Tłumaczył Jacek. Dziekuję bardzo.

 

Geoffrey Grider

 

Zaledwie na kilka chwil przed rzezią paryscy fani śpiewali na koncercie zespołu metalowego Eagles of Death Metal piosenkę gloryfikującą diabła.

 

Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć.” 1 P 5:8

 

Mając ręce uniesione wysoko w górę, jak widzicie na tym zdjęciu wykonanym na parę chwil przez rozpoczęciem ataków, paryscy fani na koncercie zespołu Eagles of Death Metal salutowali szatańskim gestem „rogów diabła” (zwanym „manu cornuta”- przyp. tłum.), pozornie będąc wolnymi od wszelkich trosk.

 

Co niesamowite, utwór, który był grany w momencie gdy rozpoczęła się strzelanina zatytułowany był „Pocałuj Diabła”, a oto niektóre ze słów tej melodii:

 

POCAŁUJ DIABŁA” – EAGLES OFDEATH METAL

 

KTO POKOCHA DIABŁA?

KTO ZAŚPIEWA JEGO PIEŚŃ?

KTO POKOCHA DIABŁA I JEGO PIEŚŃ?

 

JA POKOCHAM DIABŁA

JA ZAŚPIEWAM JEGO PIEŚŃ

JA POKOCHAM DIABŁA I JEGO PIEŚŃ

 

KTO POKOCHA DIABŁA?

KTO POCAŁUJE JEGO JĘZYK?

KTO POCAŁUJE DIABŁA W JEGO JĘZYK?

 

JA POKOCHAM DIABŁA

JA POCAŁUJĘ JEGO JĘZYK

JA POCAŁUJĘ DIABŁA W JEGO JĘZYK

 

Gdy francuscy fani death metalu śpiewali te słowa, obdarzając szatana swoją miłością, diabeł odpowiedział tak, jak to zawsze czyni. Poprzez śmierć i zniszczenie. No to teraz śmiało, ukażcie to w jakim tylko chcecie świetle, w jakikolwiek sposób, który sprawia, że czujecie się spokojni. Jednak ja, jako biblijnie wierzący chrześcijanin, doskonale wiem co wydarzyło się w piątkową noc w Paryżu we Francji o godzinie 21:40. Ludzie domagali się manifestacji szatana, i wiecie co? Dostali ją.

 

Można śmiało stwierdzić, że na koncercie tamtej nocy nie było praktycznie żadnych chrześcijan, że przeważająca większość z tych ludzi była zagubiona, niezbawiona. Zastanawiam się jak wielu z nich przedstawiono ratującą życie ewangelię Jezusa Chrystusa i jak wielu pokręciło na nią nosem. Prawdopodobnie więcej niż kilku. Widzimy to cały czas głosząc ewangelię na ulicy w St.Augustine. Dla większości ludzi diabeł to coś niepoważnego, a piekło będzie imprezą pełną piwa i seksu. Nic nie może być dalsze od prawdy.

 

Ponieważ zaś dzieci uczestniczą we krwi i ciele, dlatego i On także bez żadnej różnicy stał się ich uczestnikiem, aby przez śmierć pokonać tego, który dzierżył władzę nad śmiercią, to jest diabła,” Hbr 2:14

 

Gdy ludzie ci krwawili i umierali na parkiecie podczas deathmetalowego koncertu, przeszli od śpiewania o diable do spotkania z nim twarzą w twarz. Piekło to nie żart, absolutnie nie jest ono imprezą, a ty nie musisz tam skończyć. Możesz uniknąć tego miejsca wierząc w dokonane dzieło Jezusa Chrystusa.

 

W piątkową noc oni „ucałowali diabła”, a diabeł zaraz odwzajemnił ten pocałunek. Nie pozwól, by przydarzyło się to tobie.

 

A wyprowadziwszy ich na zewnątrz rzekł: ‘Panowie, co mam czynić, aby się zbawić?’ ‘Uwierz w Pana Jezusa – odpowiedzieli mu – a zbawisz siebie i swój dom’.” Dz 16: 30-31