Przepraszam, za tyle newsów i tekstów jednego dnia, ale każdy wydaje mi się być ważny.

 

Z translatora. Niestety, ale tj z języka hiszpańskiego:

 

sodoma

 

Zespół archeologów kierowany przez prof Steve Collins, odkrył ruiny starożytnych miast Sodomy i Gomory, które Biblia ukazuje jako katastrofalne zniszczenia spowodowane przez Boga.

“Collins i jego zespół w Trinity Southwest University of New Mexico ogłosił, że po 10 latach wykopalisk i badań, jak część wykopalisk w el-Hammam Tall, odkrył to, co wydaje się być miejscem biblijnego miasta Sodoma, według magazynu cyfrowego wybierane Archeologii.

“Zespół archeologów odkryła kopalni złota monumentalnych budowli starożytnych artefaktów, które są i wyjawi miasto z epoki brązu, który zdominował region południowej Jordanii dolinie Jordanu, nawet w czasie, gdy wiele innych Duże miasta w regionie “Ziemi Świętej” zostały porzucone lub poważny spadek “, powiedział Collins.

“Bardzo, bardzo niewiele było wiadomo na temat epoki brązu na Bliskim Ghor (Jordan Dolina południe) przed rozpoczęciem wykopalisk w 2005 roku,” powiedział. “Nawet większość map archeologicznych w okolicy były puste.

Co mamy w naszych rękach jest to, że było to ważne miasto i stan, dla wszystkich celów praktycznych, nieznanych uczonych przed rozpoczęciem naszego projektu. ”