Chrystusowcy biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrystusowcy biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Jak chrześcijanie powinni mówi do bliźniego “spadaj”.

Ażeby nauczyć się mówić prawidłowo “spadaj”, musimy zdefiniować sytuację w jakiej możemy zastosować chrześcijański zamiennik.

Podam kilka przykładów, kiedy mogą  się włączyć emocje.

Powiedzmy, że jesteś kierowcą i ktoś w niekulturalny sposób wymusił pierwszeństwo.

Powiedzmy, że mąż/żona powiedział/a coś nie miłego a może nawet nie bójmy się powiedzieć chamskiego.

Powiedzmy, że ekspedientka w sklepie jest nie miła.

Itd itd

Proponuje w takiej sytuacji po prostu powiedzieć – “pokój z Tobą”.

Jeśli ktoś się wstydzi, ma opór, niechaj w myślach powie “pokój z Tobą bracie/siostro.

Myślę, iż takie podejście i postawa nasza, pomoże nie tylko nam samym opanować emocje, ale poprzez dobro rzeczenie może korzystnie wpłynąć na naszego agresora. Do tego, aby załatwić te hieny demony, nie obrażając hien, można krótko pomodlić się o danego człowieka. Walczmy miłością.

 

Kiedy świat mówi “spadaj”, my mówmy “pokój z Tobą bracie/siostro”

 

Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali J 13, 35

 

 

 

Updated: 22 października 2015 — 10:22

15 komentarzy

Add a Comment
 1. Brawo! Brawo! Brawo! Takiego tekstu było (mi na pewno) trzeba. Powinienem tak postąpić przedwczoraj, tymczasem zawiodłem, uniosłem się przeklinając i złorzecząc mamie, a demony miały radochę. Doskonale wiecie, jak podle się po tym czuje… Pewnie wielu czytelników bloga zgodzi się ze mną, że temat ten jest bardzo istotny i warty drążenia. Sam widzę, jak mocno Pan zmienił moją mowę, gdy w Jego imieniu zostałem ochrzczony przez zanurzenie. Kłuje mnie w uszy jak niemal wszyscy na około przeklinają, zwłaszcza kobiety. Sam czynię to już rzadko, a jeśli się to już stanie, od razu mocno czuję, że postąpiłem źle, że przecież to plugawa, uwłaczająca mowa, niegodna chrześcijanina. Ale co powiedzieć właśnie w sytuacjach takich, jak ta z postu? Bluzgi to zakodowana reakcja, pytanie jak można ją “przeprogramować”.

  1. “Powinienem tak postąpić przedwczoraj, tymczasem zawiodłem, uniosłem się przeklinając i złorzecząc mamie,”

   To jest bardzo poważna sprawa.

   1. Porzucanie starego człowieka to proces. Nie miejcie do siebie żalu, ale wyznawajcie swe grzechy Bogu a on Wam wybaczy. szatan oskarża, ale musimy wiedzieć, że nie żyjemy w bajce pt Harry Potter i nic się nie dzieje za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Dzieje się za to wiele z udziałem łaski Bożej i naszej pracy nad sobą.

   2. Przypadek konfliktu z rodzicami
   Czcij ojca twego i matkę, jak ci przykazał Pan, Bóg twój, abyś żył przez długi czas i żeby ci się dobrze wiodło na ziemi,
   Nie musze tego rozwijać.

   3. “Podle się po tym czuje” – to oznaka nowo narodzenia. Wcześniej nie czułeś się zapewne podle i nie załowałeś. Ludzie nie narodzeni na nowo nie przejmują się poniżaniem innych

   1. Oczywiście, że kiedyś tłumiłem w sobie ten żal, zawsze tłumacząc sobie, że to ona zaczęła i wiedziała w którą strunę uderzyć. Byłem nieczuły, jeśli odczuwałem wyrzuty sumienia to rzadko i przez chwilę. A teraz od razu po incydencie płakałem, nie dało się tego powstrzymać. Wyznałem ten grzech Panu, a z mamą się przeprosiliśmy, choć zrobiłem to niechętnie z początku. Kiedyś takie zdarzenia miały miejsce niemal codziennie, a teraz myślałem, że komu jak komu, ale jej nie dam się wyprowadzić z równowagi, nawet słysząc niesłychanie bulwersujące teksty. To osoba bardzo konfliktowa, przekleństwa u niej są na porządku dziennym, więc jak puści wiązankę, to staram się wyjść z domu, uciekać. Teraz wiem, że uciekać tylko do Pana, modlić się nawet w duchu o zachowanie spokoju w stosunku do mamy. Niech tak się stanie, w imieniu Jezusa.

  2. Jacku, polecam Ci spis grzechów mowy, języka. Jest tam cały spis, może Ci się przydać, jest wartościowy. Te cytaty pokazują jak wielu uważa się za Chrześcijan a grzeszy mową nieustannie i nie chce tego zmienić. Gdy się zapoznasz może odechce ci się w jakiś sposób. http://www.marcinkozyra.salezjanie.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=306:grzechy-jzyka&catid=15:grzech&Itemid=23

   1. Dzięki bracie! Pozdrawiam Cię serdecznie w Chrystusie!

    1. Poznanie Prawdy ja też dziękuję, można się sprawdzić z tym tekstem 🙂

     Detektywie umocniłeś mnie tym artykułem. Pokój z Tobą – wyrażające miłość i przychylność a takie proste wyrażenie 🙂 powiedziałabym nawet że piękne

 2. Bardzo spodobał mi się ten tekst,świetne rozwiązanie.Mi się już nie zdarzają głośne irytacje,czy zdenerwowania na ludzi(tylko czasami w myślach),ale to to samo.

 3. Ja zastanawiam się od dłuższego czasu nad tym tematem i miłością do nieprzyjaciół.

  Słowo może wszystko! Na początku było Słowo! Myślę, że błogosławienie wszystkich, nawet dzieci diabła za plucie nam w twarz, przyjęcie tego policzka dla Chrystusa i z Chrystusowym spokojem to winna być cecha WSZYSTKICH nowonarodzonych. Zresztą jak tu ich nie kochać chociażby za tą głupotę? Jak ja im współczuję oddzielenia od Boga, życia w nienawiści, gdyby mogli poczuć, to co my, Dzieci Najwyższego… 🙂

  Kocham Was bracia i siotry
  i jak to mówi młodzież (czyli ja)

  POZDRO:D

  1. “Zresztą jak tu ich nie kochać chociażby za tą głupotę? Jak ja im współczuję oddzielenia od Boga, życia w nienawiści, gdyby mogli poczuć, to co my, Dzieci Najwyższego… 🙂 ”

   Pięknie napisane Lajcik (młodzież czyli Ty) 🙂 🙂

 4. “Pokój z Tobą” – to naprawdę świetny pomysł!

 5. Bardzo dobre i piękne Boże rozwiązanie! Dziękuję za nie.

 6. Mi jest ciężko się opanować, gdy mam rację. Jak pani dyrektor(pracodawca) kłamała w rozmowie ze mną w żywe oczy to jej powiedziałam, że jest człowiekiem tylko z ciała, ale bez ducha.
  Dowiedziałam się wtedy, że jak chcę sobie moralne zasady stosować to powinnam sobie swoją szkołę zbudować.

 7. Jakie żarty są dozwolone i cięte riposty? Z filmów też. Czy można komuś wyjeżdżać na psychikę, żeby być fajnym w towarzystwie i zwiększyć sobie samoocenę czy kogoś zmarginalizowac? Wielu grzeszy mową. Ale dziś prawie nikt nie lubi grzecznosci. Nawet tutaj wielu “prawdziwych naśladowców” uważa, że chamstwo czy przekleństwa są dopuszczalne. A ja nie bluznie wcale nie chwaląc się. W poradniku dobrego wychowania piszą, że można używać przekleństw, tylko nie mogą one być całą treścią, itp. I są jakimś dopełnieniem. Taa jasne, wymawianie imienia Jezusa nadaremnie też dla nich jest dopełnieniem. A więc obie formy raczej nie są dla Chrześcijan.

 8. albo reklamowe ” paaanie, daj pan spokój” 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: