WIELKIE DZIĘKUJĘ DLA KOSIK (Kasi), wbrew przeziębieniu przetłumaczyła resztę. Zdrowiej Kasia w imię Jezusa Chrystusa.

 

jezebel-i-ty

 

A więc zapadasz się coraz głębiej w to pudełko, a to narcystyczne duchowe coś (Jezebel) wykorzystuje dwie metody działania. Pierwszą z nich jest ukryta manipulacja, a drugą jawne tyranizowanie. Może więc działać nawet przez ukrytą manipulację, jaką może być noszenie przez nie maski, skrywanie się za zasłoną dobroci. Tak, że wszyscy inni mogą uważać, że [ktoś z duchem Jezebel] jest najbardziej uroczą i najmilszą osobą pod słońcem, naprawdę lubianą – i inne tego typu opinie. Nawet często może sprawiać wrażenie, że to ona sama jest ofiarą, Jezabel może przekonywać wszystkich dookoła, że jest ofiarą, a to ty ją terroryzujesz. Jest to inna forma manipulacji innymi, manipulacji ich postrzegania pewnych rzeczy. Zwodzenie w percepcji.

No i Jezebel wzrasta i wzrasta w siłę, a ty słabniesz i słabniesz, lecz tym co właściwie ma tu miejsce, przez to wszystko, jest tworzenie sieci wokół ciebie – jakby oplatanie cię emocjonalną pajęczyną, w którą ty wpadasz i nie odcinasz się od łańcucha [łączącego cię z Jezebel]. To wszystko jest pożywieniem, w demonicznym sensie – to duchowa sprawa.

Więc formuje się ta emocjonalna sieć wokół ciebie, pajęczyna, i jest ku temu ważny powód, gdyż duch Jezebel nawiązuje do pająka – czarnej wdowy, która żywi się, zjadając swojego partnera. Jest to odrażające, jeśli o tym pomyśleć. Ponieważ jest to dosłownym złapaniem cię w tą sieć, i jest ta czarna wdowa, która przychodzi po to, „aby kraść, zabijać i niszczyć” – jest niebezpiecznie. Jest także zupełnym oderwaniem cię od Boga, ponieważ jesteś złapany w tą demoniczną sieć, pajęczynę… i potrzebujesz Jezusa Chrystusa, aby cię od tego uwolnił.

Potrzebujemy Jezusa Chrystusa aby nas uwolnił, kiedy zmagamy się z sytuacją jak ta, ponieważ jest to atak demoniczny i ta sieć zbudowana jest dosłownie. Wiecie, dużo mówi się że sieć antychrysta rośnie w siłę, i oczywiście w tym czasie widzimy także wzrost zachowań w duchu Jezebel. Wypisałem [na rysunku] koło Jezebel: czarna magia, wypowiadanie zaklęć, projekcja. Narzuca innym wyobrażenia, które są iluzjami lub czymś, czym Jezebel nie jest. Nosi maskę dobroci, co jest całkiem interesujące.

Powiedziałem, że słowo „glamor (glamour)” – urok, czar – to staroangielskie określenie na kogoś, kto ma do czynienia z czarną magią. Rzucanie zaklęć miłosnych, wypowiadanie zaklęć, czarodziejska różczka zaklinająca cię w tą pułapkę – czyni cię zauroczonym, uzależnionym. Wyraziłeś na to zgodę, bo duch Jezebel dobrał się do ciebie tylnymi drzwiami, ukrytymi działaniami i pochwycił cię swoimi taktykami, ten duch jest bardzo podstępny.

Mija czas w tym niezdrowym związku, widzisz że ty w tej relacji kurczysz się, a Jezebel rośnie w siłę, osiąga coraz więcej i więcej kontroli nad tobą przez te ukryte działania. I wielką częscią tego jest „związek dusz”, on sprawia że czujesz, że potrzebujesz jej [osoby z duchem Jezebel] by przetrwać, nie możesz bez niej żyć, podczas gdy tak naprawdę jest na odwrót – to ona ma cię w swojej sieci i tym samym karmi się tobą; i ta emocjonalna manipulacja na tak wiele sposobów, byś wierzył, że wszystko jest na odwrót. Pamiętasz, że ona promuje siebie na zewnątrz jak w kampanii politycznej, sprawia, że wierzysz w tą jej propagandę własnej osoby.

Ona pozwala sobie na czynienie tobie krzywdy. Kiedy ktoś jest wykorzystywany przez osobę z duchem Jezebel, to tym samym jest zobowiązany dawać się ranić, musi robić to, czego duch Jezebel od tego kogoś oczekuje albo rozpęta się piekło. Jeśli się nie dostosujesz, jeśli jesteś w to zaangażowany i odmówisz dostosowania się, podporządkowania to możesz mieć na głowie narcystyczną furię, możesz zdetonować bombę. Więc musisz robić, to czego ona od ciebie oczekuje. Musisz spełniać wszelkie emocjonalne zachcianki i być stale zaangażowany w celu znalezienia dla siebie pewnego rodzaju poczucia bezpieczeństwa czy spokoju, w tym wzorze zachowań. Musisz robić to, czego ona od ciebie oczekuje, musisz wierzyć w jej propagandę i musisz się do tego dostosować. Ponieważ chodzi jedynie o to, aby traktować Jezebel jak boginię.

Więc kiedy już złapała cię w tą sieć, kiedy już jesteś tam uwięziony, w pudełku bezpieczeństwa, co jest następnym zamiarem działania Jezebel? Czy jest to już dla niej satysfakcjonujące? Nie. Ponieważ Jezebel chce być uwielbiana – przez mnóstwo osób. Nie jest to prawdziwa miłość, jest to bardzo niezdrowy, mentalnie chory model. Nie chodzi jej o twoją miłość, chodzi o wsadzenie cię do pudełka a potem chodzi jej o kolejną wielką liczbę osób -jeśli osoba naprawdę jest kontrolowana przez ducha Jezebel to będzie chciała coraz więcej uwagi. Ma już zaopatrzenie od ciebie, które ją zbudowało, świetnie, ma tam rurkę prowadzącą do twojego pudełka, a teraz chce otrzymać jeszcze więcej psychicznego pożywienia od legionu kolejnych osób.

Jest to forma czarów, czarnej magii, rzucania zaklęć, projekcji; to jest wampiryzm psychiczny, to jest przebieranie się za kogoś wspaniałego.

(admin z obserwacji: wiele takich kobiet chodzi nawet do kościoła, są postrzegane jako miłe, umieszczają na fejsie obrazki z deklaracjami wiary. One są na prawdę lubiane przez otocze nie, bo należą do tego świata)

 

jezebel-metody

 

 

One chcą być dostrzegalne dla otoczenia, przykładowo działają w myśl zasady „patrz, ale nie dotykaj”. Patrz na mnie ale nie dotykaj, chcę być podziwiana. One pragną uwagi, pragną być ubóstwiane. To rodzaj megalomanii. Ma cię w pudełku a teraz chce oddziaływać na innych. Chce, żeby ludzie myśleli, że nie mogą jej mieć. Chce nęcić i rozbudzić w innych pragnienie zdobycia jej, lecz jednocześnie daje znać, że nie mogą jej mieć bo ma już partnera. Ale nie ma nic przeciwko, żeby ci inni czuli tęsknotę za nią. Chce być pożądana, chce by były zaspokajane jej narcystyczne potrzeby przez wielu ludzi. Chce zaangażować się w wampiryzm psychiczny, być karmiona tą uwagą innych. To aktywność demoniczna, która wykorzystuje ludzi jak i samą tą osobę jako powłokę, skorupę, jak kukiełkę…dosłownie używa ich jak kukiełki.

(admin:: miałem o tym napisać w osobnym tekście – większość z nich nawet w separacji nosi obrączki właśnie w tym celu. To jest skala masowa. Niebawem o tym tekst.)

Więc, jak kończy osoba, która utknęła w pajęczynie – widzisz, że miłość i uwaga, które powinny być skierowane na ciebie, jako że zasługujesz na nie z racji obupólnego związku z tą druga osobą, że powinna być symbioza między wami, to ta miłość i uwaga która powinna trafiać do ciebie, jest w dużym stopniu rozproszona pomiędzy innych ludzi. Powoduje to dalsze zwątpienie w siebie osoby uwięzionej, dalsze zaniżanie i tak już niskiego poczucia własnej wartości („dlaczego nie jestem dla niej wystarczająco dobry?”). Takie spiralne pogrążanie się w niepewności, podkopywaniu własnego ja, spadanie coraz niżej, gra w kotka i myszkę w okazywaniu ci uwagi i zabieranie jej; zakopywanie się w sieci czarnej wdowy.(…)

Ostateczna kwestia jest także mocno duchowa. Od kiedy osoba została schwytana w pudełko – kiedy utkwiłeś w nim, nie możesz mieć więcej kontaktu z Bogiem, ponieważ zostałeś otoczony przez demony i wyraziłeś na to swoją zgodę, nawet możliwe że podświadomie. Otworzyłeś wrota dla tego wszystkiego, co się wydarzyło. Nie zmieni tego modlitwa za osobę, ale ty sam musisz się stamtąd wydostać, musisz uciąć tą więź, musisz się odseparować, ponieważ ta osoba – jeśli jest opętana przez ducha Jezebel, jest też przez niego kontrolowana. I tak naprawdę zakochałeś się w wyobrażeniu, w masce która została ci przedstawiona, ta miłość nigdy nie była prawdziwa. Wiem, że może być niesamowicie bolesne uświadomienie sobie tego i przemyślenia, że to, co wydawało się miłością było jedynie kłamstwem..i że wybranka serca nawet nie jest sobą w tym związku. Będziesz opłakiwał swoją stratę, opłakiwał to co myślałeś że jest twoje, opłakiwał kogoś, kogo myślałeś że znasz.

Przez tę pustynię doświadczeń, gdzie przechodzimy przez te wszystkie próby i testy, uczymy się, że Bóg kocha nas szczerze i mocniej niż mógłby nas pokochać ktokolwiek na świecie, i że zupełnie żaden człowiek nie jest wart by go ubóstwiać. Ponieważ Bóg jest jedyna prawdą i jeśli szczerze Go szukamy, będzie naszym najlepszym przyjacielem i największą miłością naszego życia – Jezus we własnej osobie.

PS. w filmie zaprezentowano również następujące definicje:

syndrom sztokholmski – stan psychiczny, który pojawia się u ofiar porwania lub u zakładników, wyrażający się odczuwaniem sympatii i solidarności z osobami je przetrzymującymi.

paranoja indukowana (paranoja udzielona, obłęd udzielony; fr.folie à deux) – stan, w którym osoba blisko związana z chorym zaczyna traktować bezkrytycznie paranoiczne myśli chorego. Objawy mają tendencję do ustępowania po rozdzieleniu osób dotkniętych paranoją.

(źródło: wikipedia)

Przetłumaczono z filmu „How a Jezebel manipulates you in a Relationship” z kanału YT – Round SaturnsEye