Spełniają się powoli zapowiadane z przed 3 lat hipotezy:

http://detektywprawdy.blogspot.com/2012/12/apokaliptyczna-wojna-goga-i-magoga-juz.html

Tekst ten

 

“”Joel Rosenberg, którego książki znajdowały się na liście bestsellerów New York Times, uważa, że obecna nuklearna rozgrywka pomiędzy Izraelem i Iranem może stanowić początek wypełniania się proroctwa z Księgi Ezechiela (rozdz. 38 i 39) dotyczącego wojny Goga i Magoga.

Jak mówi Rosenberg, były doradca polityczny izraelskiego premiera Beniamina Netanjahu, biblijne proroctwo odnosi się do ataku na Izrael przeprowadzonego przez koalicję narodów, w tym Rosję i Iran

 

Jednocześnie autor stwierdza: “sądzę, że musimy być ostrożni z przewidywaniami. Choć trzeba przyznać, że nigdy jeszcze nie byliśmy świadkami takiej sytuacji”.

Rosenberg zaznacza, że prezydent Iranu, Mahmud Ahmadineżad, kieruje się szyicką teologią czasów ostatecznych, zgodnie z którą przyjście islamskiego mesjasza, dwunastego imama, może zostać przyspieszone przez zniszczenie Izraela.

Były doradca polityczny Beniamina Netanjahu wskazuje, że jeśli Iran uzyska broń nuklearną, to “w ciągu sześciu minut będzie mógł dokonać tego, co Hitlerowi zajęło sześć lat – zabić sześć milionów Żydów”.

Zdaniem Rosenberga, premier Izraela może chcieć zaatakować Iran jeszcze przed prezydencką inauguracją Władimira Putina zaplanowaną na 7 maja. Jak stwierdza, nie jest wykluczone, że nowy-stary prezydent Rosji będzie dążył do zawarcia porozumienia obronnego z Teheranem

“Putin może powiedzieć Izraelczykom: “Jeśli zaatakujecie Iran, zostanie to uznane za atak na Federację Rosyjską”. Trudno spodziewać się, żeby premier Netanjahu postanowił narazić się na rosyjski odwet” – zaznacza Rosenberg.

Jak stwierdza, w 38 rozdziale księgi Ezechiel napisał, że Gog – interpretowany jako rosyjski dyktator – poprowadzi koalicję narodów w ataku na Izrael, wywołując ponadnaturalną interwencję Boga.

– Będzie to dzień wielkiego sądu. Bóg zwróci swój ponadnaturalny gniew przeciwko wrogom Izraela. Będzie to również dzień wielkiego duchowego przebudzenia. Gdy to dramatyczne proroctwo spełni się, więcej muzułmanów i Żydów uwierzy w Jezusa jako Mesjasza – uważa Rosenberg.

Podkreśla, że Rosja i Iran jeszcze nigdy w historii nie były w takim sojuszu, jak to ma miejsce obecnie.

Przypomina też, że jednym ze znaków końca jest przyjęcie Jezusa przez Żydów. Wskazuje przy tym na dane, według których pod koniec lat 60. XX wieku w Chrystusa wierzyło ich zaledwie 2-3 tys. Dziś jest liczba ta waha się od 250 do 300 tysięcy.

“Nigdy w historii tak wielu muzułmanów i Żydów nie nawracało się do Jezusa” – podkreślił Joel Rosenberg.

źródło:  http://chrzescijanin24.pl/ze-wiata/news/2552-apokaliptyczna-wojna-goga-i-magoga-ju-wkrotce-qnigdy-w-historii-nie-byo-takiej-sytuacjiq.htm

 

To wszystko dotyczyło Iranu, ale obecnie mamy problem syryjski.

Wszystko wskazuje na to, że jesteśmy u progu wojny z Ezechiela i Psalmu 83

“Najbliższym wydarzeniem będzie wojna z Psalmu 83 poprzedzająca opisaną w 38 i 39 rozdziale Księgi Ezechiela Wojnę Goga i Magoga zawierająca prowadzony przez Rosję i Iran atak na Izrael przed apokaliptycznym okresem ucisku. Te rozdziały określają kilka warunków dotyczących Izraela przed tą wojną. Wśród nich jest Izrael w granicach z 15 rozdziału Księgi Rodzaju: “Potomstwu twemu daję tę ziemię, od rzeki egipskiej aż do wielkiej rzeki Eufrat: Kenitów i Kenizytów, i Kadmonitów, i Chetytów, i Peryzytów, i Refaitów, i Amorytów, i Kananejczyków, i Girgazytów, i Jebuzytów.”
<p>Inne warunki to pokój Izraela z sąsiadami i ogromne bogactwo, które, jak niektórzy sądzą, Izrael będzie zawdzięczał niedawno odkrytym zasobom ropy.
<p>Walker wskazuje, że aby te warunki zostały spełnione, Izrael musiałby rozszerzyć swoje granice. W ich obrębie znalazłaby się cała Syria, Liban, większość Iraku, Jordania, północna Arabia Saudyjska i Synaj.
<p>- Moim zdaniem, to nie może się wydarzyć, jeśli nie będzie wojny. Myślę więc, że wojną przed wojną, która spełni te cele, będzie konfederacja złożona z 10 państw opisana w Psalmie 83. Biblia mówi, że ta konfederacja wystąpi przeciwko Izraelowi i Izrael zwycięży. Do wystąpienia Syrii, Libanu, Iraku, Jordanii i Arabii Saudyjskiej przeciwko Izraelowi może dojść tylko, jeśli ich organizacje terrorystyczne rozpoczną ataki, a nie same rządy – uważa Walker.
Teoria wojny z Psalmu 83 wywołuje w ostatnich latach kontrowersje. Rozpoczęła się wraz z publikacją książki “Izraelestyna” jednego z ekspertów – Billa Salusa.Rola Rosji w czasach ostatecznych

http://chnnews.pl/index.php/pl/slowo/item/2997-ekspert-ds-proroctw-to-moze-byc-wprowadzenie-do-zapowiedzianej-w-biblii-wojny.html