Nie pierwszy raz spotykam się z tym tekstem, ale dotychczas go widziałem tylko memach. Dziś zauważyłem ów cytat u pewnej czytelniczki na fejsie, z profilu  “Gentelman” przy okazji rocznicy śmierci Anny Przybylskiej, tak na marginesie pokazującej kiedyś swe ciało w Playboyu.

42 tys polubień. 6000 udostępnień.

 

Oczywiście jest to pośmiertna idolatria. Ludzie często bardziej rozczulają sie nad śmiercia gwiazd estrady, niż nad swymi bliskimi.

 

 

Oto krążący od dawna w sieci cytat:

 

“Uważaj żebyś Kobiety do płaczu nie zmusił gdyż Bóg liczy jej łzy… Kobieta z żebra mężczyzny powstała nie ze stóp jego, by ją deptać, nie z głowy, by ją wywyższać, lecz z boku, by równą była. Spod ramienia, by ją chronić i blisko serca, by ją Kochać…

To już rok… Lecz nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych (…) [G]”

 

Opiera się on na historii Biblijnej, ale każdy normalny chrześcijanin , kiedy chce dokonać oceny rzeczywistości, powinien najpierw zacytować Biblię, a dopiero później prowadzić dyskurs.

Tekst ten uważam, za satanistyczny,  Jest sprytny psychologicznie. Taktyka niczym z kościoła rzymskiego. Cos o Bogu, a do tego swoje interpretacje.

Ostatnio widuje wiele takich memów. Gdzies tam Bóg, ale ludzka nauka i zero cytatu, czyli zero Miecza Ducha:

 

Efezjan 6

 

17) Weźcie przyłbicę zbawienia i miecz Ducha, to znaczy słowo Boże

Gdzie w tym tekście z Gentelmana jest Słowo Boże? Nie ma.

 

Ta sama kobieta słucha namiętnie tego utworu Natalii Nykiel:

 

Bądź dużym chłopcem, i
przestań do mnie słać pytania
Twe słowa to ciągi liczb,
nie ułożę z nich równania.
Nie umiem być suką a,
A Ty sypiesz mi piach w oczy
Mam dosyć już chłopców, co
Nie potrafią mnie zaskoczyć

Miesiąc już
Zostawiam bez słów
Zwiotczałe Twoje próby
Nie chcę byś kradł
Mój cenny czas
Na uprawianie nudy
Ty to nie wiatr
Co sprawia, że
Łopoczą moje żagle
Chcę mężczyzny, co
Wywróci mój świat i”

 

 

 

Punkt widzenia jak widać zależy od punktu siedzenia.

Muszę chyba specjalnie napisać tekst  pt Chrześcijaństwo pozorne i jak ludzie stwarzają sobie iluzje bycia chrześcijaninem/ką.

 

Czym jest natomiast profil na fejsie pt Gentelman?

Bazuje on na infantylnych uczuciach i źle rozumianej miłości. Oto jeden z wpisów, cytatów:

 

“Ona pragnie tego, co niewielu potrafi dać. Pragnie rzeczy prostych. Mało kto potrafi jeszcze robić to co proste. Chce jeść kanapki z topionym serem, moczone w keczupie i podane na papierowym talerzyku, a nie obiad w luksusowej restauracji. Chce siedzieć na plaży o zachodzie słońca, a nie spędzać urlop w egzotycznych krajach. Otrzymywać skreśloną własnoręcznie kartkę z napisem zależy mi na Tobie, zamiast jubilerskiego cacka kupionego przed trzema laty. Chce, abyś ją czesał, nie posyłał na cały dzień do salonu piękności.

Ona pragnie rzeczy jeszcze prostszych. Takich o których można by sądzić, że o nich zapomnieliśmy. Chce abyś spytał ją o zdanie, nim pocałujesz ją po raz pierwszy i drugi. Chce abyś trzymał ją za rękę, kiedy będziecie oglądać stare filmy na kanapie. Chce, abyś przy rozmowie patrzył na nią (…)

Nie ma nic przeciwko temu, abyś wychodził z kumplami tak często, jak Ci się podoba. Chce abyś cieszył się życiem. Możesz pracować poza domem i wyjeżdżać służbowo. Chce, abyś był szczęśliwy w pracy i odnosił sukcesy. Nie musisz być super kochankiem. Chce poznać Twoje ciało i nauczyć się swojego. Od czasu do czasu możesz być zachłanny, egoistyczny i wymagający. Chce dojść z Tobą do porozumienia. Chce w pełni wykorzystać dany Wam czas. “Czego Ona chce?” – ktoś zapytał.

Chce tylko być kochana, po prostu. Tak samo jak kocha wszystko w swoim życiu. Nie kieruje się żadną skomplikowaną formuła. Wszystko pochodzi z serca. Chce, abyś ją kochał sercem. Jak dotąd jednak nikt jej tak nie kochał, bo ludzie poświęcają czas na rozmyślenia i analizy, na robienie głupstw i wynajdowaniu powodów, by nie kochać sercem.”

“Nie jesteś sama…” Witam.. [G]
https://www.youtube.com/watch?v=0Dd77c9tFJg

 

 

Jest to profil nie spełnionych w miłości kobiet, żyjących mrzonkami w pogoni za czymć co mają koło siebie, albo miały, albo mogą mieć, ale nie chcą.

Tam Boga nie ma prawie wcale. Są za to erotyczne zdjęcia i półsłówka.

Przeczytałem pobieżnie komentarze nt tej idolatrii, kobiet pokrzywdzonych i spotkałem także bardzo trzeźwe opinie:

“Kobieta jak kazda inna to moze dla sprawiedluwosci wspominajmy wszystkich ludzi co odeszli rok temu dzien po dniu co?’

“Bądźmy dla siebie życzliwi szanujmy się wzajemnie bo życie jest tak kruche i nieprzewidywalne”

Jednak jeden chyba trochę ostudził ten fałszywy romantyzm, wzniosłość i niby delikatność:

“No to trochę nie teges… Kobieta nigdy nie miała być równa mężowi, bo mężczyzna jest głową kobiety. Ale mąż ma obowiązek szanować żonę. Równouprawnienie kończy się tam gdzie trzeba naprawić pralkę przeczyścić zlew , kibel , wnieść szafę na 4 piętro, kopać w kamieniołomie, budować ogrodzenie, pracować w kopalni. A facet wykona każdą kobiecą pracę. kobieta niestety nie wykona każdej męskiej”

i zdrowy, realistyczny komentarz Kobiety

Niektóre płaczą przez mężczyzn, zdeptane, utraciwszy wiarę w miłość; ale same sobie na to zasłużyły, wybierając niewłaściwych mężczyzn, często żonatych, ze zobowiązaniami; a potem szloch i rozpacz kiedy facet się opamiętuje i postanawia walczyć o to, co w jego życiu jest najważniejsze;
więcej pokory;”

i bardzo wymowny:

“dziś ksiądz w Londynie zastosował w kazaniu ten cytat”

Cytat nie z Biblii, ale ze świata.

Chyba nikt nie napisał o zbawieniu, jedna osoba zastosowała cytat Pawła.

Wracając do quasi chrześcijańskich memów jak ten:

 

 

uwazaj

 

 

 

“”Uważaj żebyś Kobiety do płaczu nie zmusił gdyż Bóg liczy jej łzy… Kobieta z żebra mężczyzny powstała nie ze stóp jego, by ją deptać, nie z głowy, by ją wywyższać, lecz z boku, by równą była. Spod ramienia, by ją chronić i blisko serca, by ją Kochać…”

 

Ateistyczni znawcy Boga. Przesłanie jak z kultu maryjnego. Płacząca Maria, mężczyzna równy kobiecie, kobieta deptana, ofiara.

Mogę się założyć, że gro tych ckliwych kobiet jest okrutna i perfidna. Robią z siebie ofiary a nimi nie są, bo są agresorami.

Wg nich, Bóg liczy kobiet łzy, ale mężczyzn ofiar ma w pogardzie. Jakie to jednostronne, płytkie i nie biblijne.

 

Jak można dopasowywać sobie cytaty do własnego punktu widzenia posługując się Bogiem? a takich memów parabiblijnych jest coraz więcej. Niby mowa o Bogu, ale tak na prawdę jest to zboczenie ze ścieżki Pana.