Uwaga, wykład jest o kobietach, a nie o mężczyznach i kobietach, chodź trudno w tej sytuacji nie wspomnieć o drugiej płci. Paul koncertuje się na zaniedbaniach kobiet.

 

Paul Washer o feminizmie, o wypaczonym rozumieniu przez kobiety uległości wobec mężczyzny. Wykład ten rozbija w drobny mak, pogląd głoszący jakoby Biblia nakazywała kobietom być kimś gorszym w związku.

Jesteśmy jednak różni od siebie, by każde z nas pełniło inną role w związku będącym jednością.

“Jeśli nie udało Ci sie być dobrą żoną, to nie uda Ci się byc dobra matką.”

 

“Mężczyzna ma doprowadzić dzieci do królestwa niebieskiego”

Ja na przykład swojemu synowi kilka razy w tygodniu czytam Biblię i rozważmy pod kątem sytuacji życiowych. W tym roku kiedy był ze mną w górach, nad morzem i na Mazurach pokazywałem mu dzieło stworzenia Boga, jak bardzo je nie doceniamy, jak chcemy poznać znanego piosenkarza, twórce filmików o grach komputerowych, ale nikt nie chce poznac autora tak pożądanego w wakacje morza, gór, rzek, lasów..

 

“”Czemu dzieci miałyby szanować ojca, skoro ich matka nie szanuje go”. “

Tak jest również z teściowymi żon, które nie szanują swych synów dając wzór ich żonom.

 

 

“Nawet jeśli żona jest bardzo pobożna, to nie została do tego stworzona.

Została stworzona aby wzrastać z nami pod naszym przewodnictwem, biorąc z nas przykład. Jeśli to odrzucimy, to odrzucimy coa bardzo waznego”

 

 

Tutaj od razu nasuwa sie tekst o roli mężów:

http://detektywprawdy.pl/2015/10/03/uciekanie-mezczyzn-od-odpowiedzialnosci-za-zwiazek/

Mężczyzna, musi prowadzić rodzinę, żyć życiem bogobojnym z dala od świata, Jeśli to możliwe celebrować szabat, czytać wspólnie biblię. Nie może tylko nauczać na zewnątrz, zaniedbując rodzinę. Mężczyzna ma również żonę nauczać.

Paul podaje przykład podejmowania decyzji w rodzinie. Mówi, że nie podejmuje decyzji sam, ale jego najbardziej zaufanym doradcą w kwestiach decyzji jest żona. Muszę przyznać, że nie znając jeszcze Biblii konsultowałem się z żoną w ważnych sprawach.

 

Wiem, że większość żon ma mężczyzn nie interesujących się biblijnym nauczaniem, ale w takiej sytuacji należy się modlić o mądrość dla mężów, o ich nawrócenie.

 

“Chcesz aby mąż był silny? szanuj go.

 

Kobiety powinny się zdobić ale w: dobre uczynki, pobożność, uległego ducha.

 

 

Nie ma nic bardziej atrakcyjnego niż kobieta, której wygląd cechują mądrość, dyskrecja, szlachetność i prostota, skromności, jej czysta piękność.

 

Był czas kiedy ludzie ubierali się dla piękna, teraz ubierają się aby wzbudzać pożądanie. Kiedyś była dystynkcja, teraz mamy śmietnik.