Bardzo dobrą analizę obecnych czasów w kontekście księgi Objawienia przetłumaczył portal chnews. Oto jego część:

 

 

Steve Magill, autor książki “Objawienie i wiek antychrysta” (Revelation and the Age of Antichrist) twierdzi, że sojusz Rosji z Syrią jest “ważny, ponieważ antychryst wyjdzie z Syrii

 

Pierwsze (zwierzę, .) było podobne do lwa i miało orle skrzydła. Gdy potem spojrzałem, wyrwano jego skrzydła; wtedy podniosło się z ziemi i stanęło na dwóch nogach jak człowiek i dano mu ludzkie serce. Potem pojawiło się inne, drugie zwierzę, podobne do niedźwiedzia; było ono podniesione tylko jedną stroną, a miało w paszczy między zębami trzy żebra, i powiedziano mu: Wstań, jedz dużo mięsa! Potem spojrzałem, a oto pojawiło się inne, podobne do pantery; miało ono na grzbiecie cztery ptasie skrzydła, i cztery głowy miało to zwierzę, i dano mu władzę. Potem spojrzałem i w widzeniu nocnym pojawiło się czwarte zwierzę, straszne i groźne, i nadzwyczaj silne; miało ono potężne żelazne zęby: pożerało i miażdżyło, a co pozostało, deptało swoimi nogami, było ono inne aniżeli wszystkie poprzednie zwierzęta, a miało dziesięć rogów.”
Jak wskazuje autor, Księga Objawienia 13,2 opisuje rolę każdego z tych imperiów w ustanowieniu imperium antychrysta:
A zwierzę, które widziałem, było podobne do pantery, a nogi jego jak u niedźwiedzia, a paszcza jego jak paszcza lwa. I przekazał mu smok siłę swoją i tron swój, i wielką moc.”
Magill tak komentuje ten fragment:
“Wielka Brytania i Stany Zjednoczone są jak usta/głos antychrysta, by ustanowić plany i poprowadzić świat w kierunku ustanowienia nowego światowego porządku. Rosja, niedźwiedź, jest zapisana jako nogi antychrysta, by ułożyć i wesprzeć krajobraz na Bliskim Wschodzie. Islam jest zapisany jako ciało imperium antychrysta, do którego Ameryka, Wielka Brytania i Rosja będą przymocowane, by utworzyć ostateczne ziemskie imperium – imperium antychrysta”.
Według niego, gdy imperium antychrysta zostanie utworzone, będzie to czwarta brutalna bestia z 7. rozdziału Ks. Daniela, połączona bestia z Ks. Objawienia 13,2 i nowy światowy porządek układający wszystkie narody w dziesięć ekonomicznych, politycznych regionów znanych jako dziesięć palców u Daniela (2,42 i 7:24-25) i dziesięć rogów apokalipsy (13,1).
Zdaniem Magilla, rosyjskie działania bojowe w Syrii to “jeszcze jedno potwierdzenie, że dni ostateczne się kończą, a ostatnie siedem lat ziemi i wiek antychrysta są u drzwi”.
“Wydaje się, że nogi imperium antychrysta przygotowują się, by przyłączyć się do islamu, ciała antychrysta” – wskazuje.

 

źródło: http://chnnews.pl/index.php/pl/slowo/item/2908-autor-ksiazki-o-biblijnych-proroctwach-tak-powstanie-imperium-antychrysta-i-nowy-porzadek-swiata.html