rapture

 

Billy Hallowell

Autor Jeff Kinley ma nadzieję zainspirować Chrześcijan do  dokopania się głębiej w Biblijnym proroctwie w celu zrozumienia dokładnie co pismo mówi o czasach końca, ostrzegając wierzących , że „chmury burzowe się zbierają.”

Kinley, autor nowej książki „Wake the Bride(Obudzić Pannę Młodą)”, jest ostrożny i nie określa konkretnej daty, okresu i postaci, ale wierzy, że obecna sytuacja na świecie zapewnia pewne znaki, że ludzkość zmierza coraz bardziej do tego co on i inni Chrześcijanie wierzą, że będzie biblijnym końcem.

„Wygląda na to, że wszystko szykuje się na ostateczną rozgrywkę na Bliskim Wschodzie” powiedział Kinley The Church Boys „To znaczy, myślę, że jeśli ktoś przybyłby teraz i przyniósł pokój w tym rejonie, obszarze, do tego konfliktu, okrzyknęlibyśmy go światowym liderem.

Wierzy, że jest to dokładnie to co postać znana w biblijnym proroctwie jako Antychryst dokona podczas ucisku, termin, który niektórzy bibliści używają by opisać siedmioletni okres, podczas którego Ziemia zmierzy się z bezprecedensowym wyzwaniem.

Posłuchaj Kinleya to wszystko omawia poniżej(wywiad zaczyna się od 36:00)

Kinley, jak wielu innych ewangelików, wierzy, że odbędzie się porwanie, podczas którego Chrześcijanie opuszczą Ziemię i udadzą się do nieba, zanim rozpęta się chaos siedmioletniego ucisku; kończącym się, w popularnej teologii, drugim przyjściem Chrystusa.

„Każdy wie, że jest to beczka prochu, że coś przygotowuje się na to co się tam stanie kiedy Rosja się zaangażuje” powiedział o obecnej sytuacji na Bliskim Wschodzie, zauważając, że ludzie interesują się jak Państwo Islamskie, Syria i Rosja pasują w paradygmacie potencjalnych biblijnych czasów końca.

Pomimo ostrożności i podkreślania, że nie ma sposobu na poznanie, kiedy wydarzenia czasów końca nastąpią, Kinley powiedział, że te znaki na całym świecie i szczególnie na Bliskim Wschodzie, skłaniają go do twierdzenia, że sytuacja zmierza w tym kierunku.

„Nie wiadomo naprawdę jak te rzeczy się rozegrają, ale uważam, że są ustawione jak pionki na szachownicy na swoich dokładnych pozycjach przygotowane na, co sądzę, będzie przyszłym konfliktem na tych obszarach” powiedział.

Kinley bronił porwania przed uciskiem, które mimo pozornego szerokiego poparcia wśród niektórych ewangelistycznych grup jest pod ostrzałem innych chrześcijańskich liderów; wierzy on, że Chrześcijanie zostaną oszczędzeni przed gniewem Bożym podczas ucisku.

„Kiedy spojrzysz na wzór pisma, zauważymy cztery rzeczy, które się dzieją, które mówią nam, że porwanie nadchodzi i uważam, że jednym z nich jest wzór uwolnienia i ratunku w piśmie, szczególnie w Starym Testamencie” powiedział. „Bóg nigdy nie obiecywał, że uchroni swoich ludzi przed uciskiem i ciężkimi chwilami jako że są one związane ze światem… jednakże kiedy Bóg osobiście sprowadzał swój gniew i wściekłość na Ziemię, według swojego wzoru usuwał sprawiedliwych przed tym wydarzeniem.”

Kinley kontynuował „Zrobił tak oczywiście z Noem przed potopem. Zrobił tak z Lotem w Sodomie i Gomorze i z Rahab w bitwie o Jerycho zanim zburzył to miasto.”

 

Podając te przykłady Kinley powiedział, że wierzący są zazwyczaj oszczędzani w biblijnej narracji, kiedy Bóg wylewa swój gniew i twierdzi, że podczas porwania nie będzie inaczej, jako że to oszczędziło by Chrześcijan od wielu horrorów dni ostatecznych.

Jak już TheBlaze wcześniej informowało niektórzy ewangelistyczni i Chrześcijańscy liderzy odrzucają pojęcie porwania przed uciskiem, decydując się na inne opcje jak np. midtrybulacjonizm, posttrybulacjonizm albo porwania, które jest jednym i tym samym z drugim przyjściem Jezusa.

Przeczytaj szczegółowe wyjaśnienie debaty porwania tutaj.

Kinley dyskutował również o swoim poglądzie na temat Antychrysta, który, według niego,  powstanie po porwaniu, aby przywieść „jakieś złudzenie stabilizacji na Ziemi”, ale ten spokój i bezpieczeństwo będą krótkotrwałe jako że nastąpi chaos wraz z serią sądów, które Bóg spowoduje.

Teraz chce zainspirować wierzących do zainteresowania się tym co pismo mówi o tym co ma nadejść.

„Klimat nadchodzi, a chmury burzowe się zbierają” powiedział Kinley

 “
Tłumaczyła Julka. Dziekuję.