Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Interpretacje Biblii wg niektórych kobiet. Zagrożenie obrazkami parabiblijnymi.

Nie pierwszy raz spotykam się z tym tekstem, ale dotychczas go widziałem tylko memach. Dziś zauważyłem ów cytat u pewnej czytelniczki na fejsie, z profilu  “Gentelman” przy okazji rocznicy śmierci Anny Przybylskiej, tak na marginesie pokazującej kiedyś swe ciało w Playboyu.

42 tys polubień. 6000 udostępnień.

 

Oczywiście jest to pośmiertna idolatria. Ludzie często bardziej rozczulają sie nad śmiercia gwiazd estrady, niż nad swymi bliskimi.

 

 

Oto krążący od dawna w sieci cytat:

 

“Uważaj żebyś Kobiety do płaczu nie zmusił gdyż Bóg liczy jej łzy… Kobieta z żebra mężczyzny powstała nie ze stóp jego, by ją deptać, nie z głowy, by ją wywyższać, lecz z boku, by równą była. Spod ramienia, by ją chronić i blisko serca, by ją Kochać…

To już rok… Lecz nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych (…) [G]”

 

Opiera się on na historii Biblijnej, ale każdy normalny chrześcijanin , kiedy chce dokonać oceny rzeczywistości, powinien najpierw zacytować Biblię, a dopiero później prowadzić dyskurs.

Tekst ten uważam, za satanistyczny,  Jest sprytny psychologicznie. Taktyka niczym z kościoła rzymskiego. Cos o Bogu, a do tego swoje interpretacje.

Ostatnio widuje wiele takich memów. Gdzies tam Bóg, ale ludzka nauka i zero cytatu, czyli zero Miecza Ducha:

 

Efezjan 6

 

17) Weźcie przyłbicę zbawienia i miecz Ducha, to znaczy słowo Boże

Gdzie w tym tekście z Gentelmana jest Słowo Boże? Nie ma.

 

Ta sama kobieta słucha namiętnie tego utworu Natalii Nykiel:

 

Bądź dużym chłopcem, i
przestań do mnie słać pytania
Twe słowa to ciągi liczb,
nie ułożę z nich równania.
Nie umiem być suką a,
A Ty sypiesz mi piach w oczy
Mam dosyć już chłopców, co
Nie potrafią mnie zaskoczyć

Miesiąc już
Zostawiam bez słów
Zwiotczałe Twoje próby
Nie chcę byś kradł
Mój cenny czas
Na uprawianie nudy
Ty to nie wiatr
Co sprawia, że
Łopoczą moje żagle
Chcę mężczyzny, co
Wywróci mój świat i”

 

 

 

Punkt widzenia jak widać zależy od punktu siedzenia.

Muszę chyba specjalnie napisać tekst  pt Chrześcijaństwo pozorne i jak ludzie stwarzają sobie iluzje bycia chrześcijaninem/ką.

 

Czym jest natomiast profil na fejsie pt Gentelman?

Bazuje on na infantylnych uczuciach i źle rozumianej miłości. Oto jeden z wpisów, cytatów:

 

“Ona pragnie tego, co niewielu potrafi dać. Pragnie rzeczy prostych. Mało kto potrafi jeszcze robić to co proste. Chce jeść kanapki z topionym serem, moczone w keczupie i podane na papierowym talerzyku, a nie obiad w luksusowej restauracji. Chce siedzieć na plaży o zachodzie słońca, a nie spędzać urlop w egzotycznych krajach. Otrzymywać skreśloną własnoręcznie kartkę z napisem zależy mi na Tobie, zamiast jubilerskiego cacka kupionego przed trzema laty. Chce, abyś ją czesał, nie posyłał na cały dzień do salonu piękności.

Ona pragnie rzeczy jeszcze prostszych. Takich o których można by sądzić, że o nich zapomnieliśmy. Chce abyś spytał ją o zdanie, nim pocałujesz ją po raz pierwszy i drugi. Chce abyś trzymał ją za rękę, kiedy będziecie oglądać stare filmy na kanapie. Chce, abyś przy rozmowie patrzył na nią (…)

Nie ma nic przeciwko temu, abyś wychodził z kumplami tak często, jak Ci się podoba. Chce abyś cieszył się życiem. Możesz pracować poza domem i wyjeżdżać służbowo. Chce, abyś był szczęśliwy w pracy i odnosił sukcesy. Nie musisz być super kochankiem. Chce poznać Twoje ciało i nauczyć się swojego. Od czasu do czasu możesz być zachłanny, egoistyczny i wymagający. Chce dojść z Tobą do porozumienia. Chce w pełni wykorzystać dany Wam czas. “Czego Ona chce?” – ktoś zapytał.

Chce tylko być kochana, po prostu. Tak samo jak kocha wszystko w swoim życiu. Nie kieruje się żadną skomplikowaną formuła. Wszystko pochodzi z serca. Chce, abyś ją kochał sercem. Jak dotąd jednak nikt jej tak nie kochał, bo ludzie poświęcają czas na rozmyślenia i analizy, na robienie głupstw i wynajdowaniu powodów, by nie kochać sercem.”

“Nie jesteś sama…” Witam.. [G]
https://www.youtube.com/watch?v=0Dd77c9tFJg

 

 

Jest to profil nie spełnionych w miłości kobiet, żyjących mrzonkami w pogoni za czymć co mają koło siebie, albo miały, albo mogą mieć, ale nie chcą.

Tam Boga nie ma prawie wcale. Są za to erotyczne zdjęcia i półsłówka.

Przeczytałem pobieżnie komentarze nt tej idolatrii, kobiet pokrzywdzonych i spotkałem także bardzo trzeźwe opinie:

“Kobieta jak kazda inna to moze dla sprawiedluwosci wspominajmy wszystkich ludzi co odeszli rok temu dzien po dniu co?’

“Bądźmy dla siebie życzliwi szanujmy się wzajemnie bo życie jest tak kruche i nieprzewidywalne”

Jednak jeden chyba trochę ostudził ten fałszywy romantyzm, wzniosłość i niby delikatność:

“No to trochę nie teges… Kobieta nigdy nie miała być równa mężowi, bo mężczyzna jest głową kobiety. Ale mąż ma obowiązek szanować żonę. Równouprawnienie kończy się tam gdzie trzeba naprawić pralkę przeczyścić zlew , kibel , wnieść szafę na 4 piętro, kopać w kamieniołomie, budować ogrodzenie, pracować w kopalni. A facet wykona każdą kobiecą pracę. kobieta niestety nie wykona każdej męskiej”

i zdrowy, realistyczny komentarz Kobiety

Niektóre płaczą przez mężczyzn, zdeptane, utraciwszy wiarę w miłość; ale same sobie na to zasłużyły, wybierając niewłaściwych mężczyzn, często żonatych, ze zobowiązaniami; a potem szloch i rozpacz kiedy facet się opamiętuje i postanawia walczyć o to, co w jego życiu jest najważniejsze;
więcej pokory;”

i bardzo wymowny:

“dziś ksiądz w Londynie zastosował w kazaniu ten cytat”

Cytat nie z Biblii, ale ze świata.

Chyba nikt nie napisał o zbawieniu, jedna osoba zastosowała cytat Pawła.

Wracając do quasi chrześcijańskich memów jak ten:

 

 

uwazaj

 

 

 

“”Uważaj żebyś Kobiety do płaczu nie zmusił gdyż Bóg liczy jej łzy… Kobieta z żebra mężczyzny powstała nie ze stóp jego, by ją deptać, nie z głowy, by ją wywyższać, lecz z boku, by równą była. Spod ramienia, by ją chronić i blisko serca, by ją Kochać…”

 

Ateistyczni znawcy Boga. Przesłanie jak z kultu maryjnego. Płacząca Maria, mężczyzna równy kobiecie, kobieta deptana, ofiara.

Mogę się założyć, że gro tych ckliwych kobiet jest okrutna i perfidna. Robią z siebie ofiary a nimi nie są, bo są agresorami.

Wg nich, Bóg liczy kobiet łzy, ale mężczyzn ofiar ma w pogardzie. Jakie to jednostronne, płytkie i nie biblijne.

 

Jak można dopasowywać sobie cytaty do własnego punktu widzenia posługując się Bogiem? a takich memów parabiblijnych jest coraz więcej. Niby mowa o Bogu, ale tak na prawdę jest to zboczenie ze ścieżki Pana.

 

 

 

Updated: 6 października 2015 — 18:26

30 komentarzy

Add a Comment
 1. Plastikowe czasy plastikowych ludzi…

 2. “Bądź dużym chłopcem, i
  przestań do mnie słać pytania
  Twe słowa to ciągi liczb,
  nie ułożę z nich równania.
  Nie umiem być suką”

  W polskiej piosence popowej takie coś? O.o

  Powoli, bardzo powoli takie coś przechodzi w polskojęzyczną strefę muzyczną.

  W usraelskich, tj. angielskich, takie teksty są na porządku dziennym. Powiem inaczej, w USA nie ma piosenki popowej, która by nie zawierała podtekstu…

  Zacytuję jedną fragment piosenki amerykańskiej, w tłum. na polski:
  “Ona jest moją Ewą, ja jestem jej jabłkiem”

  Wiadomo, o co chodzi?

  1. “Powoli, bardzo powoli takie coś przechodzi w polskojęzyczną strefę muzyczną.”

   Właśnie, słuszna uwaga. Małe kroczki aż sie nie obejrzymy i będzie tak jak piszesz girion, jak w USA “mother fucker” w co 2 piosence i filmie. Pasikowskiego PSY będą przy tym romantyczna balladą.

   Ludzie tego nie widzą jak zło powoli, cichcem ale za ich przyzwoleniem wkracza.

   1. Wszechogarniające zeszmacenie…

    1. to za ostre słowa, bo wiesz nikt z nas nie ejst czysty. Każdy był brudny a i teraz upadamy.

     1. Najgorsze, że ta trucizna duchowa jest wsączana niczego nie spodziewającym się ludziom… Proszę darować mnie mocne słowa.

   2. Takie piosenki, jak Sylwii Grzeszczak, Libera, Natalii Szroeder, Mateusza Milaja, to dobre piosenki, można ich słuchać. To jest polski pop.

    Amerykański pop:
    Lady Gaga – okultyzm, satanizm
    Rihanna – okultyzm, satanizm
    Flo Rida, Pitbull, Robin Thicke – seks, seks, seks
    Miley Cyrus – okultyzm, satanizm, seks, zboczenia (homoseksualizm)

    Wszystkich nie wymienię, ale jest podobnie – seks, okultyzm, dobra impreza, alkohol… itd.

    Polskim artystą, który wzoruje się na Ameryce jest Margaret – ta, co w teledysku wystapiła z golasami, w innych teledyskach pełno satanistycznej symboliki…

    Każdy widzi, dokąd to zmierza

    1. “Sylwii Grzeszczak, Libera, Natalii Szroeder”

     Kiedys kobiety siedziały w domu pilnując ogniska rodzinnego. Dzis jeżdżą w tzw tourne po kraju.

     1. Margaret i elementy lucyferiańskie? To jest ta śpiewająca anglistka, tak? Co prawda nie słucham czegoś takiego, ale chyba nie widziałem artykułu demaskatorskiego na jej temat. Kojarzy ktoś? Ona jest popularna. Najwidoczniej satanizm infekuje polski pop, jest już niejaka Sarsa przemycająca symbolikę, ale to nie ten kaliber…

       1. Girion, człowieku ja nie wiedziałem, że takie atrakcje już w Polsce… Widocznie kontrolujący przemysł muzyczny nie mają na co czekać. Mimo że ja nie Adi, dopiero uczę się rozpoznawać symbolikę, to… Ani chybi, wszystkowidzące oko lucyfera w samej miniaturce. No i te demoniczne ruchy, czy demoniczne spojrzenia tancerzy. Jest w tym wideoklipie coś niepokojącego, złowieszczego. A co do samej… ekhm, muzyki, to jest to żałosne, nie ma w tym melodii, ani niczego pięknego. Ohyda.

        1. Jeśli kogoś ciekawi jak masoneria wpływa na polski rynek muzyczny, zachęcam do przejrzenia artystów trudniących się rapem – tam oko, trójkąty, new age, karma jest na początku dziennym. Hip hop polski cały w rękach szatana, wystarczy posłuchać o czym rymują -to człowieka po prostu zgorszenie i strach ogarnia…

       2. w 3:59 możnaby się dopatrzeć Pentagram tworzony z tancerzy i dwa symbole 666 tworzone za pomocą dłoni u margaret.

 3. Coś strasznego na tym fejsbuku- jak nie feminazistowskie wynurzenia, to jak to Detektyw trafnie określił “parabiblijne” bzdury. Albo katolickie peany na cześć koralików na sznurku. Samo uświadomienie sobie, że Biblia zawiera Prawdę objawioną to tyle, co nic. Z każdym dniem uświadamiam sobie coraz dobitniej, jak bardzo głębokie jest zwiedzenie, bo jednak wielu nie wychwyci manipulacji podobnych do tych obnażonych przez Piotra w tym artykule. Tu sam analityczny umysł, wiedza nie wystarczą, taką przewrotność pokazuje Duch Święty.

  1. racja i część niestety będzie zgorszona…

  2. Najgorsze jest to, że kiedy mówię prawdę o kościele, wykorzystując przy tym dość dosadny i prosty do zrozumienia dla przeciętnego człowieka argument – przykazania, to ludzie są tak ogłupieni, tak zmanipulowani i tak zapatrzeni w kościół, że odpowiadają mi: “Tak wiemy, ale…”; “A co z poświęconymi obrazami, krzyżami, czy to też złe?”. Nie chcą zrozumieć, wypierają ze świadomości prawdę, przyjmując duże dawki kłamstw i tego co chcą usłyszeć…
   Stawiają kościół wyżej niż Biblie.

   1. Kluczowe jest tu określenie “nie chcą”. Nie mają woli. Ich umysły są totalnie zaślepione, są jak zahipnotyzowani, wszak media głównego ścieku to jedna wielka operacja kontroli umysłu, tak samo jak religia katolicka. Tylko spróbuj naruszyć tę ich strefę komfortu. Na domiar złego mówimy tu przecież o ludziach niby wierzących w Boga, którym do Prawdy teoretycznie jest bliżej, no bo ateusze i różni szydercy, intelektualiści, wolnomyśliciele “racjonaliści” zabiją śmiechem argument o przykazaniach, bo “im nikt nie będzie mówił, co mają myśleć i jak postępować, zwłaszcza czyiś wyimaginowani, niewidzialni przyjaciele”. A potem zaczyna się atak. Od razu przychodzi na myśl poniższy cytat:

    “Czy dlatego stałem się waszym wrogiem, że mówiłem wam prawdę?” Gal 4:16

   2. sprostuję – organizację nad Słowo, której z założenia przypisuje się full apostolskość i jedyność. Czy coś takiego działo się w czasie 1wszego przyjścia Chrystusa? Wystarczy przeegzaminować stosunek Pana do ówczesnych liderów religijnych.

 4. Dzięki za pouczenie. Nie słucham takiej muzyki (lubię utwory bez słów) jednak na te memy czasem się jeszcze nabieram..

 5. „Utwór” zaśpiewany na żywo w Polsce, i puszczony w telewizji ze znaczkiem w lewym górnym rogu: ,,dla dzieci”. Na scenie widać jak dzieci, i trochę starsi – nastolatkowie świetnie się bawią.

  http://latozetidwojki.tvp.pl/16010479/anna-f-dna

  (Klikając na „śrubę” przy pasku głośności można zmienić jakość)

  Od (0:44)
  Anna F. – „DNA”

  ,,It’s OK
  I just wanna fuck your friend
  I don’t care
  It doesn’t matter what you say
  Anyway
  You know it’s in my DNA
  (my DNA)”

  ,,Jest okej, chce tylko przelecieć/pieprzyć Twojego kolegę. Nie zależy mi, nie ma znaczenia co powiesz. W każdym razie, Ty wiesz że jest to w moim DNA(moim DNA)”

  W radiu często jest puszczany „utwór” przykładowo Natalii Kukulskiej – ,,Wierność jest nudna”
  Fragment:
  ,,Wierność jest nudna,
  A tego nie chce przyznać żadne z nas…”

  Przetłumaczony tekst ,,Macareny”, tej do której bawią się dzieci:

  (Nie próbuję cię uwieść)

  Kiedy tańczę nazywają mnie Macarena
  I chłopcy mówią, że jestem gorąca
  Oni wszyscy mnie chcą, nie mogą mnie mieć
  Wiec wszyscy przychodzą i tańczą obok mnie
  Ruszaj się ze mną, śpiewaj ze mną
  A jeśli jesteś dobry, zabiorę cię ze sobą do domu

  Daj swemu ciału radość, Macareno
  Bo twoje ciało jest po to, by otrzymywać radość i dobre rzeczy
  Daj swemu ciało radość, Macareno
  Hey, Macareno!
  (Aj!)

  Daj swemu ciału radość, Macareno
  Bo twoje ciało jest po to, by otrzymywać radość i dobre rzeczy
  Daj swemu ciało radość, Macareno
  Hey, Macareno!
  (Aj!)

  Nie martw się moim chłopakiem
  Chłopakiem, który ma na imię Vitorino
  Ha! Nie chcę go, nie mogę go znieść
  Nie był dobry, więc ja, ha ha ha

  Daj spokój, co miałam zrobić?
  Był poza miastem, a jego dwaj koledzy byli tacy świetni

  Daj swemu ciału radość, Macareno
  Bo twoje ciało jest po to, by otrzymywać radość i dobre rzeczy
  Daj swemu ciało radość, Macareno
  Hey, Macareno!
  (Aj!)

  Daj swemu ciału radość, Macareno
  Bo twoje ciało jest po to, by otrzymywać radość i dobre rzeczy
  Daj swemu ciało radość, Macareno
  Hey, Macareno!
  (Aj!)

  (Aj! Aj!)
  (Aj! Aj!)
  (Aj! Aj!)
  (Nie próbuję cię uwieść)
  (Aj!)

  M-M-Macarena
  M-M-Macarena
  M-M-Macarena
  (Aj!)

  M-M-Macarena
  M-M-Macarena
  M-M-Macarena
  Macaren, Macaren, Macaren, Macarena

  Daj swemu ciału radość, Macareno
  Bo twoje ciało jest po to, by otrzymywać radość i dobre rzeczy
  Daj swemu ciało radość, Macareno
  Hey, Macareno!
  (Aj!)

  Daj swemu ciału radość, Macareno
  Bo twoje ciało jest po to, by otrzymywać radość i dobre rzeczy
  Daj swemu ciało radość, Macareno
  Hey, Macareno!
  (Aj!)

  (Aj!)
  Przyjdź i znajdź mnie, mam na imię Macarena
  Zawsze na imprezie ze świetnymi laskami
  Przyjdź i dołącz do mnie, tańcz ze mną
  A wszyscy twoi kumple niech śpiewają razem ze mną

  Daj swemu ciału radość, Macareno
  Bo twoje ciało jest po to, by otrzymywać radość i dobre rzeczy
  Daj swemu ciało radość, Macareno
  Hey, Macareno!
  (Aj!)

  Daj swemu ciału radość, Macareno
  Bo twoje ciało jest po to, by otrzymywać radość i dobre rzeczy
  Daj swemu ciało radość, Macareno
  Hey, Macareno!
  (Aj!)

  Daj swemu ciału radość, Macareno
  Bo twoje ciało jest po to, by otrzymywać radość i dobre rzeczy
  Daj swemu ciało radość, Macareno
  Hey, Macareno!
  (Aj!)

  Daj swemu ciału radość, Macareno
  Bo twoje ciało jest po to, by otrzymywać radość i dobre rzeczy
  Daj swemu ciało radość, Macareno
  Hey, Macareno!
  (Aj!)

  Daj swemu ciału radość, Macareno
  Bo twoje ciało jest po to, by otrzymywać radość i dobre rzeczy
  Daj swemu ciało radość, Macareno
  Hey, Macareno!
  (Aj!)
  http://www.tekstowo.pl/piosenka,los_del_rio,macarena.html
  https://www.youtube.com/watch?v=XiBYM6g8Tck

  https://www.youtube.com/watch?v=cawIKaaMGPM

  https://www.youtube.com/watch?v=xdqmEpHCU8U

  Psychopaci muszą mieć niezły ubaw ze społeczeństwa.

  1. psychopapka w formie “sztuki”, już heavy metal przy tym brzmi jak sztuka…
   Moja siostra w tym siedzi, beyonce, ciągłe oglądanie tych programów tv -pop idolów etc (te kicze ściągnięte z zachodu), to gra na emocjach młodych ludzi

   1. Must be the music? Kiedyś oglądałem pierwszy sezon…

    Teraz oglądać to, to wstyd. Voice of Poland, Mam talent, Taniec z gwiazdami = rozrywka najniższych lotów.

  2. No nie wierzę że makarena która była tańczona na prawie każdej szkolnej dyskotece ma taki tekst :-O przeżyłam właśnie SZOK

 6. “Taktyka niczym z kościoła rzymskiego. Cos o Bogu, a do tego swoje interpretacje.” – jak to sataniści legionu z “deceivers” – “półprawdy półkłamstwa to najlepsze oszustwa”

 7. A odnośnie jeszcze tego ,,utworu” Natalii Nykiel to dalej śpiewa:
  ,,Na pewno gdzieś za rogiem jest ktoś, dla kogo Bogiem
  Się staniesz i kto Ciebie śnił wciąż tylko dla siebie”

  heh, szkoda słuchać

 8. Tekst, który hejtujesz (ten, który uznałeś za satanistyczny) to fragment Talmudu. Gdyby mężczyźni wzięliby do serca te mądre słowa, świat byłby o wiele lepszy.

  Na następny raz, panie Detektywie, badaj wnikliwiej teksty, które chcesz zhejtować i ich nie nadinterpretuj.

  1. http://www.zbawienie.com/talmud.htm

   Nie dziwię się, że jest to tekst z Talmudu.

   Nie używam takiego wyrażenia jak “hejt”. To jest nowomowa w stylu Nioesiołowskiego “mowa nienawiści”. Czyli wszystko z czym się nie zgadzamy jest hejtem. Takie zapędzanie w kozi róg

   Natomiast nie lubię zła.

   http://detektywprawdy.pl/2014/06/27/musimy-nienawidzic-zlo-ale-kochac-bliznich/

   Domniemam, że jesteś pochodzenia żydowskiego, a więc u Żyda Pawła jest tzw hymn miłości, w 1 Kor 13
   a tutaj jak nalezy traktowac kobietę:

   Efezjan

   (28) Tak też mężowie powinni miłować żony swoje, jak własne ciała. Kto miłuje żonę swoją, samego siebie miłuje. (29) Albowiem nikt nigdy ciała swego nie miał w nienawiści, ale je żywi i pielęgnuje, jak i Chrystus Kościół, (30) gdyż członkami ciała jego jesteśmy

   Napisałaś w swym gvatarze:

   “Jestem otwarta na ludzi i ich poglądy, szukam nowych wrażeń, miejsc i werbalnych rozwiązań.
   Piszę zarówno prozę, jak i poezję.

   Sex, Art & Rock’N’Roll!”

   Seks nie jest celem człowieka. miłość fizyczna jest wynikiem miłości duchowej.

   “Na następny raz, panie Detektywie, badaj wnikliwiej teksty, które chcesz zhejtować i ich nie nadinterpretuj.”

   czy to jest rozkaz? bo nawet nie prośba

   1. Ja i żydowskie pochodzenie? Kolejna nadinterpretacja. Po prostu chcę Ci uświadomić, że wszystko traktujesz na wyrost i wyolbrzymiasz zło, przedstawiasz je jako silniejsze od dobra. Takie przynajmniej odniosłam wrażenie.

    Widzę, że bardzo na poważnie wziąłeś moją odpowiedź i – zupełnie przez przypadek wkleiłam swój avatar – to, co napisałam w swoim profilu (może to tylko słowa, które nic nie znaczą?).

    PS: Te cytaty o traktowaniu kobiety to chyba nie do mnie 🙂

    1. Nie nadinterpretacja a założenie, hipoteza koleżanko 🙂

     “Takie przynajmniej odniosłam wrażenie.”

     Trafnie powiedziane: wrażenie.

     Przypadek avatar, wypowiedź na żarty, w profilu tylko słowa…:-)

     Mt 12
     A powiadam wam: Z każdego bezużytecznego słowa, które wypowiedzą ludzie, zdadzą sprawę w dzień sądu. 37 Bo na podstawie słów twoich będziesz uniewinniony i na podstawie słów twoich będziesz potępiony”.

 9. Widzialam ten cytat, znajoma pokazywala mi go w Koranie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: