Marcin.

Z początku myślałem, że coś do śmiechu, ale zobaczyłem na czołówce oko horusa. Pomyślałem – kolejny symbol..

Niestety tu nie o to chodziło. Występ p. Lichoty uświadomił mi, że mamy do czynienia  z kolejnym krokiem w idiokracji i obniżaniu poprzeczki  wartości. Wulgaryzmy w tym wszystkim sa tylko tłem. W centrum przesłania jest pogarda dla Biblii i Prawa Bożego z naciskiem na cudzołóstwo.

Nie widziałem nigdy tak patologicznego kabaretu. Wystarczy jak obejrzycie 10 minut. To i tak za dużo.

 

 

Pomyśleć, że gdzieś tam na widowni siedzą ludzie z wykształceniem wyższym. No ale nie to stanowi o mądrości.

Updated: 16 grudnia 2015 — 21:46

53 komentarze

Add a Comment
 1. Klasyczne pranie mózgu…

 2. Ja i 3 minut nie wytrwałam…

  1. zuch kobieta 🙂

 3. to właśnie obraz tego świata, po owocach ich poznacie.

  1. dokładnie, po owocach. Z tym, że ta widownia zamiast milczeć, śmiała się. To tak, jakby złodziej stał koło nich, wyciągał im portfel, a oni by się śmiali. Ten gość właśnie ich okrada z wartości. Wrócą do domu, minie kilka tygodni i żarty się przypomną, kiedy koleżanka z pracy będzie miała ochotę na seks pozamałżeński.

   Widywałem denne, nieśmieszne kabarety, ale ten jest po prostu porażką i wystawia świadectwo przede wszystkim widzom. Lichota jak to lichota, chce zarobić, więc tańczy jak mu zagrają.

   1. Pięknie to podsumowałeś,moim zdaniem żal oglądać.Żenujące,sztuczne przedstawienie żerujące na normalności ale trzeba przekazać to jako coś chorego.Do tego zmierza ten świat,że to co do nie dawna było święte teraz jest głupie.

 4. Facebook niszczy małżeństwa https://youtu.be/pD2LGwnm814.

  1. Co ci ludzie mają w głowach… “Wieczory spędzają na Facebooku”. Ten świat całkowicie spadł na (prawie) samo dno! Kompletnie nie rozumiem, jak można być w związku i “szukać okazji” poprzez korzystanie z takich właściwości social media.

 5. zauważyłem że poziom kabaretów w ostatnim czasie spadł do zera no i główne tematy w nich zawarte to seks i różne podteksty z tym związane tak samo tyczy się polskich komedii to co teraz puszczają w kinach to jest to wręcz chore mi jest wstyd za samych aktorów że robią z siebie takich błaznów na wielkim ekranie no ale cóż jaka widownia takie filmy

  jak widzę takie dno jak to w tym artykule to motywuje mnie to do tego żeby mocniej utwierdzić się w Chrystusie Jezusie i iść przez życie jak czołg nie zatrzymując się nawet na chwilę w tym chorym zdegenerowanym świecie

 6. Okropne, nie wiem dlaczego widownię tak to śmieszy, a aktor błaznuje. Ale jak ktoś wyrzekł się wartości, to mu wszystko jedno, z czego się śmieje.

 7. Przepraszam, że nie w temacie dla przykładu o świętach, ale to temat nowy, więc ludzie odświeżają. Forum pana Detektywa przeglądam już gdzieś od kilku miesięcy, od jakichś 9 miesięcy czytuję też Biblię( czasami nieregularnie, ale robię co mogę i z całych sił proszę Boga by było inaczej). Przejdę do sedna. Moja klasa organizuje przed świętami uroczystość na pozór dobrą, bo dzień ucznia, ale jak to przed saturnaliami bywa, nawiązywać będzie do tak zwanego bożego narodzenia. Mam w za zadanie w nich wystąpić. Moja rola ogranicza się do przedstawiania prognozy pogody na święta i mam to robić w stroju bałwana. Postarałem się, by mój tekst nie nawiązywał do owych świąt w wymiarze, który nie mógłby sprawić, że robię coś złego. Nie znalazłem też w Internecie nic złego na temat bałwana i jego złego pochodzenia tak jak choćby w przypadku mikołaja. I tu nasuwa się pytanie czy powinienem brać udział w tym przedsięwzięciu nawet jeśli w swoich słowach nie krzywdzę Pana. Pytanie może jest retoryczne, ale nie mam się kogo poradzić. Sami wiecie jak trudno jest w naszej sytuacji znaleźć człowieka, który będzie potrafił nam odpowiedzieć na takie pytania.

  1. “Sami wiecie jak trudno jest w naszej sytuacji znaleźć człowieka, który będzie potrafił nam odpowiedzieć na takie pytania.” – tu zgodzę się z Tobą, a myślę, że jest to potrzebne, w szczególności nowo przebudzonym,(sama dołączyłam na forum niedawno). Kochając Boga, powinni byśmy być otwartym na bliźnich. Z racji, że nie czuję się na tyle dojrzała duchowo by ci poradzić, polecam Ci napisać post na forum chrześcijan do Krzysztofa (admin), mi pomógł i poradził w pewnej sprawie. Z Bogiem 🙂

   1. Dziękuję bardzo za odpowiedź. To miło, że spotkałem się z zainteresowaniem 🙂

  2. Principianti:
   cytuję – “Moja rola ogranicza się do przedstawiania prognozy pogody na święta i mam to robić w stroju bałwana. Postarałem się, by mój tekst nie nawiązywał do owych świąt w wymiarze, który nie mógłby sprawić, że robię coś złego. Nie znalazłem też w Internecie nic złego na temat bałwana i jego złego pochodzenia tak jak choćby w przypadku mikołaja.”
   _____

   śnieg to śnieg… bałwan ze śniegu to swego rodzaju Rzeźba śnieżna i to nic złego. Natomiast czczenie bałwanów, choinki, figurek, czyli czczenie Bałwanochwalstwa jest już złe…
   Nie można zmazywać naszych grzechów Czyniąc inne grzechy – takich grzechem jest w właśnie bałwochwalstwo.
   ____
   “I tu nasuwa się pytanie czy powinienem brać udział w tym przedsięwzięciu nawet jeśli w swoich słowach nie krzywdzę Pana.”

   Zapowiadasz tylko pogodę… w stroju “bałwana”…
   Spektakl odnosi szie do saturnaliów, pod pozorem, że czczi Boga… Sam więc widzisz pułapkę, ale
   czyń to, co mówi Ci sumienie, nie mogę Ci zakazać,
   ani nakazywać, jeżeli miałbyś potem wyrzuty sumienia, to nie bierz udziału w tym spektaklu,
   i licz szie z tym, że będziesz krytykowany…
   Pozdrawiam – seler
   ____
   mój wpis z innego tematu:
   http://detektywprawdy.pl/2015/12/11/spodnica-wplyw-na-kobieca-moc/#comment-33992

   seler

   17 grudnia 2015 at 14:27

   „Jest sympatyczny i pogodny ale… gdzieś widziałam na jakimś filmiku, że wykonywał jakieś prace na cześć papieża JP2 a także na cześć „Matki Boskiej”. Ot, szczery katolik jak prawie wszyscy.
   Z Bogiem.”
   Pugi,
   no, właśnie… no, właśnie…
   wielu ludzi z każdej religii są poczciwi, dobroduszni, szlachetni, miłujący
   Boga Ojca i bliźnich, jednak już tak mocno są zaprogramowani i zwiedzeni,
   że nie chcą słyszeć ani dociekać, że papież jest sługą szatana, że kult Maryjny
   jest „dziełem” demona, że jakiekolwiek religijne kulty, celebry, rytuały
   to bałwochwalstwo… Idzie zima…. będzie śnieg…. można sobie ulepić bałwana
   i założyć mu szaty, koronę i czcić. Ale śnieg stopnieje… Aby bałwany były
   „trwalsze” robimy je z gipsu, z drewna, z mosiądzu i… dodajemy odpowiednią
   wersję kłamstw, pseudo duchowość, sztuczną relację z Bogiem i…
   bałwochwalstwo gotowe.
   Z Bogiem – seler
   🙂 “

  3. Cześć Principianti 🙂

   Super, że zdajesz sobie sprawę co te święta naprawdę oznaczają. Dobrze, że postarałeś się opracować swój tekst na tą okoliczność tak, aby nie był przykry Panu Bogu. Też nie kojarzę aby bałwan był jakimś złym symbolem.

   Moim zdaniem zachowasz się w Boży sposób jeśli pozostaniesz posłuszny zwierzchnictwom, czyli w tym przypadku nauczycielowi, który dał Tobie zadanie wystąpienia w tej uroczystości, i wziął w niej udział.

   “[Jan Chrzciciel] Powiedział do nich:
   -Nie czyńcie nic więcej nad to, co wam rozkazano.
   I żołnierze zapytywali go:
   -A my co mamy czynić?
   Powiedział im:
   -Nikogo nie bijcie ani nie krzywdźcie, ale poprzestawajcie na swoim żołdzie” (Łukasza 3,13-14)

   Pozdrawiam Cię 🙂

  4. A może przy okazji mówienia o pogodzie byłaby szansa napomknąć, że Pan Jezus wcale nie urodził się w grudniu?

   1. …no, coś Ty DianaZ ? 🙂
    jak napomknie, to go ukamieniują, a w najlepszym wypadku wyleci ze szkoły i poobraża
    wszelakie “uczucia religijne” …no, coś Ty 🙂
    ______

    ale, żebyś wiedział Principianti, to Jezus
    urodził szie na przełomie września\października, kiedy jeszcze pasterze wypasali owce… nie mam już tego linka z dokładnym opisem.
    Trzymaj szie !

    1. Jeszcze raz dziękuję za pomoc, tym razem już większemu gronu. Myślę, że nie uda się przemycić informacji, co tak naprawdę te “święta” oznaczają podczas akademii, ale robię to regularnie podczas przerw w lekcjach( jestem licealistą). Staram się uświadamiać znajomych na temat tego co się na tym ziemskim padole i niektórzy już wiedzą co i jak, ale najtrudniej jest z rodzicami, zwłaszcza że żyję w rodzinie katolickiej mającej jakies tam zażyłości z kościołem.

 8. Lewacka ideologia odebrała rozum ojcu, dziecko jeszcze się opiera. Przeczytaj opis. https://youtu.be/QdoEneuakj4.

 9. Kontrola Umysłu POLSKA Gang Stalking https://youtu.be/Flxy22DvXTY.

 10. Google ma dzisiaj dziwną animację

  1. również zauważyłem

   1. zobaczcie na fryz tego betovena – to rogi byka (bafomet, diabeł), a 3 kartki za nim to 6 stki, 666

   1. Obecna animacja google przedstawia Beethovena i krótką historyjkę o nim, trzeba dobrze ułożyć tekst nut utworu, żeby przejść dalej.Całość kończy się “Odą do radości (hymn UE), która jest wezwanie do NWO i wychwala Lucyfera – boga tego świata.
    “O, radości, iskro bogów”
    “Jasność twoja wszystko zaćmi”
    “Patrz, patrz, wielkie słońce światem”
    “Bliska radość błyszczy nam”
    A co Putina i jego nieśmiertelności bądź długowieczności.Już pisałem o tym przy X-menach.Być może Putin jest Masonem\Iluminatem i ma dostęp do egipskiej technologii, która jest ukryta w piramidach.Może faktycznie są w posiadaniu tzw. Komory Łazarza, dzięki, której mogą przedłużać swoje życie.
    Znalazłem na fanowskim forum:
    “Z tego co wiem, to wytwór pozaziemskiej technologii w kształcie sarkofagu, używany przez Apocalypse’a do regeneracji energii, zdrowia, być może też do długowieczności.”
    Czyli pokrywa się z tym co wiemy o Illumianatach i ich związkach ze starożytnym Egiptem i teorii, kto pomógł Egipcjanom wybudować piramidy.

  2. tu znalazłem ciekawe wytłumaczenie, ale my english is litle 🙂

   The horn is on the 2nd black key for the Second Seal which is the very, very soon Rapture! Google Doodle December 17, 2015 shows Beethoven’s 245th birthday. It has the same configuration as my Apocalypse chart. The clock is as the last blood moon and the following two lines are seen. The Rapture horn is seen; there are 245 additional photos to my album showing the Rapture. [click photo see comments] The scrolls of paper symbolize the 7 Seals being opened. The clock is on 59 minutes for my accident (Illinois Route 59) of April 14th, 2006, depicted on the 2015 Economist cover. I, Jonathan Halstead, am the Witness who is similar to Moses, King David, and Zerubabbel. Thomas Leming is the Witness who is similar to Aaron, Elijah, and High Priest Joshua.

   1. rapture hornn to róg, trąba? Z 1 Tesaloniczan 4:16 ?

    1. A no faktycznie, słowo “horn” przekłada się jako “róg” zarówno w odniesieniu do poroża, jak i instrumentu muzycznego…

   2. “Róg ten jest na drugim czarnym kluczu do Drugiej Pieczęci, która jest bardzo, bardzo bliskim Porwaniem! Google Doodle z 17 grudnia 2015 r. pokazuje 245. [rocznicę] urodzin Beethovena. Ma on taką samą konfigurację jak mój wykres o Apokalipsie. Zegar jest jako ostatni krwawy księżyc i widać następujące dwie linie. Widać róg Porwania; jest 245 dodatkowych zdjęć w moim albumie pokazujących Porwanie. Zwoje papieru symbolizują otwarcie 7 Pieczęci. Zegar jest na 59 minut dla/do mojego wypadku (Illinois Trasa 59) z 14 kwietnia 2006 r. przedstawiony na okładce The Economist z 2015 r. Ja, Jonathan Halstead jestem Świadkiem, który jest podobny do Mojżesza, Króla Dawida i Zorobabela. Thomas Leming jest świadkiem, który jest podobny do Aarona, Eliasza i Najwyższego Kapłana Jozuego.”

 11. To jest dopiero patologia :
  https://www.youtube.com/watch?v=DfwJA0f0UTg

  Promowanie pedofilii… Panie Jezu przyjdź proszę.

  1. OMG to jest pozornie idiotyczne, ale głęboko chore

 12. Ja bym wyszedł z tego dziadostwa

 13. a słyszeliście taką “teorię” – będzie fałszywe porwanie, reszta będzie zwiedziona że zostawiona i będzie fałszywe znamie- chip, ludzie umrą przez ten “fake”…
  😀 masakra co niektórzy “prorokują”

  1. ja nie wierzę w fałszywe porwanie z jednego powodu:

   TO BÓG RZĄDZI ZIEMIĄ

   Ziemie jest pańska.

   Do końca ucisku pozwala szatanowi na tyle na ile jest to niezbędne, ale nie na tyle aby dzieci Boże dały sie nabrać na cos o skali masowej niczym potop.
   Zły może tworzyc odstępcze religie, subkultury, ale nigdy nie zrobi cudu podrabiającego Boga.

   Szatan nigdy w historii świata czegoś takiego nie zrobił i nie zrobi.

   Chwała Bogu Ojcu.

   1. No właśnie, Bóg jest Suwerenem wszystkiego nadal, mimo tego ze szatan rządzi materialnie z powodu grzechu i przez grzech. A takie pomysły i teorie (jakby proroctwa już) z fałszywym tym czy tamtym to wynik nastawienia ANTY, w skrócie: nie lubimy nauki o harpazo-rapture, więc ułożymy to inaczej…
    http://www.essentialchristianity.com/pages.asp?pageid=21918

   2. też mnie taka myśl nachodzi – że takie przewidywania to zwyczajne “kombinowanie” jakieś , bo Słowo Boże daje w swoim kontekście (już bez rozumienia nwo współcześnie etc) wyraźne wskazówki, tylko tych “nauk” i zwalczania się teologicznie wzajemnie narobiło się w ciągu tych lat, i kombinacje alpejskie

   3. “Szatan nigdy w historii świata czegoś takiego nie zrobił i nie zrobi” – a fałszywy prorok?

 14. Biedny, zagubiony człowiek… Dzień Pański coraz bliżej

 15. Rasa ludzka jest mutowana i traci człowieczeństwo Jordan Maxwell https://youtu.be/kMvA4IOc6Og.

 16. Process – Kolejny krok cywilizacji https://youtu.be/U5knOCYvp_c. Dobry tekst.

 17. Dzisiaj mama jak zwykle oglądała te jak to Detektyw celnie określił patokabarety. Pomijam humor koszarowy, czy wręcz nawet rynsztokowy, ale jak ci bezbożnicy nikczemnie z Jezusa z imienia zaszydzili, to już poczułem, jak się we mnie gotuje. No i tę bezsilność, kiedy przy mojej próbie zgromienia tego podłego bluźnierstwa usłyszałem od mamy, żebym spie… i że on pluje na moje słowa 🙁 Niech będzie przeklęty system i rozrywka dostarczane przez szatana!

  1. Ucięło mi literkę, miało być, że ona pluje na moje słowa, sama używając wybitnie plugawego języka przy każdej nadarzającej się okazji. I tak było odkąd pamiętam, że miałem taki wzór w domu- tata bluzgał b. rzadko i tylko, gdy był wzburzony, a i to nie zawsze, ale mama się w domu nie hamowała, bo poza 4 ścianami już trzyma język za zębami. Idealnie było tylko podczas noworocznej wizyty księdza. Wskutek wychowania w takim klimacie dopiero niedawno zacząłem uważać na swoją mowę. Kiedyś pewnie myślałem, że wszędzie się bluźni i k… to tylko takie pieprzne słowo, byle nie używać go przy dzieciach. Jak trudno zrozumieć swoje grzechy jeżeli choć jeden z rodziców dawał taki zły przykład… A w tych śmieciokabaretach też słyszałem, że i bluzgali- tych nadawanych nocą. Łatwo byłoby mi znienawidzić własną matkę za to, co z jej ust o sobie, swoim tacie, przyjaciołach i innych ludziach słyszałem, a były to rzeczy naprawdę nikczemne, ale biorąc pod uwagę stopień demoralizacji i ogłupienia społeczeństwa, abstrahując rzecz jasna od wiadomego przykazania, to trudno byłoby mi nie widzieć w niej przede wszystkim ofiary powstałej w wyniku wieloletniego oddziaływania tych wpływów. Do tego dochodzą krzywdy z dzieciństwa, młodości, jakieś długo chowane żale i efekt jest taki, jaki jest. I tu apel do wszystkich braci i sióstr, którzy zadeklarowali modlitwę w mojej intencji- lepiej uczynicie Kochani, jeżeli pomodlicie się za moją mamę, bo jest ona w opłakanej kondycji duchowej i fizycznej, coraz bardziej tonąc we własnej wyniosłości, bucie, we własnym jadzie i nienawiści… W imieniu Jezusa dziękuję!

   1. Język człowieka pokazuje, co ma się w sercu…

    Mateusza 15:
    “11 Nie to, co wchodzi do ust, czyni człowieka nieczystym, ale co z ust wychodzi, to go czyni nieczystym”.
    15 Wtedy Piotr zabrał głos i rzekł do Niego: “Wytłumacz nam tę przypowieść!”. 16 On rzekł: “To i wy jeszcze niepojętni jesteście? 17 Nie rozumiecie, że wszystko, co wchodzi do ust, do żołądka idzie i wydala się na zewnątrz. 18 Lecz to, co z ust wychodzi, pochodzi z serca, i to czyni człowieka nieczystym. 19 Z serca bowiem pochodzą złe myśli, zabójstwa, cudzołóstwa, czyny nierządne, kradzieże, fałszywe świadectwa, przekleństwa. 20 To właśnie czyni człowieka nieczystym. To zaś, że się je nie umytymi rękami, nie czyni człowieka nieczystym”.

    Na pewno ciężko jest Ci funkcjonować na codzień w takiej atmosferze, jaką stwarza Ci w domu własna matka. Pomodlę się za nią Jacuś.

    Ostatnio zaczęłam zwracać uwagę na to jak ludzie się komunikują właśnie pod tym kątem co mają w sercu. Myślę że nie tylko bluzgi świadczą o tym, że źle się dzieje we wnętrzu człowieka ale i pogardliwe wyrażanie się do drugiej osoby, czepianie się o różne rzeczy, a nawet złośliwy humor. I tu myślę, że może pomóc jedynie Duch Święty, napełniając nas opanowaniem, by nie wdawać się z takimi osobami w niepotrzebne kłótnie, dyskusje, spięcia, tylko reagować spokojem. Sam Bóg wie jak było mi ciężko nie reagować złością na teksty mojego ojca.

    1. Nie wiem Kosik, może akurat w zachowaniach Twojego ojca było mało agresji i nie używał przemocy to masz takie spojrzenie na to. Ja też reagowałem spokojem w takich sytuacjach przy agresywnych zachowaniach matki i teraz żałuję, że tak robiłem, bo właśnie ten spokój w takich sytuacjach wyniszczył mnie nerwowo i psychicznie psując też relacje z innymi. Już z nią nie mieszkam, ale przy jakiś jej głupich nie mających sensu awanturach to ostrzejsze odpowiadanie daje w tym przypadku lepszy skutek niż spokój. Nie ma sensu robić z siebie ofiary i tłumić nie potrzebnie negatywne emocje, bo takie tłumienie tylko nas wyniszcza od środka. Jak już to najlepiej uciekać jak można jak najdalej od takiej osoby bo tylko wtedy może jakoś zrozumieć, że jej zachowania nie mają sensu.

     1. Toksyczni ludzie (wampiry energetyczne) to straszni upierdliwcy…Nie dyskutować z takimi, a drzwi zamykać.

     2. Może Michał…, ja z nim kłóciłam się ostro praktycznie cały czas od okresu dojrzewania i mnie z kolei to wyniszczyło nerwowo. Kiedy odpowiadałam mu złością, to on mi jeszcze bardziej – wiesz tak punkt za punkt. Teraz chyba tylko i wyłącznie dzięki obecność DŚ mam w sobie przeważnie spokój przy nim, który nie może być moim własnym spokojem…bo siebie sama nie poznaję…czasem jeszcze wbije mi szpilę jakimś tekstem, ale udaje mi się to przemodlić u Pana Boga bym nie żywiła do niego negatywnych uczuć…no i wszystko mu przebaczyłam po swoim nawróceniu.

      Nie wiem czy to po chrześcijańsku ale
      “Jak już to najlepiej uciekać jak można jak najdalej od takiej osoby”
      zdecydowanie podzielam Twoją opinię

   2. ja tez sie pomodlę i modlę sie co jakiś czas jak pamiętam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: